Gyergyói HK–Corona Brassó 4-1

A gyergyószentmiklósiak behúzták az Erste Liga-negyeddöntő első mérkőzését.

A mérkőzés hozta a várt paprikás hangulatot, sok ütközést vittek a jégre a felek. A Gyergyói HK nyomott az első emberelőnyében, de nem tudott betalálni Tőkének. A hazaiak végül a brassói kiegészülés után megszerezték a vezetést a saját harmadából meginduló, és szólóját sikerrel záró Szigeti révén. A 12. percben egyenlítettek a vendégek, Huard kotorta be közelről a korongot. A második harmad elején másodszor is 5 a 4 ellen támadhattak a piros-fehérek, ebben a fórban is domináltak, de eredménytelenek maradtak. A meccs közepén Orban kapott remek indítást, de nem tudta újra előnyhöz juttatni a GYHK-t, ahogyan a harmadik emberelőnyükkel sem éltek a hazaiak. A harmadik felvonás elején eljött az első érdemi brassói fór, amit a vendégek nemhogy nem használtak ki, hanem egyenesen gólt kaptak belőle: a gyergyóiak megugrottak és Bodó lövése átcsorgott Tőkén. A 49. percben már 4-1-re vezettek a hazaiak, Silló volt eredményes. A meccs végén 5 a 4 ellen támadhatott a GYHK, a kimaradt emberelőny után pedig nem csak a játékkal foglalkoztak a csapatok.

A Gyergyói HK 4-1-re nyert, ezzel 1-0-ra vezet a párharcban, a csapatok pénteken újra összecsapnak Gyergyószentmiklóson.

gyebra_IMG_0177

fotó: Szász Adorján/Gyergyói HK

Sokkal keményebb jelenlét kell a kapu előtt

Mestermérleg a GYHK–Brassó után.

Szilassy Zoltán vezetőedző, Gyergyói HK: „Rozsdásan kezdtünk, elég rég játszottunk, ez látszott az elején, illetve az ellenfél nagyon agresszíven érkezett, igazi playoff-hokit produkált a két csapat. Ők nagyon próbáltak fizikálisan erősek lenni, ütközni rajtunk, és ugye a kulcs az volt, hogy többet tartsuk a korongot és kevesebbet legyünk a saját kapunk előtt. Ez megtörtént, ahogy egyre többet voltunk az offenzív zónában, az ellenfélnek az energiaszintje úgy esett, én meg azt gondolom, hogy a miénk egy szinten volt végig. Nem gondoltam volna, hogy három gól különbséggel meg tudjuk nyerni a meccset. Nagyon örülök neki, bár nincs jelentősége, mert ha a hatodik overtime-ban nyersz, akkor is ugyanúgy ennyit ér. Úgyhogy ez a lépésről lépésre mentalitás most nyilván annyit jelent számunkra, hogy kicsit könnyebben készülünk a pénteki meccsre mentálisan, de nagyon át kell nézni ezt a meccset, hogy egy újabb lépést tudjunk tenni. Úgyhogy készülünk kőkeményen, a fiúk pihennek, regenerálódnak és készen fogunk állni.”

Dave MacQueen vezetőedző, Brassó: „Ez már a rájátszás. Rendkívül kiélezett első két harmad volt, aztán a harmadik felvonásban sokkal kevesebb helyzetet alakítottunk ki, a rájátszásban pedig ez nem elég. Sokkal keményebb jelenlét kell a kapu előtt több lövéssel, és a párharcoknál is élesebb kell lenni. 1-0 oda, levonjuk a következtetéseket, pénteken pedig igyekszünk jobbak lenni.”

Erste Liga, 725 néző. Játékvezetők: Pálkövi, Pálkövi, Balla, Muzsik.
Rinne: 96,8% (Demeter)
Tőke: 89,5% (Polc)