Dunaújvárosi Acélbikák–FEHA19 1-6

A székesfehérváriak frissen igazolt légiósai egyaránt 2-2 ponttal járultak hozzá csapatuk sikeréhez.

Nem rontottak egymásnak a felek a megyei, alsóházi rangadón, mégis már a 7. percben gól született. A FEHA19 egyik új szerzeménye, Eriks Zohovs rázta le magáról a védőjét, egészen a kapuig bekorcsolyázott, s egy közeli lövéssel megszerezte csapatának a vezetést. Bő két perccel később a fehérváriak másik új játékosa, Alekszandr Moksancev is beköszönt egy, a kék vonal környékéről eleresztett távolival, így a vendégek már 2-0-ra vezettek. A 14. percben pedig egy emberelőnyt is gólra váltottak a vendégek: Moksancev lőtte be oldalról középre a korongot, Cizas három DAB-védő gyűrűjében juttatta a korongot a hálóba. Ekkor eszmélhettek fel a dunaújvárosiak, mert bő egy perccel később jött a szépítés: Ödman Hadzinikolic lövése még kipattant, erre csapott le Somogyi Balázs, így 3-1-es FEHA19-vezetéssel vonultak szünetre a felek.

Az Acélbikák úgy jöttek ki a második harmadra, hogy faragjanak a hátrányukból, de semmi sem jött be nekik, sok hiba csúszott a játékukba, így a játékrész eleji fórral sem tudtak élni. Ez pedig megbosszulta magát, mert a FEHA19 a harmad második felében kétszer is betalált. Először Farkas László gyötörte át a korongot a gólvonalon – videózás után megadták. Majd emberelőnyben a dunaújvárosi védők igyekeztek menteni, de a kivágott korong a középen teljesen egyedül hagyott Zohovshoz került, aki ezt a helyzetét is kihasználta. Az utolsó másodpercekben Léránt előtt adódott nagyobb lehetőség, de maradt az 5-1.

A fehérváriaknak az utolsó harmadra nem maradt más dolguk, mint tartani az eredményt, s ebben szerencséjükre a DAB is partner volt. A hazaiakból ugyanis hiányzott az az átütő erő, amellyel izgalmasabbá, szorosabbá tehette volna a mérkőzést – s a fórokat sem használták ki. Ráadásul, az utolsó másfél percre kettős emberhátrányba is kerültek, Ambrus Csongor még a dudaszó előtt lőtt egyet középtávolról, ezzel beállítva a 6–1-es végeredményt.

dabfha_ambruscsongor_kogerbalazs_niskanen_af

fotó: Anda Fábián/DAB

Nagyon sajnálom, hogy ide jutottunk

Így látták a DAB–FEHA19 mérkőzést a szakvezetők.

Niko Eronen (vezetőedző, DAB): “Nem találom a szavakat azzal kapcsolatban, mi történt most és mi történt velünk az utóbbi hetekben. Nagyon sajnálom, hogy ide jutottunk, egyszerűen bármivel próbálkozunk, bármilyen változtatásokat vittünk végbe a közelmúltban, hogy a jó irányba változzanak a dolgaink, nem tudunk kijönni ebből a gödörből. Nem tudunk most mit csinálni, még keményebben kell dolgoznunk, nincs más út.”

Arany Máté (másodedző, FEHA19): “Összeállt a csapat még úgy is, hogy ebben az összeállításban még nem játszottunk együtt. Volt egy nagyon jó kapusteljesítmény, ami megadta az alapot és a biztonságot ahhoz, hogy tudjunk nyugodtan és higgadtan játszani. Annyival könnyebb volt a helyzetünk, hogy mi nem játszottunk az elmúlt napokban, míg a DAB-nak négy napon belül ez volt a harmadik mérkőzése, s ez szerintem látszott is rajtuk. A nemzetközi szünetet arra használtuk, hogy felrázzuk, összeszedjük a csapatot, volt ugye néhány változás a keretben, de az új játékosok látványosan meg tudták dobni a csapat morálját és a lendületét, s ennek az eredménye volt, hogy viszonylag simán tudtunk nyerni. A játék ezzel együtt nem volt szép, nem dőlhettünk hátra, ellenfelünk végig nyomott, mi is sokat hibáztunk, de remélem ez a győzelem meg tudja adni nekünk a lendületet a szezon második felére.”

Erste Liga, Dunaújvárosi Jégcsarnok, 205 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Árkovics, Dorner.
Kovács: 83,3% (Hungler)
Márkus: 97,1% (Zupancic)
Varga, Svars, Niskanen, Mihálik, Dézsi Bence
1
Mingazov, Racsinszkij, Cizas, Zohovs, Moksancev
Kmec, Brus, Szalma, Ödman Hadzinikolic, Somogyi B.

Pazarul debütáltak a FEHA új igazolásai

A némi meglepetésre fehérvári kiütéssel véget ért Fejér megyei derbi gólösszefoglalója.

VB 19:30 HUNITA INFO
VB 16:00 ITAKOR