BJAHC–DEAC 2-6

A debreceniek az 1+3 pontot gyűjtő Révész Marcell vezérletével győztek a Vasas Jégcentrumban, így már nincs veretlen együttes az Erste Ligában.

Bár a BJAHC kezdte jobban a mérkőzést, a 11. percben a vendég DEAC szerezte meg a vezetést: Ravasz kiállítását kihasználva Spirko kapáslövésébe Révész piszkált bele közelről (0-1). Egyetlen perc sem telt el máris egyenlített a hazai csapat: a sérüléséből visszatérő Nagy Krisztián Hetényit meglepve a rövid sarokba tüzelt (1-1). A 13. percben visszaszerezték a vezetést a debreceniek: egy Kornakkerről felpördülő korongot Sándor Bence ütött hálóba közelről (1-2).

A középső harmadban Izackyt állították ki a játékvezetők, miután egy lendületes kontra végén berepült a BJAHC kapujába, Kornakkert is eltalálva. Az emberhátrány ellenére növelte előnyét a DEAC: a 25. percben Révész szerzett korongot az ellenfél térfelén, majd középre passza után Molnár Dávid nem hibázott ziccerben (1-3). A 30. percben újra egy gólra zárkózott a BJAHC. Elo tüzelt távolról, a korong pedig kalandos úton kötött ki Hetényi kapujában (2-3). Később gól már nem született. A hazaiak nem tudták kihasználni emberelőnyüket, a 36. percben Sági és Kozma tetszetős összjátékának vége kapuvas lett.

A 47. percben újra meglépett két góllal a DEAC: Révész, és Sági lövéseit még védte Kornakker, de Molnár Dávid már túljárt az eszén önmaga második, csapata negyedik gólját szerezve (2-4). Próbálkozott, de pontatlan volt a kapu előtt a BJAHC, a DEAC pedig büntetett: az 51. percben Dalecky volt eredményes, a vendégek kapusának közreműködésével (2-5). Három perccel a vége előtt Izacky vitte be a kegyelemdöfést: ziccerben, higgadt csel után talált hálóba (2-6).

A DEAC sorozatban harmadik meccsét nyerte, szombaton a DAB-hoz látogat. A BJAHC továbbra is magabiztosan, de immáron már nem veretlenül vezeti az Erste Ligát, és kedden a FEHA19-et fogadja majd.

bjadeb_goz_izacky

fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

Ez a vereség nekünk felért egy győzelemmel

A BJAHC trénere a kudarcban is meglátta a pozitívumot.

Kangyal Balázs, vezetőedző, BJAHC: “Elsősorban azért gratulálok a srácoknak az elmúlt utazáshoz, nyilván egy ilyen fiatal csapatnál ez előbb-utóbb véget ér. A meccs, főleg az elején, teljesen rendben volt. Azt kell mondjam, hogy ez a vereség nekünk felért egy győzelemmel, úgyhogy készülünk és próbálunk visszaszállni a vonatra, amin robogtunk.”

Kecskeméti Áron, másodedző, DEAC: “Nagyon örülünk a srácokkal, hogy sikerült egy jó mérkőzést játszani. Mint mindenki tudja, revansért jött a csapat, hiszen a múltkori itt vendégeskedésünkkor egy elég kellemetlen eredmény született. Így most sikerült visszavágnunk. Összességében nagyon boldogok vagyunk, mivel hat gólt sikerült lőni, a csapatnak minden szekciójában sikerült jól játszani, Zoli ismét óriásit teljesített a kapuban és tényleg kihasználtuk a helyzeteinket. Ez boldoggá tesz bennünket a dunaújvárosi meccs előtt.”

Erste Liga, Vasas Jégcentrum, 335 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Balla, Molnár.
Kornakker: 78,6% (Farkas)
Hetényi: 94,4% (Gönczi L.)