Horváth Donát duplázott a svéd ifjúsági bajnokságban

USPHL Premier légiósaink remek játékhetet zártak. Utánpótlás-légióskörkép.

Svédország, J18 Regional

Az ifjúsági elsőosztály alsóházában a Karlskrona büntetőket követően 4-3-ra kikapott a Tingsryd otthonában. A vendégek hátrányát kétszer is Horváth Donát egyenlítette ki, a duplázó hátvéd a szétlövéseknél kihagyta saját rávezetését. A Mariestad ellen hosszabbítás követően 3-2-re alulmaradt a Karlskrona, de a Borast 6-1-re verte, Horváth újfent eredményes volt. A Karlskrona második a déli divízióban.

Észak-Amerika, USPHL Premier

Legutóbbi összefoglalónk óta a Connecticut Junior Rangers 5 mérkőzést is játszott ? hiszen az észak-amerikai bajnokságok nem álltak le a válogatott szünet alatt sem ?, amelyek közül kettőt is meg tudott nyerni. Banga Nándor 2 találkozón szerepelt ezek közül, az Elmira Enforcers (5-3) ellen duplázni tudott. Szekeres Tamás mind az öt bajnokin ott volt a jégen, a Rockets HC (2-5) ellen gólpasszos volt, a Buffalo Stampede ellen 4-3-ra megnyert mérkőzésen 2 góllal és egy gólpasszal zárt. Barna Dávid és a Hampton Roads Whalers 6 találkozót játszott ezalatt, amelyek közül négyet is be tudott húzni. Barna összesen 2 gólt lőtt és 3 gólpasszt adott ezeken a meccseken. Tóth Tamás és az Islanders HC 8 mérkőzést játszott 11 napon belül, amelyeken összesen 13 pontot szerzett: Tóth 4 góllal és 3 gólpasszal segítette klubját ezidő alatt. A Connecticut a hetedik, az Islanders a hatodik, a Hampton harmadik saját divíziójában. Az alapszakaszból 2 forduló maradt hátra.

Észak-Amerikai, USPHL Elite

A Carolina Hurricanes négy mérkőzésből hármat nyert az elmúlt két hét során. Kaibás Kornél a Hampton Roads Whalers ellen gólpasszos volt, a Charlotte Rush ellen 1+1 pontot ért el. A Hurricanes befejezte az alapszakaszt, a dél-keleti divízió harmadik helyén végzett.

Finnország, U20 SM-sarja

Antal Norbertet felhívta a JYP a junior első osztályban szereplő csapatához. A 18 éves csatár 22 mérkőzésen 4+4 ponttal állt a másodosztályban, a legjobbak között a HIFK (0-7) és a Kärpät (0-5) ellen játszhatott az A csapat harmadik sorában. Horváth Bence két mérkőzést játszott a juniorok között: a K-Espoo (7-2) és a HPK (7-4) ellen erősítette a KalPát. A KalPa a még rájátszást jelentő nyolcadik helen áll, míg a JYP tizenkettedik a felsőházban.

Finnország, U18 SM-sarja

Horváth Bence saját korosztályában is jégre lépett, a TPS (4-2) ellen gólpasszos volt, a Kärpät (3-1) ellen gólt szerzett, így 18 meccs után 12 pontos. A KalPa a negyedik a felsőházban.

Finnország, U18 Mestis

Az ifjúsági másodosztályban a K-Vantaa második csapata 4-0-ra verte a Pelicans B-t. A hazaiak kapujában Szűcs Botond 24 védéssel ért el shutoutot.

Csehország, U17

Paska Levente (Prerov) gólpasszt jegyzett a Poruba ellen 5-3-ra megnyert alsóházi mérkőzésen.

NVB 20:25 HUNAUT INFO