Corona Brasov–SC Csíkszereda 5-2

A hazaiak az 1+2 pontig jutó Kóger Dániel vezetésével magabiztosan győzték le a felforgatott védelemmel pályára lépő Sportklubot.

A Brassó keretébe visszatért Owen Williams, így Dave MacQueen együttese legerősebb összeállításában fogadhatta a foghíjas Csíkszeredát. A Sportklub hátsó alakzata volt némileg hiányos: Láday és Clarke eltiltásukat töltötték, Ferencz-Csibi Róbert sem öltözhetett, így Reisz Áron és Casaneanu csúszott vissza hátvédnek, az eddig jobbára epizódszerepeket kapó 19 éves Bajkó Csongorra pedig komoly feladat hárult. Az első harmad a hazaiakról szólt, a Brassó sokszor beszorította ellenfelét. A 6. percben egy letámadás során korongot szereztek, a kapu előtt nem tudtak takarítani a csíki védők, Kóger kihalászta a pakkot, Schabernek csak az üres kapuba kellett lőnie, repülhettek a plüssállatok a jégre. A rövid technikai szünetet követően is a Brassó volt a veszélyesebb, de Adorján állta a sarat.

A második harmad egy áthúzódó hazai előnnyel indult, majd Kóger duplázhatta volna meg a vezetést. A Brassó kivédekezett egy emberhátrányt, majd Szabó Krisztián hozta be a korongot a támadóharmadba, a vendégvédők pont Williamshez szabadítottak fel, aki 2-0-ra alakította az eredményt. Újabb emberelőnyben próbálkozhatott a Corona, Sofron István majdnem shorthanded gólt szerzett, de a kiegészülést követően Kóger centerezését bepaskolta Schaber, 3-0. A 36. percben Szkacskov robogott el a palánk mellett, lekészített a második hullámba érkező Sofron elé, aki megszerezte a csíkiak szépítő találatát.

A harmadik felvonást is jobban kezdte a Brassó, Adorján két gyors bravúrt is bemutatott Schaber és VanWormer akciójánál. A 44. percben már ő sem tudott segíteni, Domingue lépett ki Kubát és Farkas között, majd értékesítette a ziccert. Egy minutummal később kísérletesen hasonló gólt szereztek a hazaiak: VanWormer ugratta ki Kógert, a rutinos támadó fonákkal tette el a korongot Adorján lábai között. A 49. percben kihasználta negyedik emberelőnyét a Csíkszereda, Sofron középről vette be Toth kapuját, 5-2. A folytatásban érezhető volt, hogy a mérkőzés már eldőlt, a csíkaiakban ezúttal nem volt elég energia, hogy szorossá tegyék a végjátékot.

A Corona Brassó 5-2-re győzött és megerősítette harmadik helyét a tabellán, legközelebb a nemzetközi szünet után játszik ismét Erste ligás találkozót, míg a Csíkszereda vasárnap a Gyergyót fogadja.

bra ssc

Fotó: Corona Brasov

Erste Liga, Patinoarul Olimpic Brasov, 0 néző. Játékvezetők: Radu, Radu, Gheorghies, Stefan.
Toth: 93,3% (Tőke)
Adorján: 89,4% (Simo)