BJAHC–UTE 5-1

A hazaiak a mesterhármasig jutó Kirils Galoha vezérletével behúzták a negyedik kerületi rangadót.

Mindkét csapat pozitív előjelekkel várta a találkozót. A Budapest Jégkorong Akadémia Brassóban egy győzelemmel zárta erdélyi túráját, majd otthon megverte a DAB-ot a Magyar Kupában. Az UTE pedig egy Gyergyó elleni siker után, 2-2-es döntetlent játszott a Fradi otthonában, szintén a Magyar Kupában. A 8. percben a BJAHC szerzett vezetést: Gőz Balázs hátulról kapu elé lőtt korongjába először Djumic piszkált bele, majd Galoha talált hálóba az elfekvő Sági mellett (1-0). Kiegyenlített játékot igen, több gólt viszont már nem hozott az első harmad. A hazaiakat Farkas Roland, a vendégeket pedig Sági Máté segítette ki több helyzetben.

A második játékrész elején a BJAHC került először emberelőnybe a mérkőzésen, Pokornyi kiállítása következtében. Szép játék után ki is használták a lehetőséget a 26. percben: Schlekmann a kapu torkából készített elő Nagy Krisztiánnak, aki a jobb oldalról egyből tüzelt a kapuba (2-0). Nem jött a vendég válasz, sőt a 39. percben tovább nőtt az előny: Tóth indított útjára egy fantasztikus ellentámadást, Djumic egyből tette Galohának, aki ziccerben verte Ságit (3-0). Mindössze nyolc másodperccel a harmad vége előtt azonban Pereszunko egy lapos, Farkas alatt becsúszó lövéssel életben tartotta az UTE reményeit (3-1).

Jobban kezdte a harmadik felvonást az újpesti csapat, egy korongszerzés után Henttonen hibázott nagy ziccerben. Galoha viszont minden kétséget eloszlatott az 50. percben: Culigin passzából laposan lőtt a kapuba saját maga harmadik, csapata negyedik gólját szerezve (4-1). Az 58. percben beállította a végeredményt a BJAHC: egy kapufa után Pozsgai Tamás elé került a korong, akinek lövésébe Ritter Zalán kapott bele, hálóba segítve azt (5-1).

A hetek óta első sima sikerét elkönyvelő BJAHC a DVTK ellen folytathatja jó szériáját, az UTE-nek pedig újabb Fradi elleni derbi következik, ezúttal hazai jégen.

bjaute_sagimate_viikila_kovacsseb

fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

Néha úgy éreztem, mintha köténybe lövöldözgetnénk

A BJAHC–UTE találkozó edzői értékelései.

Kangyal Balázs (vezetőedző, BJAHC): “Még sokk alatt vagyok mindig. Az első nyolc-kilenc percünk nagyon klassz volt, nagyon jól álltunk bele. Élesek voltunk, kreatívak, gólt is lőttünk. Ott teljesen elvesztettük a fonalat, onnantól úgy gondoltuk, hogy innentől ez könnyű lesz, elég az, hogy csak korcsolyázunk sokat, akkor jönnek a szép dolgok, a nehezekkel ne foglalkozzunk, na, onnantól kezdve a következő értékelhető momentum az kb. a harmadik harmad eleje. Eredménytől függetlenül. A harmadik harmadban azt kell mondjam, hogy ott hellyel-közzel okosan hokiztunk, ma ez három pontot ért, ami tulajdonképpen a legnagyobb hozadéka ennek a meccsnek. Mivel ezek a dolgok megtörténnek, ezeket a dolgokat is kezelni kell, nem lesz mindig az, hogy jól játszol és minden klappol ahogy szeretnéd, úgyhogy fel kell nőni a feladathoz, függetlenül attól, hogy nyertünk. De mondtam az előbb is, ez egy nagyon fontos három pont volt a riválisok ellen.”

Virág Csaba (vezetőedző, UTE): “Nagyon felemás volt igazából, az első két harmad első felében abszolút alárendelt szerepet játszottunk és mindig a vége felé ébredtünk. A harmadik harmadban végig nyomtunk, de ez nem a mi napunk volt. Nagyon sokszor az utolsó passzba vagy az utolsó lövésbe csúszott hiba, néha úgy éreztem, mintha köténybe lövöldözgetnénk, úgyhogy nem voltunk hatékonyak és leginkább a helyzetkihasználáson múlt ez a mostani különbség.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 375 néző. Játékvezetők: Haszonits, Haszonits, Balla, Mizsák.
Farkas: 96,7% (Kornakker)
Sági: 86,8% (Rajna)