Az újpestiek visszavághatnak a DEAC-nak

A két csapat tavalyi negyeddöntőjét 4-1-es összesítéssel a debreceniek nyerték, miközben ebben a szezonban velük szemben még veretlen az UTE.

Nagyon pikáns párharcok első felvonásával megkezdődik az Erste Liga két tisztán magyarországi érdekeltségű negyeddöntője. Az alapszakasz második helyén végző FTC-Telekom a nyolcadik kiemelt DVTK Jegesmedvéket választotta. A felek ebben a szezonban ötször találkoztak, mindannyiszor ferencvárosi siker született, ám január 7-én csak büntetőkkel nyertek a zöld-fehérek, a Magyar Kupa-bronzmeccs is csak a végjátékban dőlt el, február 4-én pedig a vendégek hosszabbításban húzták be a csapatok miskolci meccsét. Az FTC-Telekom remek formában várja a párharcot, a legutóbbi nyolc mérkőzéséből hetet megnyert, csak az UTE tudta legyőzni. Amíg a fővárosiak a pihenőjüket töltötték a múlt héten, addig a DVTK Jegesmedvék egy négymeccses párharcban 3-1-re legyűrték az UNI Győr ETO HC-t. A miskolciak négyből háromszor szoros csatát vívtak, egyedül az utolsó összecsapás nevezhető simábbnak.

Akárcsak az FTC, az UTE is veretlen még a szezonban aktuális ellenfelével szemben: a lila-fehérek négyből négyszer verték a Magyar Kupa-győztes DEAC-ot, bár kétszer mindezt túlórában tették. A harmadik kiemelt újpestiek a 2022-es naptári évben 11-ből nyolcszor nyertek, többek között kétszer verték a Fradit is. A debrecenieknek sokkal több meccs jutott erre a naptári évre: annak ellenére, hogy Erdélybe nem tudtak elutazni, 12 bajnokit és két kupameccset játszottak, és ezek közül csak kétszer hagyták el vesztesen a jeget. Az UTE is motiváltan léphet jégre, ugyanis a 2021-es rájátszásban szintén a DEAC-cal játszott, akkor a debreceniek negyedik kiemeltként búcsúztatták 4-1-gyel a hatodik helyezett lila-fehéreket.

Az Erste Liga negyeddöntőiben a párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak. Amennyiben a rendes játékidőben nem sikerül dűlőre jutniuk a feleknek, úgy mindenképpen hosszabbítás dönt: a ráadás első 20 percében 5 az 5 ellen jégkorongoznak a felek, ha az első túlóra sem hoz döntést, akkor a második hosszabbítástól 3 a 3 ellen folyik a játék. A csapatok házi pontkirályai ezúttal is aranyszínű sisakban lépnek jégre.