SC Csíkszereda–DEAC 5-3

A címvédő fordulatos mérkőzésen tudta legyűrni a Szuperkupa-győztes debrecenieket.

A debrecenieknél ugyanúgy Hetényi állt a kapuban, mint pénteken Gyergyószentmiklóson, ám a Sportklubnál a DVTK Jegesmedvék ellen védő Adorján helyett ezúttal Szamankov kapott lehetőséget. A 3. percben Bukor korongot szerzett a támadó harmadban, Ságinak passzolt, aki közelről bejuttatta a korongot a hazai kapuba. Az esetet videobírózták, és mivel korcsolyáról jutott gólba, így érvénytelenítették a találatot. Nem sokra rá emberelőnybe került a DEAC, de nem tudta megszerezni a vezetést. A kiegészülés után a csíkiak váltak kezdeményezőbbé, nekik adódtak a nagyobb lehetőségeik. A nyitó harmad közepén a hazaiak játszhattak öt a négy ellen, a gólhoz mégis a vendégek jártak közelebb Dalecky kapuvasával. A játékrész második felében öt kisbüntetést osztottak ki a játékvezetők, volt olyan szituáció, ahol a debreceniek négy a három ellen támadhattak.

A második húsz perc áthúzódó Sportklub-fórral indult. Az első gólt a DEAC kiegészülése hozta meg: amikor Sági visszatért, megosztotta a hazai védők figyelmét, ezt Molnár használta ki egy pontos lövéssel (0-1). Gyorsan jött az újabb debreceni találat, Vokla lövését nem láthatta Szamankov az előtte álló vendég játékos miatt (0-2). Nem sokra rá csíki emberelőny jött, amit nem használtak ki a vendéglátók, ellenben teljes létszámban jól értek bele egy lövésbe, Hetényi tehetetlen volt (1-2). Akárcsak a DEAC, a Sportklub is gyorsan meglőtte a másodikat, Szkacskov lőtt pontosan egy keresztpassz után (2-2). Az egyenlítést csíki fór követte, ami idővel kettős emberelőnnyé vált, a hatalmas lehetőséget Reisz váltotta gólra (3-2). A debreceniek a teljes kiegészülésük után egalizáltak, Zalamaj érkezett jó ütemben a kapu elé, majd pontosan lőtt (3-3). A harmad végén újabb kimaradt hazai embrelőny jött.

A harmadik felvonásban sokáig öt az öt ellen játszottak, aztán Rokaly Szilárddal ziccerben szabálytalankodtak, a fórt Péter Balázs váltotta vezető gólra (4-3). Az 54. percben emberelőnybe került a DEAC, György József időt kért, de nem tudtak egyenlíteni. A végjátékban Hetényi lekorcsolyázott, ez arra volt elég, hogy Becze beállítsa a végeredményt.

Az SC Csíkszereda 5-3-ra nyert, hétfőn a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadja. A DEAC Brassóban zárja erdélyi túráját.

sccdeb_hetenyi

fotó: Tamirjan Róbert/SC Csíkszereda

A befejezéseknél nem voltunk eléggé határozottak

A debreceniek trénere úgy érzi, megérdemeltek volna egy pontot a Vákár Lajos Műjégpályán.

Tódor Krisztián, másodedző, Csíkszeredai Sportklub: “Jól indítottuk a mérkőzést, próbáltuk a saját akaratunkat érvényesíteni. A második harmadot nem kezdtük jól. Kaptunk is két gólt, ekkor viszont karaktert mutatott a csapat, sikerült átvenni a vezetést. Ezután kaptunk egy újabb gólt, de ettől függetlenül, úgy gondolom, végig mi domináltuk a mérkőzést, így sikerült behúznunk a győzelmet. A pénteki meccs után sikerült javítanunk a védekezésünkön, ennek ellenére a szombati összecsapáson is ejtettünk hibákat, de szívvel és nagy csapatmunkával sikerült kijavítani ezeket. Remélem, a következő mérkőzéseken a megkezdett úton megyünk tovább.

György József, vezetőedző, DEAC: “Az első húsz percben nem találtuk a játékot. Volt egy eredményes momentumunk, majd a Csíkszereda átvette az irányítást. A második harmadot jól kezdtük, azonban a sok emberhátrány kivette az erőt belőlünk. Talán két emberelőnyünk volt a vége fele, ám abból nem tudtunk semmit kreálni. Küzdöttünk, próbálkoztunk, de elfogytunk a végére. A befejezéseknél nem voltunk eléggé határozottak. Mindezek ellenére úgy gondolom, megérdemeltünk volna egy pontot, de ezen a mérkőzésen nem sikerült ezt megvalósítanunk. Gratulálok a Csíkszeredának!”

Erste Liga, Vákár Lajos Műjégpálya, 1250 néző. Játékvezetők: Mihai, Mihai, Stefan, Gheorghies.
Szamankov: 88,0% (Simo)
Hetényi: 91,1% (Gönczi L.)
Kubát, Láday, Stach, Szkacskov, Rokaly N.