Visszavágott a KMH

Az OB I alapszakaszát Huszák Alexandráék nyerték, a MAC Budapest az EWHL-ben maradt hibátlan.

OB I

A két magyar élcsapat egy héttel az EWHL-rangadó után ezúttal a magyar bajnokság alapszakaszában találkozott a Kisstadionban. A hazaiaknál több hiányzó is volt ? Németh Bernadett, Garát-Gasparics Fanni, Gowie Alexandra, Grkovic Jelena és Iveta Klimasova sem játszott ?, így 11 mezőnyjátékossal álltak ki, míg a vendégeknél visszatért Huszák Alexandra. Hiába hokizott fölényben a KMH, a MAC Budapest szerzett vezetést Váradi Orsolya révén a 28. percben, majd Rhyen McGill egyenlített még a második harmadban. Az utolsó felvonásban a KMH négy gólt szerezve eldöntötte a meccset, Huszák duplázott. Az alapszakaszt így az újbudai együttes nyerte, a címvédő MAC lett a második. A BJA öt, az FTC egy pontot gyűjtött.

EWHL

A MAC Budapest 4-1-re verte a Budapest Jégkorong Akadémiát hatékony második harmadbeli játékának köszönhetően. Garát-Gasparics és Rónai Alexandra is duplázott, az akadémiai együttes szépítő gólját az utolsó percben Strobl Lara szerezte. A MAC veretlen a ligában, 11 meccsen 32 pontot gyűjtött. A BJA négy ponttal az utolsó.

U25

A B csoport alapszakasza is a végéhez közeledik. A Hatvan 2-1-re verte az Angels együttesét, így az élre állt, megelőzve pont a dunaújvárosiakat. A harmadik Debrecen két sikert is aratott a hétvégén, 4-1-re győzött a White Sharks, 17-0-ra a Tatabánya ellen.

Légiósok

Az amerikai egyetemi ligában Seregély Míra csapata, a Maine kétszer kapott ki a Northeasterntől, 8-1-re és 2-0-ra. A magyar csatár 3-3 lövéssel próbálkozott.

A Dartmouth sem tudott győzni az előző héten. Odnoga Lottiék 7-2-re kaptak ki a Quinnipactől, majd 4-0-ra és 4-1-re a Princetontól. A magyar hátvédnek volt összesen hat lövése és hét blokkja.