UTE–DEAC 2-5

Bár a második harmadban felállt kétgólos hátrányból az UTE, a harmadik játékrészben a Debrecen tudott megújulni, Dalecky 1+2-vel zárt.

A hazaiak összeállításából hiányzott a szerdai MK-mérkőzésen megsérülő Kyle Just, a december eleje óta harcképtelen Toni Henttonen valamint Rajna Miklós is, a kapuban Sági Máté kezdett. A DEAC legerősebb összeállításával érkezett a Megyeri útra, Hetényi állt a vasak közé. Az első harmad sok helyzetet, szép védéseket hozott, egyetlen gól született a 10. percben: Szmirnov lépett ki egy kontra során, hosszú oldalra leadott lövése elment Sági mellett, 0-1.

A második játékrész elején nagy fölényben játszott a DEAC, Versich passzát követően Molnár Dávid még kihagyta az ordító helyzetet, de egy perccel később Muzzillo kiállítása során hatalmas kapuvasas bombát küldött a jobb felsőbe Dalecky, 0-2. A folytatásban is maradt a vendég fölény, Izacky került ziccerbe, majd összehozott egy felesleges kiállítást, az újpesti emberelőnyből Kovács Alex lövése csúszott be Hetényi mamutjáról, 1-2. A harmad vége felé hosszú időre beszorult az újpesti negyedik sor, Balogh Bencéék nagy nehezen túlélték a rohamokat, a 26 éves támadó indította a kilépő Shirleyt, aki körbekorcsolyázta Voklát majd Hetényi lábai között eltette a korongot, 2-2.

A harmadik felvonás egy veszélytelen újpesti emberelőnnyel indult, majd Kiss Patrik lövésénél mutatott be óriási védést Hetényi. A 45. percben Mihalik centerezése Muzzillo korcsolyájáról Spirko elé pattant, aki újból visszaszerezte a debreceni vezetést. Percekkel később megduplázta előnyét a vendég együttes: Dalecky és Mihalik ment el Kiss Phillel szemben, az oda-vissza passzok után a fiatal magyar támadónak csak az üresen tátongó kapuba kellett húznia a korongot, 2-4. Az 55. percben eldőlt a mérkőzés: Izacky kapu mögül adta vissza a lendületből érkező Novotnynak, aki elemi erővel lőtte be az ötödik debreceni gólt. A hajrában egy debreceni emberelőny során mindkét oldalon ziccer alakult ki, de sem Shirley, sem Szmirnov nem járt eredménnyel.

5-2-es győzelmével a DEAC tartja ötödik helyét a sűrű középmezőnyben, míg az újabb vereségével az UTE aligha végezhet a nyolcadiknál jobb helyen. A jövő hét elején mindkét együttes erdélyi túrára indul.

ute deac

Fotó: Vörös Dávid / UTE

Az eredmény nem tükrözi, ami valójában történt

Értékelések az UTE–DEAC mérkőzést követően.

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: „Szerintem az eredmény nem tükrözi azt, ami valójában történt. Megvoltak a ziccereink, abszolút gólhelyzetek voltak, sokat dolgoztunk a hátrány ledolgozásáért, de a záró harmadban nem tudtuk feljebb kapcsolni az iramot. Ilyen kiélezett helyzetekben sokkal fegyelmezettebben kell játszanunk.”

Kecskeméti Áron, másodedző, DEAC: „Az első, illetve a záró játékrészben sokkal jobban játszottunk, mint a második harmadban. Nagyon kiélezett, jó iramú mérkőzés volt, az Újpest az első góljával megfogott bennünket, nagyot küzdöttek az egyenlítő találatért. A második harmadszünetben nagyon jó beszédet mondott a vezetőedzőnk, kiemelte, mennyire fontosak ezek a pontok idén az Erste Ligában, mert kiegyenlített a mezőny. Jobb iramban játszottunk, végül ezzel nyertünk.”

Erste Liga, Megyeri út, 410 néző. Játékvezetők: Mach, Mach, Kövesi, Balla.
Sági Máté: 88,6% (Monostori)
Hetényi: 93,3% (Gergely)