Kiütötte a Jegesmedvék a BJA-t

A DEAC legyőzte a FEHA19-et egy 6 véglegest hozó mérkőzésen, míg az ÚJA fordulatos találkozón verte a Vasast.

U21

A nemzetközi szünet után, a karácsonyi szünet előtt 3 mérkőzést rendeztek a magyar U21-es bajnokság A csoportjában. A DEAC Bartók András és Révész Levente góljaival 2-1-re legyőzte a 18 percnyi emberelőnye alatt egyetlen gólt sem lövő FEHA19-et, a fehérváriaktól csak Erdélyi Barnabás tudott betalálni. A debreceni kapuban Végh Dániel 98%-kal dolgozott, a hajrában minkét oldalon kiosztottak 3-3 végleges fegyelmit a játékvezetők. A DVTK Jegesmedvék hatalmas zakót szabtak a Budapest JA-ra, a miskolci együttes minden harmadban 3 gólt ütve 9-1-re verte a fővárosiakat. Mattyasovszky Gergely 2+3-ig, Károly Róbert 3+2-ig jutott, miközben Gratzl Gellért 96,6%-kal fogott. Az Újpest JA fordulatos mérkőzésen győzte le hazai pályán 4-3-ra a Vasast. Lambert és Hladony góljaival kettővel vezettek a vendégek az első harmadot követően majd a lilák Hrabák duplájával és Bogdány találatával fordítottak a középső felvonásban. A harmadik játékrész elején Balasits révén egyenlített a Vasas, ám az 59. percben érkező Antal góllal otthon tartotta a pontokat az Újpest JA. A karácsonyi időszakot a Budapest JA tölti az élen, de év végére változhat a helyzet, hisz a két ünnep között pótolnak egy ÚJA?FEHA19 mérkőzést.

dvtk bja u21

Fotó: DVTK Jegesmedvék

U18, Ausztria

A felsőházban ezúttal nem rendeztek mérkőzést, az alsóházban a DVTK Jegesmedvék hosszabbításban verte 5-4-re a DEAC-ot, a győztes gólt Pásztor József szerezte. A Vasas az Eishockey Akademie Oberösterreichnál vendégeskedett és győzte le ellenfelét 2-0 arányban.

U18

A magyar csoportban az FTC az Egerszegi Titánokat verte, a Sportországi Cápák elhozták a pontokat Szombathelyről, a Győr 21 gólt lőtt a KSI-nek, a Dunaújváros kiütéses, 12-1-es verést kapott a Kárpáti Farkasoktól, míg az Óbuda az Ajkát gyűrte le. A magyar csoportot fölényesen vezeti az FTC a Kárpáti Farkasok és a HKB előtt.

U16

Véget értek az alapszakasz küzdelmei a serdülőknél. Az I. csoportot a záró fordulóban a FEHA19-et legyőző Újpest JA nyerte, második helyen a Budapest JA végzett, míg a harmadik helyre a fehérváriak értek oda. Az I. csoport első hat helyezettje az M1 jelű középszakaszban folytatja, ami fix playoff-részvételt jelent. A hetedik helyen végzett DVTK és a nyolcadik Kárpásti Farkasok az M2 jelű középszakasz csoportban folytatják a II. csoport négy legjobb csapata (Győr, DEAC, HKB, UTE) mellett, az M2 legjobb két csapata jut rájátszásba. A III. csoportban az FTC végez az élen, a dobogós helyek sorsa a Szeged?DAB mérkőzéstől függ még. A IV.-et az SZJA B nyerte a Szigeti Bikák és a Sportországi Cápák előtt. Az V. csoport küzdelmei még tartanak, a Hatvan az éllovas.