SC Csíkszereda–Gyergyói HK 5-8

A Sportklub hiába vezetett 4-0-ra, a gyergyószentmiklósiak a remek emberhátrányos védekezésüknek és még jobb emberelőnyös játékuknak köszönhetően fordítottak és elvitték a három pontot.

A meccs elején a vendégek alakítottak ki több lehetőséget, gólt mégis a hazaiak szereztek: a 6. percben egy kapu mögül visszaérkező korongból Részegh Tamás talált be (1-0). Nem sokkal később kapuvasat lőtt a gólszerző, aztán a 13. percben Szkacskov lecsapott egy passzra a saját harmadában, megindult, majd megduplázta csapata előnyét (2-0). A játékrész végén a hazaiak emberelőnybe kerültek, nem éltek a lehetőséggel, a dudaszó előtt pedig Adorján sokat tett azért, hogy együttese kétgólos előnnyel vonulhasson szünetre.

A második húsz percben a Gyergyói HK hajtott a felzárkózásért, ám Adorján remekelt a hazai vasak között. A vendégek lendületét egy kiállítás törte meg, a mérkőzés felénél eljött a második csíki fór, sőt egy újabb gyergyói büntetéssel több mint másfél percnyi kettős emberelőny várt Beczéékre, ráadásul miután a második kiállítás dupla volt, hatalmas sansz állt előttük. Az öt a három elleni korongjáratást Sofron zárta sikerrel (3-0). A szimpla fórban Részegh Tamás ugrothatott ki, Rinne védte a szólót, akárcsak a többi Sportklub-próbálkozást. A 35. percben góllal zárult egy hazai kontra: Sofron és Szkacskov megléptek kettő az egy ellen, előbbi centerezését utóbbi lőtte be (4-0). A játékrész hajrájában a GYHK kihasznált az első emberelőnyét, Orban lőtt pontosan (4-1). A második szünet előtt 38 másodperccel nem hétköznapi gólt szereztek a vendégek: a csíki harmadban korong a játékvezető korcsolyájáról Silló elé került, aki köszönte a lehetőséget és közelről csökkentette csapata hátrányát (4-2).

Gyakorlatilag bedobták a korongot a harmadik harmadra, a Sportklub máris újabb emberelőnyt kapott, nem élt vele. A 45. percben egygólosra csökkent a GYHK lemaradása, miután Sylvestre szép cseleket követően bevette Adorján kapuját (4-3). Nem sokáig örülhettek a vendégek, megint jött egy csíki fór, Sofron kihasználta (5-3). A gyergyószentmiklósiakat a sok kiállítás sem tudta megtörni: a korongbedobás után 15 másodperccel az üresen hagyott DiDiomete betört a csíki harmadba és 5-4-re módosította az állást. Az 54. percben eljött a meccs második gyergyói emberelőnye, sőt egy újabb csíki büntetéssel eljött a GYHK számára is a kettős emberelőnyben támadás lehetősége. A piros-fehérek remekeltek létszámfölényben: előbb Vincze Péter egyenlített (5-5), aztán a szimpla fórban Kubát könyökéről jutott Adorján kapujába a korong (5-6). Az utolsó előtti percben bevitte a kegyelemdöfést a GYHK, Bodó fonákpasszára Orban érkezett jól (5-7). A végeredményt Bodó állította be egy üres kapus góllal (5-8).

sccgye_kozma

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Túl sokat tévedtünk védekezésben

A Sportklub–GYHK vezetőedzői nyilatkozatai.

Tom Coolen (vezetőedző, Csíkszeredai Sportklub): “Négygólos vezetés után normális esetben meg kell nyerni a mérkőzést, de mi hagytuk őket értékesíteni egy emberelőnyüket a második harmad végén. Aztán sikerült nekik úgy ütni a korongot, hogy az a játékvezetőről a kapunk elé pattanjon, számunkra szerencsétlenül. Ez a második lőtt góljuk nagy lökést adott nekik. A harmadik játékrészben sok hibát vétettünk a koronggal, nem kezeltük megfelelően a pakkot. Összehoztunk két kiállítást is az utolsó 5 percben, ezzel 5 a 3 elleni helyzetet ajándékozva nekik, és ők be is találtak, két előnyös gólt szerezvén, amivel meg is nyerték a mérkőzést. Ez nagyon kemény szituáció számunkra, de túl sokat tévedtünk. Hétfőn szabadnapot kapnak a srácok, hiszen szükségünk van a regenerációra, sok mérkőzésünk volt az elmúlt időszakban. Aztán 4 napunk lesz edzeni, mielőtt ismét mérkőzésünk lesz. Szóval lesz most időnk gyakorolni, ami nagyon jó, hisz még nem volt igazán időnk edzeni. Mindenesetre tetszett, ahogyan az első harmadban játszottunk, nagyon sok energiánk volt, jó letámadásokkal, de keményebben és okosabban kell játszanunk, jobb döntéseket hozva a koronggal, mert nem így tettünk.”

Szilassy Zoltán (vezetőedző, Gyergyói HK): “Roppant dühös lettem volna, ha nem nyerünk, mert azt gondolom, 5 az 5-ben végig jobbak voltunk. Ellenfelük a defenzív zónában kicsit lassúbb volt, de csupa jó képességű játékos van náluk, akiknek ha kicsi időt és helyet adsz, azt csinálnak a koronggal, amit akarnak. Ugyanakkor az első harmad második felében feltámadtunk, és megvoltak a helyzeteink ahhoz, hogy már akkor iksz legyen. Nagyon mérges voltam a második harmad miatt, mert ahogyan kijöttünk a szünetről, az parádés volt, nem sokat engedélyeztünk a kiállításokig a Csíkszeredának. Utána fegyelmezetlenek voltunk. Megint megmutatkozott a képességük, az első emberelőnyös soruk nagyon komoly. 6 perc előnyt is ajándékoztunk ekkor nekik, ráadásul buta hibákból. Azt mondtam a fiúknak a szünetben, hogy jobb csapat vagyunk 5 az 5 ellen, és ha fegyelmezettek maradunk, és azt csináljuk a jégen, amit megbeszéltünk, akkor vissza fogunk jönni a meccsbe, és ez meg is történt. Nyilván ehhez az is kellett, hogy nagyon elfáradt a Csíkszereda a végére, és mi ledolgoztuk őket a jégről. Azt gondolom, sokkal többet korcsolyáztunk, mint az ellenfél, és azt gondolom az, hogy 6 gólt lőttünk az utolsó játékrészben Csíkszeredában, az nem mindennapi teljesítmény. Rendkívül büszke vagyok a fiaimra!”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1950 néző. Játékvezetők: Radu, Radu, Bandi, Gheorghies.
Adorján: 78,8% (Simo)
Rinne: 82,8% (Demeter)