Nagy hetet zárt a DVTK U21-es csapata

Rusznyák Szilárdék a sírból jöttek vissza a BJA ellen, majd kitömték a DEAC-ot. Heti utánpótlás-körkép.

U21

Az elmúlt héten két fordulót is rendeztek az U21-es bajnokságban. A szerdai játéknapon a FEHA19 Vlagyimir Grin és Jábor Bendegúz dupláival 6-2-re legyőzték a DEAC-ot. Az Újpest JA 3-2-re legyőzte idegeben kerületi riválisát, a Vasast. 2-2-es állást követően a felnőtt csapatnál is gyakran számításba vett Szabó Rácz Maxim döntött az 52. percben. A DVTK Jegesmedvék a harmadik harmadban óriásit fordítva 6-5-re nyertek a Budapest JA otthonában. A fővárosiak Weidemann duplájával, Ravasz, Molnár Zétény és Tihanyi góljaival 5-2-re vezette a 47. percben, de a miskolciak az 55. percre kiegyenlítettek, majd az 59. percben Fazakas Erik kettős emberelőnyben lőtt találatával meg is nyerték a mérkőzést. A Jegesmedvéknél Illés Márton 2+1-gyel, Csiki Hunor 1+2-vel zárt.

A vasárnapi játéknapon az Újpesti JA hazai pályán 5-2-re legyőzte a FEHA19-et, és így pontszámban beérte ellenfelét a tabella második helyén. A liláknál Révász Botond duplázott, Laskawy Ferenc 1+2-vel zárt, Papp Áron 94%-kal védett. Bár a DEAC Takács Balázs góljával megnyerte az első harmadot Miskolcon, a folytatásban hengerelt a DVTK: a duplázó Csiki Hunor vezetésével 7-1-re legyőzték kelet-magyarországi riválisukat, Gratzl Gellért 97,4%-kal dolgozott a vasak között. A Budapest JA a harmadik harmadot megnyomva 7-2-re nyert a Vasas pályáján: Molnár Zétény triplázott, Ian Fingust és Lobenwein Bálint 2-2 pontig jutott, Straubinger Zoltán 97,6%-kal fogott. A tabellát a DVTK Jegesmedvék vezetik az Újpesti JA és a FEHA19 előtt.

A B csoportban az FTC-Telekom magabiztosan 8-1-re verte a Sportországi Cápákat, míg a Dunaújvárosi Acélbikák hosszabbításban verték a Lehelt.

U18

A magyar csoportban a listavezető FTC legyőzte a Sportországi Cápákat, a második Kárpáti Farkasok az Ajkai Óriások mellett az Egerszegi Titánokat is felülmúlták. A Győr Dunaújvárosban nyert fontos mérkőzést, majd a harmadik HKB ellen otthon tartotta a pontokat, így már csak kettő pont a lemaradása dél-budai riválisa mögött.

U18 Ausztria

A felsőház két magyar együttese egymás ellen játszott: a FEHA19 Fazakas Bence hosszabbításban szerzett góljával 4-3-ra győzött Újpesten. Az 5 csapatos felsőházban az ÚJA a harmadik, a FEHA19 a negyedik helyen áll.

Az alsóházban a Budapesti JA 3-1-re nyert a Vasas vendégeként, majd 5-0-ra átlépte az Eishockey Akademie Oberösterreichot. A felső-ausztriai akadémiánál a Vasas is jobbnak bizonyult, Nagy László tanítványai 6-3-as sikernek örülhettek. A DEAC sem zárta győzelem nélkül az elmúlt játékhetet, a hajdúságiak a DVTK-t verték 7-3-ra.

U16

Az I. csoport középszakaszában az SZJA lejátszotta első anyaországi túráját, a székelyek 5 meccsen 5 pontot gyűjtöttek. A tabellát a saját U15-ös csapatát legyőző BJA vezeti a FEHA19 előtt. A II. csoportban hármas holtverseny van az élen, a III.-ban az FTC az éllovas.