BJAHC–Dunaújvárosi Acélbikák 9-1

A ligaelső magabiztos diadalnak örülhetett a DAB-bal szemben, ahol egy 17 éves cseh kapus kapott lehetőséget.

Az első harmad a hazai gárda dominanciáját hozta, az Erste Liga-debütáns dunaújvárosi kapusnak, a 17 éves Michal Valentának bőven akadt dolga. A 6. percben az első veszélyesebb szituációban Molnár lőtt, ám Valenta hárított. Később Tóth Richárd lövéseinél is a DAB-hálóőr nyerte a párharcot. A 18. percben viszont megtört a jég: Djumic fordult be a kapu mögül, majd kisebb nehézségek után a hosszúba tessékelte a korongot (1-0).

Mindössze 48 másodperc telt el a második harmadból, máris 2-0 állt az eredményjelzőn: Djumic tört be a kapu elé, majd kihagyhatatlan helyzetbe hozta Culigint, aki nem is hibázott (2-0). A 25. percben jött a második Culigin-találat: a fehérorosz légiós a gólvonal mögül kezdett egyéni akcióba, majd senkitől sem zavartatva fordulásból kilőtte a hosszút (3-0). Az első kiállításra a meccs feléig kellett várni, Mihálikot zavarták ki a játékvezetők. A BJAHC kihasználta az adódó lehetőséget: Viikila találta meg Schlekmannt a kapu előtt, aki könnyedén beforgott, és betalált (4-0). A 36. percben a Culigin lövése után lecsorgó koronggal Galoha a változatosság kedvéért a kapu mögül ráfordult, és Valenta közreműködésével növelte az előnyt (5-0). Ám a hazai gólzápornak még mindig nem volt vége. A 40. percben, emberelőnyben mintaszerű gólt ütött a BJA: Viikila lőtt passzát Elo kapásból bombázta hálóba (6-0).

A 41. percben szépítettek a vendégek: Szalma középre tett korongját Somogyi állítgatás nélkül kapuba ütötte (6-1). Alig telt el egyetlen perc válaszolt a hazai gárda: Elo korongszerzés után egy az egyben verte Valentát (7-1). A 47. percben kettős előnybe került a DAB, de nem sikerült gólra váltani a lehetőséget. Az 53. percben Szabó felpasszolt korongját McCormick egyből tette Tóth Richárd elé, ő pedig nagy erővel bombázott a kapuba (8-1). Pár másodperc elteltével Elo triplázott, a hosszút kilőve (9-1). Több találat már nem esett a mérkőzésen.

A BJAHC a második harmadban állva hagyta a DAB-ot, és az Erste Liga élén várhatja a DEAC elleni idegenbeli meccset, majd erdélyi túráját. A Dunaújvárosi Acélbikák a kilencedik helyen állnak és három hazai találkozó vár rájuk, a DVTK, a DEAC, és az Újpest ellen.

bjadab_kornakker_viikila_marosi

fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

Szakmailag nem akarok semmit mondani

Magvas szakemberi gondolatok a profi magyar jégkorongbajnokság 9-1-es Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Club–Dunaújvárosi Acélbikák csörtéjének hatására.

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC: “Szakmailag nem nagyon akarok semmit mondani. Örömteli, hogy speciális helyzetekben kimondottan jól játszottunk. Ez alatt értem, hogy jók voltunk emberelőnyben és eredményesek, és jól játszottuk az emberhátrányokat is, bár nem volt sok. A legfontosabb, hogy szép számú közönség előtt így zártuk a hazai évet. Még egy mérkőzés van ebben a naptári évben, de az idegenben lesz, úgyhogy nagyon örülünk a három pontnak – ezzel kábé el is felejthetjük ezt a meccset. Olyan sokat nem szoktam azzal foglalkozni, hogy kit hova helyeznek. Mondom ezt az öltözőben is, hogy ez az alapszakasz. Nekünk azzal kell foglalkoznunk egy kis csapatként, hogy nagyra építsük magunkat, és ehhez kellenek a hétköznapok. Hogy mások mit gondolnak vagy mondanak? Biztos nagyon értenek hozzá – ilyen power rankinget szoktak csinálni – , de nyilván aki látott már jégkorongot, vagy játszotta ezt a játékot, az tudja, hogy ennek olyan nagyon nagy jelentősége nincsen. Ez inkább a szurkolóknak fontos. Úgyhogy szurkoljanak és csinálják nyugodtan tovább a listákat.”

Niko Eronen, vezetőedző, DAB: “Azt gondolom, hogy az első harmad rendben volt, tudtuk csinálni azokat a dolgokat, amiket akartunk. Aztán gyorsan kaptuk a második, majd a harmadik gólt, és onnantól úgy éreztem, hogy lehetetlen küldetéssé vált számunkra az, hogy visszataláljunk a helyes útra. Sajnálom a fiatal kapusunkat, hogy az első felnőtt meccse így alakult. Volt pár szép védése, nem kell nagyon szomorkodnia. Nem tudok többet mondani.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 350 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Sábián, Kis-király.
Kornakker: 95,2% (Farkas)
Valenta: 78,0% (Kaarna)