A FEHA19 lenullázta a BJA-t

Az osztrák ifjúsági bajnokságban és a Bauer Elite Cup-ban is megsemmisítő verést kaptak a magyar csapatok. Heti utánpótlás-körkép.

U21
Két mérkőzést rendeztek az elmúlt héten az U21-es bajnokságban. A DVTK Jegesmedvék egy rengeteg kisbüntetést hozó találkozón úgy verte 5-1-re a Vasast, hogy két harmad után már ötgólos előnyt épített ki. A miskolci légiósok mellett a duplázó Károly Róbert Nikolasz emelkedett ki, Hegedüs Levente 96,3%-kal zárt. A FEHA19 a Tüskecsarnokban tartotta nulla lőtt gólon a Budapest Jégkorong Akadémiát: Jábor Bendegúz, Györffy Szilárd és Vlagyimir Grin góljaival 3-0-ra győztek a vendégek, Orbán Gergő 32 védéssel ért el shutoutot.

U18 Ausztria

A felsőházban a Klagenfurt 12-0-ra kiütötte a FEHA19-et, Ondrejcik Rastislav csapata az 5 fős mezőny utolsó helyén áll.

Az alsóházban a BJA hosszabbítást követően nyert az Eishockey Akademie Oberösterreich otthonában. A Vasas sikerrel zárta kelet-magyarországi túráját, Nagy Lászlóék a DEAC-ot és a DVTK-t is legyőzték idegenben. A BJA Miskolcon még kikapott a Jegesmedvéktől, de a DEAC otthonából hosszabbítást követően elhozott kettő pontot. Négy fordulóval az alsóház vége előtt a Vasas, a DVTK és a BJA áll rájátszást érő helyen, a DEAC-nak négy mérkőzés alatt kellene ledolgoznia 8 pontos hátrányát, ha oda szeretne érni az osztrák bajnokság playoffjára.

Bauer Elite Cup, U18

Január 11-én az Újpesti Jégkorong Akadémia lejátszotta negyedik mérkőzését is az ifjúsági sorozatban, az Inglis Ákos által irányított együttes Besztercebányán 9-0-s verésbe szaladt bele. Az újpestiekre még egy mérkőzés vár a sorozat alapszakaszában.

U18

A magyar csoport előző játékhetén a harmadik HKB legyőzte a Sportországi Cápákat és az Ajkai Óriásokat. A negyedik Dunaújváros az Egerszegi Titánokat verte, a második Kárpáti Farkasok szoros meccsen múlták felül a Szombathelyi Pingvineket, a KSI-t kiütő Óbudát a listavezető FTC nullázta le. Az ötödik Győr a Sportország legyőzésével kapaszkodik a rájátszást jelentő helyekért.

U16

Az I. csoportban a FEHA19 győzelemmel rajtolt a Vasas ellen, a káposztásmegyeri egyesület az SZJA legyőzésével vigasztalódhatott. A II. csoportot a HKB vezeti, a III.-ban az FTC a listavezető, a IV.-ben a Lehel és a Szigeti Bikák állnak 1-1 győzelemmel. A C bajnokságot a Hatvan vezeti a Szombathely előtt.

Bauer Elite Cup U16

A Nyitra, a Kassa, a Székelyföldi JA és a DVTK Jegesmedvék részvételével minitornát rendeztek Nyitrán. A házigazda mindhárom ellenfelét simán verte, a Székelyföldi JA a harmadik helyen végzett, miután 3-2-re legyőzte a DVTK-t. A negyedik helyen záró miskolci együttes sem maradt pont nélkül, a második Kassától csak büntetőlövéseket követően kaptak ki.