A Szeversztal legyőzte a Dinamo Moszkvát

A cserepoveciek elvették a kétszeres Gagarin Kupa-győztes együttes pályaelőnyét. Guszev 6 pontot szerzett a Dinamo Minszk ellen.

Kedden és szerdán lejátszották a KHL-es főcsoport-negyeddöntők első mérkőzéseit. A rájátszás nyitónapján a Barisz egyből el is vette a főcsoportelső Metallurg pályaelőnyét, a kazahok a két gólt szerző szlovák csatár, Tomás Jurco vezérletével nyertek Magnyitogorszkban. A friss olimpiai bajnok kapus, Juho Olkinuora nem remekelt a hazai kapuban, 17 lövésből 3 gólt kapott, ellenben a másik oldalon honfitársa, Joni Ortio 38/40-es mutatóval zárt.

A Traktor a végjátékban gyűrte le a Nyeftyehimiket. A cseljabinszkiek háromszor is egyenlítettek, aztán az 58. percben Nyikita Tyertisnij belőtte a házigazda győztes gólját. A Traktorból Teemu Pulkkinen és Lukás Sedlák 1+1 ponttal, míg Tomás Hyka két gólpasszal emelkedett ki.

Hosszabbítás döntött a CSZKA és a Lokomotiv csatájának első felvonásán. A fordulatos összecsapás a ráadás 4. percében dőlt el, amikor Makszim Szorkin megszerezte pályafutása első playoffgólját, amivel győztek a moszkvaiak.

Szerdán a Szalavat Julajev a Szibirt fogadta. A mérkőzés 4. percében történt gólváltást követően a második harmad 4. perce hozta meg a győztes gólt, amit Sztyepan Szannyikov révén a baskírok lőttek. A mérkőzésen mindkét finn kapus 30-30 lövést kapott, ám amíg az olimpiára meg nem hívott Juha Metsola csak 1 lövést nem tudott védeni, addig az olimpiai bajnok Harri Säteri kétszer volt tehetetlen.

A SZKA nem kímélte a Dinamo Minszket. A fehéroroszok hiába vezettek az első harmad után 2-1-re, végül 8-3-as vereséget szenvedtek. Nyikita Guszev a KHL története során az első játékos, aki 6 pontot tudott szerezni egy playoffmérkőzésen. A minszkieknél az olimpiai bronzérmes Patrik Rybár rossz napot fogott ki, 23 lövésből csak 18-at védett.

A Szeversztal győzött a Dinamo Moszkva otthonában. A fővárosiak hiába egyenlítettek kétgólos hátrányból, ezt követően a cserepoveciek háromszor is betaláltak, amivel megalapozták győzelmüket. A találkozó mindegyik gólját más-más játékos lőtte.

Hatalmas csatát hozott a háromszoros KHL-bajnok Ak Barsz és a címvédő Avangard rangadója. A mérkőzésen 53 percen át nem született gól, aztán lezajlott egy gólváltás. Hosszabbításra került sor, amit a rendes játékidőben is eredményes Nyikolaj Prohorkin zárt le az omszkiak javára.