FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék 4-3

A miskolciak újabb izgalmas mérkőzést vívtak a ferencvárosiakkal, de ezúttal is a zöld-fehérek örülhettek a végén.

A csapatok a keddivel megegyező sorokkal vágtak neki a negyeddöntő második mérkőzésének. A meccset a DVTK Jegesmedvék kezdték jobban, a 4. percben Walker passzából a jó ütemben érkező Seto juttatta vezetéshez a vendégeket. Nem sokkal később emberelőnybe került az FTC-Telekom, de nem tudott betalálni Duscheknek. Az első harmad folytatásában a zöld-fehérek hajtottak az egyenlítésért, de a miskolciak is vezettek veszélyes támadásokat. Alig több mint három perccel a második játékérsz kezdete után Kóger megindult, nem passzolt, jól tette, ugyanis egy pontos lövéssel egyenlített. Egy perccel később már vezettek a hazaiak: Kulmala lövésébe talán beleért valaki, mindenesetre Duschek tehetetlen volt. A Jegesmedvék emberelőnyben támadhattak az egalizálásért. Gól nem született, de az egyébként sportszerű mérkőzésen ekkor több kakaskodás is zajlott a jégen. Amikor újra a jégkoronggal foglalkoztak a felek, 2-2-re módosult az állás: Elgestal beleért egy emberfóros lövésbe, a korong átcsorgott Aranyon. A Fradi egy 5 a 4 elleni góllal válaszolt, McFadden vert hatalmas kapásgólt a kékről. A középső felvonás végén a miskolciak kihagytak egy emberelőnyt. A másodikhoz hasonlóan a harmadik harmadot is jól kezdte az FTC-Telekom, Tamminen megduplázta csapata előnyét. A játékrész közepén 4-3-ra módosult az állás, Hajník szépített közelről. A miskolciak próbáltak egyenlíteni, de Duschek csak 40 másodperccel a vége előtt tudott lekorcsolyázni, ezt követően pedig már nem tudták kiharcolni a hosszabbítást.

Az FTC-Telekom 4-3-ra nyert, ezzel 2-0-ra vezet a párharcban. A negyeddöntő harmadik meccsét szombaton játsszák Miskolcon.

ftcmis_NBA_7646

fotó: FTC-Telekom

Az utolsó másodpercekben mindig jött valami

Mestermérleg a 2. FTC–DVTK csata után.

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom: „Nagyon jó jégkorong-mérkőzés volt, abszolút rájátszásmeccs, a sportág minden szépségével. Férfias küzdelem volt, mindkét csapat kitette a maximumot a jégre, küzdött, hajtott, ez pedig nagyon jó játékot eredményezett. Óriási eredmény, hogy sikerült megint egy ilyen szoros meccset behúznunk, erre lehet építeni, ez tudja a további pozitív dolgokat vonzani magával.”

Tokaji Viktor vezetőedző, DVTK Jegesmedvék: „Talán egy kicsit nehezebben indultunk bele a mérkőzésbe, de jól tartottuk magunkat, a vezetést is megszereztük, amit sokáig tudtunk tartani. Egy playoff-mérkőzésen ilyen könnyű gólokat azért nem szabad kapni, ettől függetlenül jól jöttünk vissza, végig tartottuk a tempót, ráadásul jó tempót. Oda-vissza hoki volt a vége, remek mérkőzést játszottunk, de mindig, amikor kicsit közelebb kerültünk, a Fradi meglépett. Megvoltak a helyzeteink, de az utolsó másodpercekben mindig jött valami, egy blokk, egy bot vagy éppen Arany Geri állta útját a korongnak. Azt hiszem, hogy ez a két mérkőzés nekünk arra nagyon jó volt, hogy a fiatal srácaink, az a nyolc-kilenc srác, aki most itt van, olyan tapasztalatokat szerezzen, ami a jövőben nekik nagyon hasznos lesz. Ebből a két mérkőzésből építkezünk, most jön két nap szünet, aztán hazai környezetben ezekkel a tapasztalatokkal meg tudjuk és meg is akarjuk szerezni az első győzelmünket a Ferencváros ellen, nem adjuk könnyen magunkat.”

Erste Liga, 545 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Pálkövi, Kis-király.
Arany: 93,0% (Nagy K.)
Duschek: 91,5% (Kiss B.)