SC Csíkszereda–Dunaújvárosi Acélbikák 5-4

A DAB két harmad után 4-2-re vezetett, végül túlórában alulmaradt a címvédő otthonában.

Két, az előző játéknapon győzelmet elkönyvelő csapat, a Sportklub Csíkszereda és a Dunaújvárosi Acélbikák találkozott egymással a Vákár Lajos Műjégpályán. A hazai Sportklub kezdte jobban a meccset, és a 3. percben megszerezték a vezetést. Reisz középre tett korongját még Becze a kapussal szemben tovább játszotta, Fodor pedig könnyedén talált kapuba az elfekvő Kovács mellett (1-0). Nem kellett sokat várni a DAB válaszára. Fodor kiállítása után, a 6. percben Dézsi Bence passzából Pinczés büntetett közelről, a rövid felsőbe bombázva (1-1). A 7. percben folytatódott a korai gólzápor, újra visszavette a vezetést a Sportklub. Becze-Kubat összjáték után a cseh centerezett, amire mintaszerűen érkezett Reisz (2-1). A harmadban ezek után gól már nem esett Kovács komoly bravúrjainak köszönhetően.

A 23. percben újra egyenlített a Dunaújvárosi Acélbikák csapata. Pinczés második gólját szerezte, Niskanen távoli lövésébe jó érzékkel belekapva (2-2). Egy perc is alig telt el, máris fordított a DAB. Embrich elemi erővel talált a hosszú sarokba Adorján Attila kesztyűje mellett (2-3). A harmad vége fele közeledve növelte a nyomást a hazai csapat, de hiányoztak a pontos befejezések Kovács kapuja előtt. Öt másodperccel a harmad vége előtt megbosszulta magát a sok kihagyott Sportklub helyzet. Újra Embrich volt eredményes Szalma passza után (2-4). Kétgólos DAB-vezetéssel fordulhattak az utolsó játékrészre a csapatok.

Rögtön a harmad elején, a 41. percben egy gólra zárkózott a Sportklub. Stach gyönyörű csuklómozdulattal lőtte magasan a korongot a kapuba (3-4). A játék képe nem változott, a Sportklub pedig az 53. percben egyenlített. Péter Balázs szép cselsorozat után tálalt Részegh Tamás elé, aki pontos lövést eresztett meg (4-4). Az 59. percben Fodor védőjét megverve gyönyörűen forgott kapu elé, de lövése kijött Kovács mamutjáról. Hosszabbítás következett.

A ráadás 3. percében Részegh Tamás szélsebesen korcsolyázott végig a pályán a koronggal, majd kilőtte a bal felső sarkot, eldöntve a találkozót (5-4). A Sportklub sorozatban második hazai sikerét aratta, a DAB pedig a Gyergyó és a Brassó után nem tudta begyűjteni a harmadik erdélyi skalpot.

sccdab_becze_jarvinen

fotó: Pál Zoltán/SC Csíkszereda

Sikerült nagy csapatmunkával visszajönnünk a mérkőzésbe

Nyilatkozatok a Sportklub és az Acélbikák meccse után.

Tódor Krisztián, másodedző, Csíkszeredai Sportklub: “Jól kezdtük a mérkőzést, sorra alakítottuk ki a helyzeteket. Sajnos másodjára jövünk ki úgy a középső harmadra, hogy nem vagyunk elég összeszedettek. Olyan szituációkban hagytuk őket érvényesülni, amelyekben nem engedhetnénk meg hasonlót, viszont ismét sikerült nagy csapatmunkával visszajönnünk a mérkőzésbe, a hosszabbításban pedig idén először megnyertük a mérkőzést. A közelgő Kontinentális Kupa küzdelmein győzni szeretnénk. Próbálunk megfelelően koncentrálni a feladatunkra, hisz az a tervünk, hogy győzelmekkel térjünk haza.

Niko Eronen, vezetőedző, Dunaújvárosi Acélbikák: “Az első húsz percben két gólt is ajándékoztunk az ellenfélnek. Aztán sikerült felszívni magunkat, és átvettük a vezetést. A Csíkszereda ekkor ismét többet birtokolta a korongot, de a defenzív zónában a játékosaim keményen oldották meg a védekező munkát. Nagyon örültem, mikor 5 másodperccel a második harnad vége előtt kétgólosra növeltük az előnyünket, de a harmadik játékrészben hagytuk könnyen felzárkózni a hazai csapatot. Ezután a gól után pedig át is vette a Csíkszereda az irányítást, majd ki is egyenlítették a mérkőzés állását. Mindezek ellenére tetszett a küzdésünk, a védekezésünk is tetszetős volt, a kapusunk pedig remekül teljesített, sokat köszönhetünk ma neki.”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1100 néző. Játékvezetők: Gergely, Gergely, Bandi, Magyar.
Adorján: 75,0% (Simo)
Kovács: 90,0% (Järvinen)
Kubát, Láday, Stach, Szkacskov, Rokaly N.