Gyergyói HK–BJAHC 6-2

, ngergo

A duplázó, majd megsérülő Sylvestre vezetésével sima hazai siker született a nap rangadóján.

A Gyergyó összeállítása egy helyen változott, Bíró Gergő helyett Silló kapott lehetőséget, míg a vendégeknél Szita Donát hiányzott az előző napi kerethez képest. Sárpátki kiállításával indult a mérkőzés, de Galohaék nem éltek vele. A 6. percben Szabó Bence bizonytalan, el is esett, Sylvestre köszönte az ajándékba kapott korongot és megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Egy gyergyói korongeladást követően Schlekmann állt közel az egalizáláshoz. Sárpátki sora bolondította meg a BJAHC védelmet, egy rossz mozdulatot követően Kornakker maradt lent, Farkas Roland érkezett a helyére a vasak közé. A 12. percben Sylvestre duplázta meg saját, és csapata góljainak számát egy betörést követően, a gólszerző a lövést követően megsérült, nem tudta folytatni a játékot. Egy percen belül újabb gólt kapott a BJAHC, semleges harmadban szerzett korongot Orban, jól látta meg a túloldalon üresen érkező Bodót, aki mattolta Farkast, 3-0. A 16. percben Galoha hozott el egy támadó harmadbeli built, Culigin lövése fölé szállt, a palánkról visszapattanó korongot Szabó Bence lőtte be, korrigálva az első gyergyói találatnál elkövetett hibáját, 3-1.

A második harmad előtt jó 40 percig jéghiba miatt állt a játék. Az újrakezdést követően Vincze kapott remek passzt a támadóharmadban, a magyar válogatott játékos nem hibázott, 4-1. A 27. percben Tóth lökte palánkra Imrét, aminek következtében hazai fór következett, az eredmény azonban nem változott. A 33. minutumban a kapu mögött Galoha rázta le magáról őrzőjét egy gyönyörű csellel, majd Culigin elé tálalt, a fehérorosz légiós pedig egy remek góllal fejezte be a gyönyörű támadást, 4-2. Nem sokkal később Csiszer kiállítását követően esélyt kapott a BJAHC a felzárkózásra, nagy tűzijátékot rendeztek Kangyal Balázs fiai, eredménytelenül. A harmad végén emberelőnybe került a GYHK, a pakk Haaranen-Fejes-Haaranen utat járt be, a finn bekk pedig egy bődületes bombát eresztett meg a kék vonalról, 5-2.

A harmadik harmad Sándor-Székely ziccerével indult, de Farkas fogott. A 46. percben egy emberelőnyös játék során a kapu előtt álló Császárhoz pattant a korong, aki nem hibázott, 6-2. Az 56. percben DiDiomete-nél gurult el valami, hátulról ráütött Galohára, majd a jégen fekvő játékosról lebányászta a sisakját, a bírók véglegessel az öltözőbe küldték. A folytatásban több gól már nem esett, a GYHK 6-2-re legyőzte a BJAHC-t és megerősítette vezető helyét a tabellán.

gyhk bja

Fotó: Szász Adorján / GYHK

Ami szerencsétlenség megtörténhetett velünk, meg is történt

Értékelések a péntek esti GYHK – BJA csúcsrangadót követően.

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: „A kényszerszünet után Vincze Peti lőtt egy nagy gólt, úgyhogy rendben voltunk, talán mondhatom, hogy egy sima meccs lett ez. Jól kezdtünk, megvolt az a távolság a két csapat között, ami nekünk adott önbizalmat, nekik pedig néha elment a kedvük. Jól lőttünk 4-2-re még egyet emberelőnyből, így hárommal mentünk a harmadik harmad előtt. Ilyenkor – amikor vezetsz – nehezebb élesen tartani a csapatot, hiszen olyan üzenetet kell adnunk, ami segít megőrizni, vagy esetleg növelni az előnyt. Büszke vagyok a fiúkra, mert az egész heti munkájuk, ami az új évben volt, 9 pontot eredményezett.”

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC: „Kicsit olyan nekünk ez a túra, mint egy mentális edzőtábor: ami szerencsétlenség megtörténhetett velünk, az meg is történt. Az, ahogyan ezeket a szerencsétlen momentumokat kezeltük, bosszantó, ezt pedig szóvá is tettem az öltözőben a mérkőzés után. Természetesen gratulálok a Gyergyónak a győzelemhez, az viszont mindenképp fegyvertény, hogy többet lőttünk kapura. Nagyon szépen köszönjük azt a hozzáállást, amit Dani sérülését követően a szervezőktől, klubtól, klubvezetéstől kaptunk.”

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 1250 néző. Játékvezetők: Rédai, Rédai, André, Bandi.
Rinne: 95,7% (Demeter)
Kornakker: 83,3% (Farkas: 83,9%)