Ovecskin megelőzte Gretzkyt a góllövőlistán

Az idegenben szerzett találatok tekintetében 403-nál jár a Washington kapitánya, ez új NHL-rekord. 10 vereség után győzött a Philadelphia, Blake Wheeler triplázott, 17 gólos vízilabdameccs Los Angelesben.

Teljesen ellentétes utat jár jelenleg a Pittsburgh és a Carolina. A Penguins öt győzelmet követően egymás után a második meccsét bukta el, míg a Hurricanes öt zakót követően zsinórban másodszor nyert. A Hurricanes az előző találkozóján a Calgaryt verte, most pedig Pittsburghben győzött 3-2-re a hosszabbításban, és mindkét mérkőzésben közös volt, hogy a győztes gólt Brett Pesce lőtte. A Hartford/Carolina franchise történetében csak három hátvéd tudott két egymást követő mérkőzésen győztes gólt szerezni: Joe Corvo (2008, 2009), Jay Harrison (2012) és Ron Hainsey (2015).

A San José egymás után másodszor nyert shutouttal Montrealban, így összességében már több mint 140 perce nem kapott gólt a Bell Centerben. A Sharks 2021 októberében 5-0-ra győzött, ma hajnalban pedig 4-0-ra a 28 védést bemutató Kaapo Kähkönen vezérletével. A finn hálóőr mellett a duplázó Tomás Hertl emelkedett ki a mezőnyből.

A Tampa Bay sem tudta bevenni a TD Gardent. A Boston a duplázó Taylor Hall és a 27 lövést hárító Jeremy Swayman vezérletével 3-1-re győzött, ennek köszönhetően a Bruins az idei 13. mérkőzését is megnyerte hazai pályán és tovább javította az aktuális NHL-rekordot. A Boston a tavalyi rájátszással együtt egymás után a 20. hazai mérkőzését nyerte meg, ami a liga történetének a harmadik legjobb sorozata a Philadelphia Flyers (1974/75, 24) és a Detroit Red Wings (2011/12, 23) mögött.

A Philadelphia 3-1-re nyert a New York Islanders ellen, ezzel lezárta tízmérkőzéses nyeretlenségi sorozatát. Az Isles már a negyedik percben megszerezte a vezetést, de ezután Carter Hart lehúzta a rolót, és összesen 24 védéssel járult hozzá a széria lezárásához. Hart mellett a duplázó és győztes gólt szerző Kevin Hayes játszott kiemelkedően.

A Nashville a hosszabbításban verte 2-1-re az egymás után harmadik meccsét elvesztő Anaheimet. A Predators a második játékrész 11. percében szerzett vezetést, a Ducks a harmadik 11. percében egalizált. A pluszpontot és ezzel együtt a győzelmet Roman Josi szállította a hazaiaknak, a hirtelen halál vége előtt 70 szekundummal. A Nashville az utolsó hét mérkőzésen a megszerezhető 14 pontból 11-et begyűjtött.

A Winnipeg meglepetésre nagyon simán, 5-0-ra verte a Coloradót. Connor Hellebuyck 40 védéssel nullázta le a bajnokcsapatot, Blake Wheeler pedig egy gólpassz mellett karrierje negyedik mesterhármasával és 13. négypontos mérkőzésével segítette a csapatát.

wheeler

Nem sikerült Matthew Tkachuk visszatérése Calgaryba. A holtszezon legnagyobb csereüzletében az albertai nagyvárosból Floridába került csatár ezúttal nem szerzett pontot, csapata pedig egyoldalú mérkőzésen szenvedett 6-2-s vereséget. A Scotiabank Saddledome-ban a Tkachuk ellenértékeként a Flamesbe kerülő Jonathan Huberdeau ezzel szemben góllal és gólpasszal zárt, MacKenzie Weegar pedig egy találatot készített elő.

A Washington a duplázó Alekszandr Ovecskin és a 31 lövést hárító Darcy Kuemper vezérletével könnyedén győzött Vancouverben 5-1-re. A Capitals orosz szélsője első találatával beállította Gretzky csúcsát (402), a másodikkal pedig maga mögé utasította a Great One-t az idegenbeli találatok rangsorában.

Nem sokat törődtek a védekezéssel a csapatok a Crypto.com Arénában, ahol a Seattle 9-8-ra verte a Los Angelest. Az első játékrész még csak 3-3-mal zárult, a másodikban viszont nyolc gól született és a Kraken 5-3-ra nyerte ezt az etapot. A befejező húsz percre már csak két találat maradt – ezeket a Kings játékosai lőtték -, így 8-8 után jöhetett a hosszabbítás, ahol Andre Burakovsky találata döntött a Seattle javára. A vízilabda-végeredménnyel záruló mérkőzésen a hazaiaknál Kevin Fiala négy gólpasszt adott, Gabriel Vilardi pedig duplázott, míg a vendégeknél Matty Beniers, Jared McCann és a már említett Andre Burakovsky jutott kettőig.