Pavelski-triplával győzött a Dallas

A Stars a sikerét követően vezeti a Nyugati főcsoportot.

Szombaton meccsdömpinget rendeztek az NHL-ben, 13 találkozót vívtak a csapatok. A Keleti főcsoportot vezető Boston a Minnesotát fogadta. A Bruins már 3-1-re is vezetett, ám a Wild kiharcolta a hosszabbítást. A hazaiak a túlórában emberelőnybe kerültek, amit Taylor Hall révén kihasználtak, így 4-3-ra nyertek és megerősítették első helyüket a tabellán.

A New Jersey a harmadik, a San José a második győzelméért küzdött. A meccs érdemi eseményei három perc alatt lezajlottak: Sarangovics és Mercer 2-0-s előnyhöz juttatta a Devilst, ez pedig elég volt, mert Labanc révén csak szépíteni tudtak a vendégek.

A St. Louis a veretlensége megőrzéséért lépett jégre Edmontonban. A Bluesnak ez sikerült is, mégpedig kapott gól nélkül, Jordan Binnington 23 védéssel ért el shutoutot a 2-0-s győzelem során.

Az Ottawa magabiztosan verte az Arizonát. A Senators gyorsan meglépett 2-0-ra, aztán a második harmad szorosan alakult, de a záró felvonásban lesimázta a meccset. Brady Tkachuk duplázott, valamint hárman is két-két gólpasszt jegyeztek.

A Toronto folytatta a remek szereplését. Bár a Winnipeg megszerezte a vezetést Pierre-Luc Dubois révén, a folytatásban a Maple Leafs négyszer is eredményes volt, John Tavares kétszer is betalált.

Joe Pavelski volt a Dallas hőse Montrealban. A rutinos csatár három góllal és egy gólpasszal vette ki a részét a Stars 5-2-es sikeréből. A Dallas feljött a Nyugati főcsoport első helyére.

Fordulatos csatát vívott egymással a Washington és a Los Angeles. A vendégek 2-0-ra megléptek, ám a Capitals fordított, majd a Kings egyenlítését követően az 55. percben Marcus Johansson belőtte a hazaiak győztes gólját. A Washingtonban Dmitrij Orlov három gólpasszt osztott ki.

A Tampa Bay és a New York Islanders egyaránt 4-4 ponttal várta az egymás elleni mérkőzését. A két csapat közül a Lightning tudta növelni pontjai számát, 5-3-ra nyert, a találkozón nem volt olyan játékos, aki kettőnél több pontot szerzett volna.

A Columbus hiába vezetett kétszer is két góllal, kikapott a Pittsburghtől. A Penguins a meccs közepén indult be: a második harmadban egyenlített, a záró húsz percben pedig újabb három gólt szerzett. Danton Heinen kétszer volt eredményes, Sidney Crosby 1+2 pontig jutott.

A Philadelphia 3-1-re verte a Nashville-t, az eddigi öt meccséből négyet behúzott, ellenben a Predators két siker után sorozatban az ötödik vereségét szenvedte el. Carter Hart közel járt a shutouthoz, ám Matt Duchene az 58. percben elrontotta a kapus hibátlan mérlegét.

Hat mérkőzést követően is nyeretlen a Vancouver. A Canucks ezúttal a Buffalótól kapott ki, a Sabres 5-1-es sikernek örülhetett. Olofsson 2+1 pontot gyűjtött a vendégeknél.

A játéknap előtt a Nyugati főcsoportot vezető Vegas a Coloradót látta vendégül. A címvédő Avalanche kezd magára találni, két vereséget követően tudott újra nyerni, a 3-2-es sikerből Alekszandr Georgijev 33 védéssel vette ki a részét.

Hosszabbítás döntött a Calgary?Carolina összecsapáson. A Canes a 11. percre meglépett 2-0-ra, de a Flames a második harmad elejére egyenlített. A rendes játékidő folytatása nem hozott gólt, túlórára került sor, amit Tyler Toffoli döntött el a Calgary javára. A kanadai csapat a győzelmével feljött a nyugati második helyre.