Negyedik lett Horváth Bence

A KalPa bár közel volt a döntőhöz, végül érem nélkül maradt a finn ifjúsági bajnokságban. Utánpótlás-légióskörkép.

Finnország, U18 SM-sarja

A finn ifjúsági rájátszás elődöntőjében a KalPa 1-0-s hátrányban fogadta a Jokeritet. A kuopiói együttes hazai pályán aratott 4-2-es győzelmével kiharcolta a harmadik mérkőzést. A ki-ki összecsapáson a KalPa szerezte meg a vezetést a 34. percben, de a hazai pályán játszó Jokerit a harmadik harmadban fordított, 3-1-re győzött és bejutott az ifjúsági döntőbe. Horváth Bence mindkét mérkőzésen játszott, pontot nem szerzett. Az elődöntőben alulmaradó KalPa a Tapparával vívhatott egymeccses bronzcsatát. A találkozó 4. percében Horváth Bence passzából csapattársa betalált, a KalPa egészen a hajráig őrizni tudta egygólos előnyét, de az 55. percben egyenlített a Tappara. A bronzmérkőzés így hosszabbításba torkollott, az ellenfél a ráadás 1. percében megszerezte a 3. helyet jelentő gólt. Horváth és a KalPa a finn ifjúsági bajnokság negyedik helyén végzett. A KalPa juniorcsapata ? akiket Horváth 21 mérkőzésen segített az alapszakaszban ? jelenleg bajnoki döntőt játszik a Lukkóval.

A SaiPa/Ketterä egy találkozót nyert, kettőt elveszített a helyosztó csoportjában. A Deák Mártont is foglalkoztató együttes a K-Espoo (6-4) ellen 3 pontot szerzett, az Ilves (0-2) és az Ässät (1-2) ellen pont nélkül maradt. Deák nem szerzett pontot, a SaiPa harmadik a hatcsapatos csoportban.

Finnország, U18 Mestis

Az ifjúsági másodosztály két csoportmásodikja éremmérkőzést játszott egymással: a K-Vantaa II a Lukko II-vel mérkőzött.  A találkozót a K-Vantaa második csapata nyerte 3-2-es arányban, Szűcs Botond 93,6%-kal védett. Szűcs az első osztályban 6, a másodosztályban 12 mérkőzésen védte a K-Vantaa kapuját, a B csapatban 93,7%-kal teljesített.

Finnország, U20 SM-sarja

A finn juniorliga 5 csapatos osztályozóját egy győzelemmel és egy vereséggel indította a másodosztályból érkező JYP B. Antal Norbert csapata a Hermes otthonában 6-2-re kikapott, a RoKi vendégeként 3-2-re győzni tudott. A magyar csatár nem szerzett pontot, a JYP B a negyedik helyen áll.

Észak-Amerika, CSSHLE U18

Molnár Zétény duplázott, az Ontario Hockey Academy pedig 5-1-re legyőzte a CIH Academyt. Molnárék másnap 4-3-ra alulmaradtak a Mount Academyvel szemben, a magyar csatár egy gólpasszt jegyzett. Az Ontario vezeti a 10 csapatos tabellát.