Ovecskin megelőzte Jágrt

A Washington gólgyárosa a 767. gólját lőtte, ezzel az örökranglista harmadik helyére lépett. Történelmet írt Nick Foligno, J. T. Miller megállíthatatlan.

A Toronto az eltiltott Auston Matthews nélkül is magabiztosan verte a Dallast 4-0-ra. A Stars elleni mérkőzésen az NHL góllövőlistáját vezető csatár helyett Erik Källgren került a figyelem középpontjába. A 25 éves svéd hálóőr múlt csütörtökön mutatkozott be az NHL-ben, a Dallas ellen pedig először volt kezdő, és 35 védéssel rögtön shutouttal kezdte az NHL-es karrierjét. Källgren az NHL történetének 39. kapusa, aki az első kezdése alkalmával hibátlanul védett, és a negyedik a Leafs történetében Garret Sparks (2015), Al Rollins (1950) és Benny Grant (1929) után.

A New York Rangers zsinórban hetedszer győzött hazai pályán az Anaheim ellen, az utolsó 11 Gardenben lejátszott meccséből tizedszer. A találkozón minden játékrész 1-1-re végződött oly módon, hogy az elsőben és a másodikban a Ducks egyenlített, a harmadikban viszont a Rangers, mégpedig annak a Chris Kreidernek a találatával, akinek ez volt a 400. pontja. A 4-3-as végeredményt a hirtelen halál első percének végén Adam Fox állította be, akinek ez volt karrierje első gólja a hosszabbításban. A tavalyi Norris Trophy-győztes és Artyemij Panarin egyaránt három ponttal zárta a mérkőzést.

A Washington maratoni szétlövés után nyert a New York Islanders ellen, ám mégsem erről marad emlékezetes a találkozó, hanem Alekszandr Ovecskinről, aki meglőtte karrierje 767. gólját, és ezzel a harmadik helyre lépett Wayne Gretzky (894) és Gordie Howe (801) mögé. A kiegyensúlyozott mérkőzésen a történelmi pillanat öt perccel a befejezés előtt jött el, amikor az orosz szélső kivételesen nem az “irodájából”, hanem a jobboldali bedobókör tetejéről lőtte ki a rövid felsőt. Ezzel a találattal még vezetett a Caps 3-2-re, de két perccel a befejezés előtt Anders Lee kiharcolta a ráadást. A plusz öt perc sem hozott döntést, így jöhettek a büntetők, ahol a nyolcadik körben született meg a győztes találat Anthony Mantha révén.

ovechkin 767_2

A Nashville izgalommentes mérkőzésen verte 4-1-re a Pittsburghöt, és az ötödik meccsét nyerte a legutóbbi hatból. A Predatorsban most is a Juuse Saros, Roman Josi páros vitte a prímet. A finn hálóőr 36 lövésből csak egyet nem védett, míg a svájci kapitány három találatot készített elő, közte Tanner Jeannot győztes gólját. A Penguins góljában Sidney Crosby előkészítőként volt jelen, ezzel egymás után a tizedik mérkőzésén szerzett pontot.

A Colorado mindegyik harmadban egy-egy gólt lőtt a Los Angelesnek, Darcy Kuemper lehúzta a rolót, így kijelenthető, hogy az Avalanche sima meccsen győzött a Crypto.com Arenában. Mikko Rantanen és Valerij Nyicsuskin 1+1-et tett a táblára, Kuempernek pedig 23 védés is elég volt a shutout megszerzéséhez. Kuempernek ez volt zsinórban a második hibátlan meccse, és összességében már 125 perce érintetlen a hálója.

A Winnipeg esélyt sem adott a Vegasnak, könnyed 7-3-mal lépett át a nevadai gárdán. A Jets az első húsz perc után már kettővel ment, a második végére pedig megduplázta a különbséget. Az utolsó etapot 5-1-ről indították a csapatok, így ez már csak formalitásnak tűnt az első két harmad tükrében. Az utolsó öt meccséből a negyediket nyerő Winnipegben négyen is kettő pontig jutottak, Kyle Connor egyedüliként zárt hárommal. A Vegasnak ezzel a találkozóval véget ért az ötmeccses idegenbeli túrája, amelyen egyetlen pontot sem sikerült szereznie.

