DEAC–Dunaújvárosi Acélbikák 7-2

A debreceniek magabiztos győzelemmel zárták az alapszakaszt.

A DEAC-nál Gönczi, a DAB-nál Krajcovic kezdett a kapuban. A debreceniek a 43. másodpercben megszerezték a vezetést, miután a pályafutása első Erste Liga-mérkőzését játszó Borbát passzából Kozma betalált. A következő gólra a 16. percig kellett várni, ekkor Kulesov ért bele védhetetlenül egy lövésbe. A mérkőzés felénél Molnár ért bele jól egy emberelőnyös centerezésbe. Nem sokkal később Szűcs közelről szépített, majd 43 másodperccel később Dalecky visszaállította a háromgólos differenciát, a rossz lövése Bobcek korcsolyájáró a DAB kapujába került. A 37. percben Kloz lövésébe Berta szúrt bele védhetetlenül. A harmadik harmad 28. másodpercében Ribcsik 5-2-re módosította az állást. Az 55. percben 26 másodperc eltéréssel Sándor Flórián és Berta is betalált, utóbbi egy kapumegkerülős góllal.

A DEAC 7-2-re győzött, ezzel számára véget ért az alapszakasz. A DAB-nak még két meccse maradt, február 17-én az FTC-Telekomhoz utazik, míg 19-én a DVTK Jegesmedvéket fogadja.

debdab_014

fotó: DEAC

Volt energiánk, élveztük a játékot

Nyilatkozatok a DEAC–Acélbikák találkozó után

György József vezetőedző. DEAC: „Féltem, hogy nehogy félvállról vegyük a mérkőzést, ezért kértem, hogy a saját játékunkat játsszuk, és nehogy felvegyük az övéket, ne lassítsanak be minket. Kértem a kombinatív játékot, az utolsó hazai alapszakasz mérkőzésen meg lehet engedni bizonyos dolgokat, azért mert nem volt tétje idézőjelben. Szerettük volna pozitívan zárni az alapszakaszt. Elég jól meneteltünk, de nem volt elég sajnos a 6. helyhez. Most van 10 nap szünet, készülünk az elő-playoffra. Nagy menetelésben voltunk, sorozatban ez volt az ötödik mérkőzésünk, előtte a Magyar Kupa hétvége, szóval örvendek, hogy volt energiánk, élveztük a játékot. Nagyon büszke vagyok a srácokra!”

Ifj. Azari Zsolt vezetőedző, Dunaújváros: „Van még két mérkőzésünk hátra az alapszakaszból. Most jön egy nemzetközi szünet, ott nagyon keményen fogunk edzeni és készülni a fennmaradó két mérkőzésünkre. Erről a meccsről csak annyit, hogy az első harmadban 28:3 volt a kapuralövés a Debrecennek, ami elég sovány teljesítmény. Úgy gondolom, hogy feltartott kezekkel és lélektelenül jöttünk ide, de az első harmad utáni szünetben sikerült a srácok lelkére hatni, ami után folyamatosan feljavultunk. A második harmad után kiegyenlített volt a kapuralövési arány. Sajnos elkövettünk egyéni hibákat, amiket sajnos minden meccsen elkövetünk. Ugyan kezdő edző vagyok, de kíváncsi lennék a rutinos, dörzsölt kollégák mit mondanának, én nagyon nem tudtam erre mit mondani, annyit tudtam tenni, hogy leültettem két játékost, akik nem játszottak a harmadik harmadban. A harmadik harmad első 15 percére büszke vagyok, az az a játék, amit meg kéne jegyeznünk és később azt játszani.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 223 néző. Játékvezetők: Salánki, Salánki, Szabó, Sipos.
Gönczi: 93,3% (Hetényi)
Krajcovic: 88,7% (Kovács)