UTE–Corona Brasov 6-5

A harmadik harmadot háromgólos előnyről kezdő újpestiek még az 58. percben is 5-3-ra vezettek, végül két pontot tartottak otthon a szezon egyik legfordulatosabb meccsén.

Az újpestiektől Madácsi sérülése, Järvinen betegsége miatt hiányzott továbbra is, a Brassó a Tüskecsarnokban látotthoz hasonló összeállításban lépett jégre a Megyeri úton is.

Az UTE ott folytatta, ahol a Gyergyó ellen abbahagyta, már a 4. perc elején megszerezte a vezetést csapatkapitánya, Benk révén. A középső harmad elején egy fegyelmezetlenség fordulópontot hozott a meccsbe: Kiss Phil dobta el törött ütőjét, majd kidumált magának egy plusz tízet is, a 2+2-t maradéktalanul kihasználva fordított a Brassó. Az egyenlítő találat érdekesre sikeredett, mintha VanWormer korcsolyájáról pattant volna be, videózás után megadták, a jegyzőkönyvbe végül Valchart írták be gólszerzőnek, ez alapján elképzelhető, hogy az újpesti védő Tornyai ütője ért hozzá utoljára. A második két percet aztán Gliga használta ki, így másfél perc alatt fordított a Corona öt a négy ellen. Ám ez a gyors fordítások meccse lett: a lila-fehérek a 32. percben még ennél is rövidebb idő alatt, 23 másodperc alatt varázsoltak a 2-1-es hátrányból 3-2-es előnyt, ráadásul ők mindkétszer egyenlő létszám mellett. Előbb Pokornyi kékvonalas lövése talált utat akadálytalanul a lábak között, majd egy kontra végén örülhetett az UTE. Németh Attiláé volt a hosszú kulcspassz, Nemes asszisztja után Kovács Alex Tőke lába között használta ki a kettő az egyet. A játékrész végére szétestek a vendégek, Schaber adta vissza a harmad elején látott kölcsönt: ezúttal ő intézett el tiszta két percnyi kettős előnyt az ellenfélnek, amely Just révén a dupla, majd Pereszunko révén a szimpla fórt is kihasználva 5-2-vel fordult rá a záró húsz percre.

A 49. percben szépítettek a kék-sárgák: Gliga bújt ki védője mögül és szúrt bele jól, a pakk láthatóan bentről vágódott ki, ez videózás után is bizonyságot nyert. A román csatárnak nagy estéje volt, 9 perccel később ismét ő húzta meg a jobbszélen, fonákcenterezésére az emberét megelőző Valchar érkezett, 5-4. Az egyenlítésért indított brassói rohamok 8,5 másodperccel a lefújás előtt hoztak eredményt: nagy kapu előtti tumultus után az érkező Garcia lőtte be az elé kerülő korongot, roppant fordulatos és izgalmas 60 perc után jöhetett a hosszabbítás.

A túlórát az utolsó percbe lépve végül Just döntötte el: Pereszunko hagyta ott neki a pakkot, a kanadai csatár tett egy szép nagy kört, majd felvágta Tőke füle mellé a rövidre, így 2+1-gyel zárt. Az UTE így bár az utolsó harmadban leadta háromgólos előnyét, a szezon egyik legfordulatosabb meccsén legalább a győzelmet otthon tudta tartani.

20221029_UTE_Brasov-13

fotók: Vörös Dávid/UTE

A harmadik harmadban túlságosan visszavettünk

Mindkét edző meglátta a pozitívumokat is a Brassó fordulatos, túlórába torkolló újpesti vendégjátéka után.

Virág Csaba, vezetőedző, UTE: “Szerettünk volna három pontot szerezni, főleg háromgólos előnyből. Komoly érzelmi hullámvasút volt ez a meccs, nagy energiákat mozgósítottunk, az első két harmadban nagy taktikai fegyelemmel játszottunk, betartottak a fiúk mindent, amit kértünk tőlük. Lőttünk öt gólt, de lőhettünk volna sokkal többet is. A harmadik harmadban túlságosan visszavettünk, hamarabb le kellett volna zárni a meccset, sajnáljuk az elvesztegetett pontot, de nehéz szériából jövünk, nagyon örülünk, hogy a csapat játéka már kezd arra hasonlítani, amit szeretnénk képviselni.”
Strenk Hunor, másodedző, Corona Brasov: “Az Újpest az első harmadban magasan fölénk nőtt, sokkal jobban kezdett, mint mi. Ezzel az utóbbi időben sokat szenvedünk, hogy a kezdéseink nem olyanok, mint szeretnénk. A második harmadban összeszedtünk hat perc buta kiállítást, könyörtelenül kihasználták az öt a hármat és az öt a négyet is. Ott eldőlni látszott a mérkőzés, de az utolsó szünetben megbeszéltük, hogy ez a zárómeccsünk a túrán, úgyhogy nincs hova tartalékolni. A harmadik harmadban mindent kitettünk a jégre, vissza tudunk jönni a meccsbe, aztán a hosszabbításban mindkét oldalon adódtak lehetőségek, de a végére megérdemelt újpesti siker született.”
Erste Liga, Megyeri út, 545 néző. Játékvezetők: Rencz, Rencz, Kövesi, Szabó.
Garcia, Williams, Valchar, Zagidullin, Gliga
Kiss Phil, Balázsi, Nemes, Németh, Kovács A.
3
Bors, Gajdó T., Szabó, Kovács M., Gajdó B.
4-2 36:42 UTE PP2 Just Henttonen Pereszunko
5-2 38:09 UTE PP Pereszunko Kiss Phil Kovács A.

Így jött vissza –3-ról a Brassó az utolsó harmadban

A 11 gólt hozó UTE–Brassó összefoglalója: fordulatok, nagy Corona-feltámadás, Garcia-egyenlítés az utolsó másodpercekben és végül Just túlórás találata egy tiszteletkör után.

VB 12:30 HUNROM VÉGE
VB 16:00 JPNKOR INFO
VB 19:30 SLOITA INFO