Az Edmonton egy sima mérkőzés helyett saját magának nehezítette meg a dolgát a Detroit ellen. Az Oilers lerohanta a Red Wingst, bő négy perc után már háromgólos előnyben volt, az első harmad végén pedig 4-1-re vezetett. Ezután viszont látványosan kiengedett, a Detroit pedig a harmadik harmad elején utolérte. Az Edmonton Evander Kane révén szerzett ismét vezetést, de két perccel később Lucas Raymond révén ismét visszajött a meccsbe. A hajrára azonban láthatóan elkészült az erejével a Wings, az Oilers pedig két újabb találattal beállította a 7-5-ös végeredményt. A hazaiaknál a már említett Kane kétszer köszönt be, és így tett a vendégeknél az a Marc Staal is, aki az 1001. mérkőzésén tudott először duplázni az NHL-ben.

A fantasztikus formában védő Marc-André Fleury egy pontot megmentett a Chicagónak a Boston elleni mérkőzésen. Az Original Six-rangadón a Bruins 48-20-ra nyerte a kapura lövéseket, ennek ellenére a rendes játékidő csak 1-1-re végződött. A hosszabbításban viszont már Fleury sem tudta megakadályozni a fekete-sárgák győzelmét, akik a második lövésből Matt Grzelcyk révén megszerezték a győzelmet. A Boston csatára, Nick Foligno az 1000. mérkőzését játszotta. Édesapja, Mike is eljutott az ezres határig a kilencvenes években, így a Bobby Hull, Brett Hull duó után a Foligno család a második az NHL történetében, ahol apa és fia is elérte ezt a mérföldkövet.

foligno 1000

Akárcsak Chicagóban, a Bell Centerben is jelentős volt a különbség a kapura lövések között a Montreal?Arizona meccsen. A kanadai nagyvárosban viszont hiába nyerte 39-19-re a lőpárbajt a a Canadiens, a meccset a Coyotes húzta be 6-3-mal. Az Arizona már az első játékrészben megalapozta sikerét, miután hét lövésből négyszer vette be Sam Montembeault ketrecét. 4-1-es vendégvezetés után a második harmadtól Cayden Primeau állt a vasak közé, aki adott is némi stabilitást a Montrealnak, de a vendégek győzelmét már nem tudta megakadályozni. Az Arizonában a 36 védést bemutató Karel Vejmelka mellett Clayton Keller és Nick Schmaltz emelkedett ki, akik mindketten hétmérkőzésesre nyújtották pontszerző sorozatukat.

A Vancouver minden játékrészben kettőt vágott a New Jerseynek, és nemcsak magabiztosan győzött 6-3-ra, de megszakította a Devils elleni 12 meccses nyeretlenségi sorozatát. A vendégek 0-2 után még visszakapaszkodtak a második harmad elején, de a Canucks négy perccel később, mindössze 17 másodperc alatt visszaállította a kétgólos különbséget, amit a mérkőzés végéig háromra növelt. A hazaiaknál Bo Horvat egy dupla mellett előkészített még egy találatot, J. T. Miller pedig három gólpasszt adott és 13 meccsesre nyújtotta pontszerző szériáját. A Vancouver legutóbb 2014. november 25-én tudott győzni a New Jersey ellen.

A Florida hosszabbításban nyert 3-2-re a San José otthonában. A Panthers kétszer került hátrányba, de mindkétszer egyenlíteni tudott: először Jonathan Huberdeau, másodszor Frank Vatrano révén. A ráadásban ismét Vatrano volt a főszereplő, miután kapásból ágyúzott a bal felsőbe. A mérkőzésen óriási tapssal fogadták Joe Thorntont, aki 15 szezont húzott le a San Joséban, és legutóbb 2003. március 31-én játszott vendégként a SAP Centerben.