Gyergyói HK–DVTK Jegesmedvék 4-3

A miskolciak hiába vezetettek két góllal is a GYHK otthonában, egy utolsó percben lőtt Bodó-találattal a tabellát vezető együttes otthon tartotta a három pontot.

A hazai vasak között Rinne, míg a vendégeknél Voris kapott lehetőséget. A csapatok jó tempójú játékot vittek a jégre. A Gyergyói HK a 8. percben megszerezte a vezetést, miután Vincze Péter takarásból leadott lövésére a miskolci kapus nem tudott reagálni. Öt perccel később emberelőnybe kerültek a Jegesmedvék, több lehetőséget is kialakítottak, de nem tudtak betalálni Rinnének. A nyitó játékrész végén egy páros büntetés nyomán négy a négy ellen játszottak a felek.

A második felvonást a GYHK kezdte jobban, ám egy támadó harmadban elkövetett szabálytalanság megtörte a hazaiak lendületét. A DVTK villámgyorsan kihasználta a fórt, Vas János kapu elé betett korongjával Mattyasovszky fordult be sikeresen. A mérkőzés közepén Haaranen gáncsolta Galajdát, a miskolciak ezzel az emberelőnnyel nem éltek, sőt Sylvestre révén kétszer is lőhetett volna hátrányos gólt a gyergyói együttes. A kiegészülés után a GYHK vezetett több támadást, mégis a Jegesmedvék találtak be a 35. percben: Razumnyak éles szögből leadott lövése Vas elé került, aki fordított. Alig fél perccel később Farkast ugratta ki Vojtkó, ő pedig értékesítette a szólót, így már 3-1-re vezettek a vendégek. A harmad végén eljött az első GYHK-fór, nem tudtak zárkózni a hazaiak.

A harmadik húsz percben a gyergyószentmiklósiak hajtottak a kétgólos hátrányuk ledolgozásáért, kétszer emberelőnyben is próbálkozhattak, a második eredményre vezetett, a játékrész felénél Vincze Péter kotorta be közelről a pakkot. Úgy tűnt, megint két góllal vezethetnek a miskolciak, amikor Razumnyak passzát Wehrs beverte kapásból, ám Szilassy Zoltán videobírózást kért, amit követően érvénytelenítették a találatot. Az izgalmas véghajrá meghozta a GYHK egyenlítését, az 57. percben Jalonen húzta be közelről a korongot a vert helyzetben lévő Vorisnak. Úgy tűnt, hosszabbítás lesz, ám Orban és Bodó nem így gondolták, előbbi ziccerbe hozta utóbbit, aki pedig nem hibázott.

A Gyergyói HK 4-3-ra nyert, pénteken a BJAHC-ot fogadja, miközben a DVTK Jegesmedvék a Sportklub otthonában folytatják erdélyi túrájukat.

gyemis

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

Elképesztően kompakt ez a Miskolc

Így látták a vezetőedzők a drámai GYHK–DVTK Jegesmedvék mérkőzést.

Szilassy Zoltán (vezetőedző, GYHK): “A különbség, amikor jól játszunk, az volt a második harmad, ahol kaptunk 3 gólt és csupa ilyen közönség számára látványos támadóelemet akartunk belerakni. Mondtam, hogy nem fog eredményre vezetni, mert elképesztően kompakt ez a Miskolc. Egy ilyen csapat ellen túrni kell és ásni: Vincze Peti első góljánál hátvédpozícióból jött egy csendes csuklólövéssel, Sárpátki pedig takart. Ez hiányzott a második harmadban. Ezt követően jött három hiba, amit ők könyörtelenül kihasználtak, így lapot kellett húznunk a 19-re. Igazából meg kellett találnunk a csúnya gólokat. Jó hatvan perc volt, az a jó, hogy van ilyen karakterünk.”

Tokaji Viktor (vezetőedző, DVTK): “A mérkőzés mind jó, mind pedig rossz oldalát magunknak köszönhetjük. Örültünk, hogy 3-1-es vezetést tudtunk szerezni, de tudtuk, hogy a harmadik harmadra nem lesz könnyű helyzetünk. Elkezdtünk eltérni a tervtől és magunkra húztuk az ellenfelet, a harmad fordulópontja pedig a két kiállításunk volt. Hiába lőttünk – véleményem szerint – egy szabályos gólt, ezt majd meg kell nézni, mert nem mindegy, hogy a hajrában 3-2, vagy épp 4-2 neked. Ettől függetlenül nagyon csalódottak vagyunk, mert a pont, illetve a pontok nagyon benne voltak a mérkőzésben.”

Erste Liga, Gyergyószentmiklós, 1170 néző. Játékvezetők: Rédai, Rédai, Magyar, André.

Így lőtt győztes gólt 59:38-nál Bodó

A GYHK miskolciak elleni kétgólos hátrányból való fordítása több mint három és fél percben.

VB 16:00 ITAKOR