Nem jutott döntőbe a Biel

Ortenszky Tamásék bronzéremért játszhatnak svájci juniorbajnokságban. Utánpótlás-légióskörkép.

Svájc, U20-Elit

Bár a Biel megnyerte a Zug elleni elődöntő első mérkőzését, ellenfelük a következő három mérkőzést behúzta, így 3-1-es összesítéssel a Zug jutott a juniorbajnokság döntőjébe. A második meccsen a Zug 3-0-ra nyert, majd a harmadik találkozón ugyan a Biel már három góllal is vezetett, de a Zug az utolsó harmadban nagyot fordítva 6-3-ra behúzta azt a találkozót is. A negyedik összecsapáson a Zug hamar nagy előnyt tudott kiépíteni, a Biel a végén közelebb zárkózott, de egyenlíteni már nem tudott, 5-4 lett a végeredmény. Ortenszky Tamás és a Biel szerdán a Davosszal játszik a bronzéremért.

Finnország, U18 SM-sarja

A finn ifjúsági felsőházban a KalPa 4-2-re verte a Pelicanst, majd hosszabbítást követően 4-3-ra nyert a HIFK otthonában is. Horváth Bence utóbbi mérkőzésen gólpasszos volt. A KalPa a középszakasz negyedik helyén végzett, a rájátszás negyeddöntőjében két győztes mérkőzésig tartó párharcot vív az ötödik HPK-val.

Az alsóházban a Jokerit JoVi Dobos Bendegúz 1+1 pontjának köszönhetően 3-1-re nyert a JYP B otthonában. A SaiPa/Ketterä (Deák Márton) a második, KooKoo (Bajkó Botond) a nyolcadik, a Jokerit JoVi a kilencedik helyen végzett. Az alsóház első négy helyezettje a felsőház utolsó 2 csapatával kör-mérkőzéseket játszik majd, így a szezon véget rét két légiósunknak is: Bajkó Botond hátvéd 33 mérkőzésen 1+5 pontot szerzett, Dobos az első osztályban 26 találkozón 15 gólt lőtt és 16 gólpasszt osztott ki.

Finnország, U18 Mestis

Az ifjúsági másodvonalban az Ässät II 9-4-re verte a GRIFK-t, Farkas Boldizsár 2 gólpasszt szerzett. Az Ässät II tizenegyedik lett csoportjában, Farkas 20 bajnokin 1+10-zel zárt. Bár Győri Zalán gólt lőtt a Pelicans II-nek, a SaPKo hazai pályán 5-3-as vereséggel zárta a szezont, ami a csoport hetedik helyéhez volt elég. Győri 28 mérkőzésen 3+5 pontot ért el.

Svédország, J20 Nationell

A junior alsóház utolsó fordulójában a Karlskrona hazai pályán 6-1-re kikapott a Leksand vendégeként, Horváth Donát nem szerzett pontot. A Karlskrona az alsóház utolsó, 11. helyén végzett.

Svédország, J18 Nationell

A Nádasi Leventét is foglalkoztató SDE korábban megnyerte a keleti divízió alsóházát, így kvalifikálta magát az ifjúsági bajnokság rájátszásra. Az SDE a legjobb 16-ba jutásért a Växjö Lakersszel találkozott, akik két sima mérkőzésen búcsúztattak őket a további küzdelmektől. A magyar hátvéd az egyik mérkőzésen játszott, pontot nem szerzett. Nádasi a szezon első felében a Täbyt erősítette, majd az SDE-ben játszott, összesen 24 mérkőzésen lépett jégre, ezeken 1 gólpasszt szerzett.

Észak-Amerika, USPHL Premier

A Hampton Roads Whalers nem tudta megnyerni a harmadik mérkőzést a Richmond Generals ellen (1-5 lett a végeredmény), így összesítésben 2-1-re alulmaradt vetélytársukkal szemben és nem jutott be az országos döntőbe. Barna Dávid 31 mérkőzés alatt 8 gólt és 15 gólpasszt hozott össze a szezonban.