Finnország?Svédország 4-3

A finnek háromgólos hátrányból kiharcolták és megnyerték a hosszabbítást a csoportdöntőn, amivel mindkét csapat automatikusan negyeddöntős résztvevővé vált.

Az automatikus negyeddöntőt érő csoportgyőzelemért zajló mérkőzésen a finneknél Säteri pihent, helyette Olkinuora állt a kapuban, míg a svédeknél a pénteken is jégre lépő Hellberg védett. A rangadó első nagy védését olkinuora mutatta be, aki bot nélkül, vetődve érte el a korongot. A finnek kihagyták a találkozó első emberelőnyét, a kiegészülés után pedig svéd fórba fordult át a játék. A második harmad elején megint a háromkoronások támadhattak 5 a 4 ellen, ezúttal éltek a lehetőséggel, Wallmark juttatta vezetéshez a válogatottját. Nem sokkal később Granlund ütközése nyomán Holm a jégre került, ezt egy tömegjelenet és a finn játékos végleges kiállítása követte. Svédország az ötperces emberelőny során Bengtsson kapáslövésével 2-0-ra vezetett, aztán Lander közelről váltott gólra egy újabb fórt. A játékrész vége a kisbüntetésekről szólt, az újabb speciális játékhelyzetek nem hoztak gólt. A harmadik felvonás elején eljött a mérkőzés második finn emberelőnye, amit Hartikainen révén kihasználtak a kék-fehérek. Finnország öt és fél perccel a vége előtt fórban támadhatott a további zárkózásért, Hellberg előbb még Filppula lövésénél a gólvonalon megállította a korongot, de Pakarinen második próbálkozásánál már tehetetlen volt. Az 58. percben megint Pakarinen villant, miután bekotorta a Hellberg mamutja alól felszabaduló korongot, ezzel egyenlítettek a finnek. A döntetlen azt jelentette, hogy mindkét csapat bejutott a negyeddöntőbe. A hosszabbítást Pesonen döntötte el a finnek javára.

Finnország nyerte a hosszabbítást 4-3-ra, míg Svédország 7 ponttal végez a csoport második helyén és a legjobb csoportmásodikként végez majd.

A C csoport végeredménye:

1. Finnország 8 pont
2. Svédország 7
3. Szlovákia 3
4. Lettország 0

A 2022-es pekingi olimpia férfi jégkorong-tornájának eredményei és tervezett közvetítései: