DEAC–UTE 6-2

Az újpestiek hiába vezettek kétszer is, kikaptak Debrecenben, így a Magyar Kupa-győztes együttes egyetlen sikerre került az elődöntőtől.

A hazaiaknál Dalecky helyett Szmirnov játszott, míg az újpestieknél Kovács Alex és Lászlóffy hiányzott a harmadik meccshez képest. Az UTE ugyanúgy remekül kezdte a mérkőzést, mint egy nappal korábban: szombaton a 21., vasárnap a 15. másodpercben szerezte meg a vezetést, ezúttal Suter juttatta vezetéshez a lila-fehéreket. Két perccel később egyenlített a DEAC, egy támadó harmadbeli korongszerzés után Turcotte lőtte be a saját kipattanóját. A jó iramú találkozó következő gólját a vendégek szerezték, a 9. percben Just fonáklövésébe talán beleért valaki a kapu előtt, mindenesetre Hetényi tehetetlen volt. Nem sokkal később Turcotte egy lövés után ütközést kapott, csak segítséggel tudta elhagyni a jeget. A játékrész felénél Suteré volt az első kiállítás, a DEAC rosszul játszott az emberelőnyben. A 13. percben az UTE részéről Csergő esett ki a meccsből, Kulesov kapott érte kisbüntetést. A nyitó játékrész végén kimaradt egy újabb debreceni fór.

A második felvonásban kettős emberelőnyben is támadhatott az egyenlítésért a DEAC, ez végül a szimpla fórban jött össze, amikor Spirko lőtt pontosan. A mérkőzés közepén már vezetett a DEAC: a szombaton triplázó Berta egy Rajna-védés után megfordította az állást. Ezt követően nem sokkal 5 a 4 ellen támadhattak a lila-fehérek az egalizálásért, amihez közel is jártak, de a korong a kapuvason csattant. A harmad végén egy újabb újpesti fór maradt ki.

A harmadik játékrész elején Kulesovot leütközték, a jégen maradt, amit követően Szmirnov elégtételt próbált venni Vargán. A verekedő felek egyaránt ötperces büntetést kaptak, valamint a vendégek játékosa fejre irányuló támadásért plusz két percet pihenhetett. A kiegészülés után fordult a kocka, az újpestiek játszhattak fórban, ők sem éltek a lehetőséggel. A 46. percben megint villant egyet a debreceni csapatkapitány, nem támadták meg, ő pedig megtalálta a rést Rajna mamutjai között, aminek köszönhetően már 4-2-re vezettek a hazaiak. Három perccel később Novotny góllal büntetett egy újpesti védelmi hibát, a hajrához közeledve pedig Molnár okos passzából Novotny használt ki egy emberelőnyt.

A DEAC 6-2-re nyert, ezzel 3-1-re vezet a negyeddöntőben. Az UTE úgy lép jégre otthon szerdán, hogy nyernie kell, ha folytatni akarja a szezont.

debute_20220227 DEAC-Ujpest17

fotó: DEAC

A legfontosabb lépés még hátravan

Mestermérleg a DEAC–UTE után.

György József vezetőedző, DEAC: „Ugyanúgy kezdtünk, egy gyors bekapott góllal, mint szombaton, pedig sort is cseréltünk. Nem kezdtünk jól, jeleztem a srácok felé, hogy ez nem lesz elég, szerencsére a második harmadban sikerült megfordítani a mérkőzést. A harmadik harmadban úgy gondolom, Berta gólja volt, ami után elvesztették a hitüket. Voltak komolyabb egyet nem értések a játékunkban, amit viszont sikerült átbillentenünk a javunkr,a és szerencsére ők is hibáztak. Ami a legfontosabb, hogy győztünk és most sikerült a legnagyobb gólkülönbséget kialakítani. A legfontosabb lépés még hátravan, lélektanilag előnyben vagyunk.”

Virág Csaba vezetőedző, UTE: „Maximum az eredmény alapján gondolnám úgy, hogy rémálom volt a mérkőzés, de sokkal jobban játszottunk, mint szombaton. Sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, és ez volt a célunk. A második harmad után nem tudtunk betalálni. Hetényi elképesztő formában védett, de ha a gólhelyzetek arányát nézzük, akkor láthatjuk, hogy nekünk még több gólhelyzetünk is volt, mint a Debrecennek. Amiket mi kihagytunk, azokat ők belőtték, és a playoffban ez nagyon sokat számít. Mi sokkal nagyobb hibákat követtünk el hátul, mint a Debrecen, sokkal többet kellett tennünk azért, hogy gólhelyzetbe kerüljünk. Túl könnyű volt most ellenünk gólhelyzetbe kerülni. Az, hogy egyel kapunk ki, vagy néggyel, öttel, tízzel, az most igazából lényegtelen, ugyanannyi győzelmet adnak érte. Megyünk haza, és azért dolgozunk, hogy behúzzuk a következőt, és lépésről lépésre haladjunk.”

Erste Liga, 490 néző. Játékvezetők: Németh, Németh, Szabó, Váczi.
Hetényi: 95,8% (Gönczi)
Rajna: 87,2% (Márkus)