Söpört a SZKA, a CSZKA és a Traktor

Másik három párharc 3-1-re áll, egyedül a Dinamo Moszkva?Szeversztal főcsoport-negyeddöntőn biztos a hatodik mérkőzés.

Hétfőn a Metallurg a mesterhármast jegyző Gyenyisz Zernov vezetésével behúzta a második kazahsztáni meccsét is. A magnyitogorszkiak ezzel már 3-1-re vezetnek a párharcban, szerdán hazai jégen lezárhatják a párharcot.

A CSZKA úgy lépett jégre Jaroszlavlban, ha győz, söpréssel búcsúztatja a Lokomotivot. A moszkvaiak söpörtek, a főcsoport-negyeddöntőt lezáró sikerből Ivan Fedotov 18 védéssel, Nyikita Nyesztyerov 3 gólpasszal vette ki a részét.

A Traktor is a 4-0-val való továbbjutásért lépett jégre. A cseljabinszkiek kétszer is hátrányba kerültek a Nyeftyehimik ellen, ám mindkétszer egyenlítettek, majd a harmadik harmad elején Andrej Sztasz megszerezte a főcsoport-elődöntőt érő gólt.

Kedden a Szibir az egyenlítés reményében csapott össze a Szalavat Julajevvel. A szibériaiaknak nem jött össze a párharcbeli 2-2, a baskírok már a 25. percben 3-0-ra vezettek, végül 6-3-ra nyertek.

A Dinamo Moszkvának muszáj volt nyernie, hogy ne 3-1-es hátránnyal térjen vissza a fővárosba. A moszkvaiak kétszer is egyenlítettek a Szeversztal ellen, aztán a hosszabbítás 15. percében megszerezték a győztes gólt, így jelenleg 2-2-re áll a párharc, és még biztosan visszatérnek Cserepovecbe is.

A háromszoros Gagarin Kupa-győztes Ak Barszt meglegyintette a söpréssel búcsúzás szele, de végül hosszabbításban le tudta gyűrni a címvédő Avangardot, ezzel megszerezte idei első sikerét a rájátszásban. A kazanyiaknál Steven Kampfer 1+1 ponttal emelkedett ki.

A Dinamo Minszk nagyot küzdött, hogy ne kelljen nyert meccs nélkül búcsúznia, de kevés volt, hogy kétszer is vezetett a SZKA elleni negyedik meccsen. A szentpéterváriak a harmadik harmad közepén fordítottak, végül Malte Strömwall üres kapus góljával kisöpörték a fehéroroszokat.