Szétlövés döntött a MAC javára

Szoros volt a magyar EWHL-meccs a Tüskesátorban. A HKB gólt sem kapott heti három mérkőzésén.

EWHL

A MAC Budapest a BJA vendége volt szombaton. A hazaiak kétszer is vezetést szereztek, mindkétszer Lilla Carpenter-Boesch révén, de Rónai Alexandra mindkétszer egyenlített. 2-2 után a ráadásban a MAC-nak volt csak helyzete, de ezek kimaradtak. A szétlövésben Báhiczki-Tóth Boglárka büntetője döntött, így a MAC-é lett a plusz pont.

A Hokiklub Budapest a Salzburgot látta vendégül vasárnap, és nagy fölényének megfelelően 8-0-ra győzött. A szlovák Lucia Haluskova mesterhármast szerzett, rajta kívül Szamosfalvi Petra, Mayer Fruzsina, Puskás Noémi, Alexis Ryan és Madeline Leidt talált be.

A HKB vezet, a MAC a harmadik, a BJA a negyedik helyen áll.

DEBL

Az osztrák ligában fordulatos meccsen nyert meg az FTC-Telekom a Capitals Flyers otthonában 3-2-re, a győztes gólt az 58. percben szerezte Veszelovszki Bori. A kvalifikációs körben a KSI 4-1-re verte az éllovas HKB II-es csapatát.

OB I

A héten két mérkőzést is játszott a HKB, és mindkettőt megnyerte: a BJA ellen 4-0-ra, az FTC ellen 16-0-ra győzött a címvédő. Madeline Leidt az első meccsen egy, a másodikon hat gólt szerzett.

U25-ös bajnokság

Az alapszakasz utolsó meccsén a HKB 2-1-re nyert az Angels ellen. A MAC Marilyn lett az első, az FTC a második, majd HKB, ACS Fox, Rampage és Angels a sorrend.

A B osztályban is kialakult a negyeddöntő mezőnye: Debrecen-Szombathely, Rampage B-Jégoroszlánok, Angels B-FTC és Hatvan-Lizards meccseket rendeznek majd.