Söpréssel juthat döntőbe a Sportklub

Ha a csíkszeredaiak behúzzák a második debreceni mérkőzésüket is, 4-0-s összesítéssel érik el az Erste Liga-finálét.

Szerdán játsszák a Sportklub és a DEAC elődöntőjének negyedik mérkőzését. A csíkiak a hazai jégen elért 7-4-es és 1-0-s siker után az első debreceni mérkőzésen 4-1-es sikert értek el, azaz ha megint nyernek a cívisvárosban, akkor 4-0-lal döntőbe jutnak. A keddi találkozón a DEAC hiába szerezte meg a vezetést, a címvédő még az első harmadban egyenlített, aztán a második játékrészben kétszer is betalált, majd egy üres kapus góllal beállította a végeredményt. A debreceniek továbbra sem tudják kevés lövésen tartani a csíkiakat: sorrendben 44, 46 és 48 próbálkozással nézett szembe Hetényi az egyes meccseken. A szerdai találkozót 18 órától rendezik, online az Erste Liga Tv-n lesz követhető a közvetítés.

debscc1

fotó: DEAC

DEAC–SC Csíkszereda 4-3

A debreceniek egy utolsó előtti percben lőtt Molnár Dávid-gólnak köszönhetően megszerezték első sikerüket a címvédő elleni elődöntőben.

A csapatok ugyanabban az összeállításban léptek jégre, mint kedd este, ám a debreceni stáb megkeverte a sorokat. A meccset a söprésért jégre lépő vendégek kezdték jobban, aztán a nyitó harmad közepén Adorjánnak akadt több dolga néhány veszélyes DEAC-akció során. A hazaiak fölénye góllá érett: Mazzag lövését hiába védte a csíki kapus, Szmirnov a kipattanóból vezetéshez juttatta a debrecenieket. A játékrész végén Novotny meglépett, megduplázhatta volna a hazaiak előnyét, de nem tudta kihasználni a szólót. A 25. percben Adorján több bravúrt is bemutatott, ezzel tartotta a csíkiak egygólos hátrányát. A meccs második csíki emberelőnye felemásan sült el: előbb Novotny lecsapott egy eladott korongra, amit emberhátrányos góllal büntetett, aztán nem sokra rá Taratuhin szúrt bele egy lőtt passzba sikerrel.

A harmadik felvonás áthúzódó DEAC-fórral indult, ami kimaradt. A kiegészülés után a csíkiak hajtottak az egyenlítésért, ez össze is jött nekik a 45. percben Sofron kapásgóljával. A 49. percben Casaneanu korongot szerzett, majd Reisz behúzta Hetényi kapujába a pakkot, ám videobírózást követően magas bot miatt érvénytelenítették a találatot. Nem sokkal később két fiatal debreceni orosz meglépett 2 a 2 ellen, sikerrel: Szmirnov középre tett korongját Karmajev belőtte a csíki kapuba. Öt perccel a rendes játékidő vége előtt megint egyenlített a Sportklub, Lapenkov emberelőnyös lőtt passzát Taratuhin tette be közelről. Úgy tűnt, hosszabbításra kerül sor, ám az utolsó előtti percben Molnár Dávid remekül érkezett Sági passza után a vendégek kapuja elé, és 4-3-ra módosította az állást. Ezt követően Adorján lekorcsolyázott, hiába.

A DEAC 4-3-ra nyert, ezzel 3-1-re módosította az összesített állást és elkerülte a söprést. A párharc pénteken folytatódik a Sportklub otthonában.

debscc_220323_DEAC-Csíkszereda14

fotó: DEAC

Későn tudtunk becsatlakozni a mérkőzésbe

Nyilatkozatok a DEAC–Csíkszereda után.

Kecskeméti Áron másodedző. DEAC: „A küzdőszellemmel az egész széria alatt nem volt gond, tudjuk, hogy egy remek csapat ellen játszunk. Attól függetlenül, hogy 3-0 volt az összesítés, nem adtuk fel egy percre sem. Még senki nem tudta megcsinálni, hogy 3-0 ról visszajöjjön egy elődöntőben az Erste Ligában, és azt már láttuk, hogy pár dologban sikerült már ékeskednünk a magyar jégkorongban, próbálunk ebben is azok lenni. Természetesen a viccet félretéve, nem fogunk előre sietni, mert meccsről meccsre kell haladnunk. Kell az, hogy csapatként dolgozzunk. Természetesen Zoli ezúttal is nagyon tartott minket, és ki kell emelni, hogy a fiatalok nagyon szépen felnőttek a feladathoz.”

Rico Rossi vezetőedző, Csíkszereda: „Lassan kezdtünk és már csak későn tudtunk becsatlakozni a mérkőzésbe. A Debrecennek az egész mérkőzésen nagyon jó ritmusban ment a játék és megérdemelten győzött.”

Erste Liga, 593 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Kis-király, Vincze.
Hetényi: 94,2% (Antek)
Adorján: 89,7% (Szamankov)