Robertson és Arvidsson egymást másolta

Mindkét játékos úgy triplázott, hogy a harmadik gólját a hosszabbításban ütötte. Pavelski a 900. pontját szerezte, Moritz Seider Nicklas Lidström nyomdokain lépked.

A New York Rangers egymás után nyolcadik alkalommal győzte le a New Jersey Devilst, ezúttal hazai pályán 3-1-re. A sorozat folytatásáról ezúttal a Mika Zibanejad, Chris Kreider, Igor Sesztyorkin trió gondoskodott a Gardenben: a csatárduó mindkét tagja egy-egy gólt és gólpasszt tett a táblára, miközben az orosz hálóőr 32/33-as mutatóval végzett. A Rangers orosz kapusa a Vezina-trófea legnagyobb esélyese, hiszen kapottgól-átlagban és védési hatékonyságban is listavezető, míg a győzelmek tekintetében a hatodik és két sikerre van a listavezető Frederik Andersentől.

A manhattani alakulathoz hasonlóan a Tampa Bay is hazai környezetben győzött 3-1-re, mégpedig a Detroit ellen. A Lightning győzelmét a speciális csapatrész, ezen belül is Victor Hedman szállította, aki előkészítőként mindhárom emberelőnyös találatban benne volt. A Bolts kapujában Brian Elliottnak nem kellett megszakadnia, mindössze 22 védést kellett bemutatnia. A Red Wings újonc német hátvédje, Moritz Seider első 55 NHL-mérkőzésén 40 pontot szerzett, ez pontosan ugyanannyi, amennyivel Nicklas Lidström állt éppen három évtizede az 1991/92-es szezonban.

A Carolina kétgólos hátrányból fordítva, a hosszabbításban nyert a Pittsburgh ellen 3-2-re. Az első felvonás a Penguinsé volt két góllal, a Hurricanes azonban a második és a harmadik játékrészben Jordan Staal találataival visszaküzdötte magát. A győzelmet jelentő találatot végül Andrej Szvecsnyikov ütötte a ráadás negyedik percében, Kris Letang kiállítása után négy a három elleni szituációban.

Jason Robertson karrierje első mesterhármasával járult hozzá a Dallas győzelméhez Winnipegben. A Canada Life Centerben a rendes játékidőben Paul Stastny és a Stars csatára volt a középpontban, ugyanis csapatuk három-három találatából kettőt ez a két játékos szerzett. A duó külön csatája végül a hosszabbítás vége előtt fél perccel dőlt el, amikor Roberston korongot szerzett és egy szólót követően meg sem állt Connor Hellebuyck kapujáig. Robertson előtt a Minnesota/Dallas történetében mindössze három olyan játékos volt, aki egy mérkőzésen a harmadik gólját a hosszabbításban ütötte: Neal Broten (1983), Tom McCarthy (1984) és Dino Ciccarelli (1986). A triplázó Robertson mellett feltétlenül ki kell emelni a 900. pontját szerző Joe Pavelskit, aki ezzel a 13. az aktív játékosok között.

Robertson

A Los Angeles és Viktor Arvidsson teljesen lemásolta a Dallast, hiszen a kaliforniai gárda ugyanúgy 4-3-ra győzött vendégként a hosszabbításban, a svéd csatár pedig ugyanúgy ütött mesterhármast, mint Robertson. A Kings a befejező húsz percet még kétgólos hátrányban kezdte Columbusban, de Dustin Brown góljával és a svéd csatár második találataival visszajött a meccsbe és kiharcolta a plusz öt percet. Arvidsson a ráadás negyedik percében tette fel az i-re a pontot saját maga és a csapata szempontjából, amikor szintén egy szólóból vette be a Jackets kapuját. Arvidsson előtt a Los Angeles történetében mindössze négy olyan játékos volt, aki egy mérkőzésen a harmadik gólját a hosszabbításban ütötte: Marcel Dionne (1983), Bryan Smolinski (2001) , Michal Handzus (2009) és Alex Iafallo (2020).

A Vegas hat perc alatt döntötte el az anaheimi kirándulását. A Honda Centerben 23 percig teljesen kiegyenlített csata folyt, két-két góllal mindkét oldalon. A mérkőzés közepén viszont a Golden Knights hat perc alatt három gólt ütött és ellépett 5-2-re, amivel gyakorlatilag eldöntötte az összecsapást. A Ducks hosszú hajrát nyitott és két emberelőnyös góllal minimalizálta a különbséget, de 5-4 után hiába volt még 13 perce, nem tudta bevenni a kiválóan védő Laurent Brossoit kapuját. A Vegasban Nicolas Roy kettőt vágott, Michael Amadio pedig először szerzett három pontot egy mérkőzésen.

Továbbra sem megy a szezon közepéig fantasztikusan teljesítő Minnesotának, hiszen utolsó kilenc mérkőzéséből a hetediket vesztette el. A Wild ezúttal Buffalóban fázott meg, ahol az első két harmadban mindössze három gól született, az utolsó negyed órában viszont hat is. A Wild még hét perccel a befejezés előtt is vezetett 3-2-re, a Buffalo azonban Jeff Skinner duplájával és Viktor Oloffson találataival fordítani tudott 5-3-ra. Az utolsó percben még Kirill Kaprizov is lőtt egyet, de ez már nem segített a vendégeken. A Sabres hátvédje, Rasmus Dahlin egymás után a nyolcadik hazai meccsén szerzett pontot, ilyen sorozata legutóbb Phil Housleynak volt az 1989/90-es idényben.