DEAC–MAC HKB Újbuda 2-3

Az újbudaiak az első két harmadban nyújtott teljesítményükkel legyőzték a debrecenieket.

A DEAC-nál visszatért Jakabfy, míg a vendégeknél Tóth Péter és Pápa jégre lépett, ellenben Nádor nem. A vendégek a 6. percben megszerezték a vezetést Schlekmann emberelőnyös góljával, aztán a nyitó harmad közepén a debreceniek a második létszámhátrányukat már kibekkelték. A második játékrész elején kimaradt az első DEAC-fór, majd a kiegészülés után Schlekmann megduplázta a MAC HKB előnyét. A 35. percben Klíma lövése átcsorgott Hetényin, így már 3-0-ra vezettek az újbudaiak. A harmadik felvonás közepén Spirko és Novotny emberhátrányban megugrottak 2 az 1 ellen, a támadást előbbi szép cselei után utóbbi talált be, amivel megszületett a debreceniek szépítő gólja. Az 57. percben Klimek emberelőnyben 3-2-re módosította az állást. A végjátékban Tóth Richárd kisbüntetést kapott, Hetényi lekorcsolyázott, így a DEAC 6 a 4 ellen hajtott a hosszabbításért, hiába.

A MAC HKB 3-2-re nyert, pénteken a DAB-ot fogadja. A DEAC ugyanazon a játéknapon az UTE-hoz látogat.

debmac_20220202_DEAC-MAC-17

fotó: DEAC

40 percen keresztül nem jégkorongoztunk

Nyilatkozatok a DEAC–MAC HKB találkozó után.

Kecskeméti Áron másodedző, DEAC: „Nem mondom, hogy bármi meglepetés lenne – és ezt a csapat is elfogadja – abban, ha azt mondom, 40 percen keresztül nem jégkorongoztunk.  Természetesen minden tiszteletünk az ellenfélé, hiszen jól játszott, de mi nem találtuk ma a játékunkat, csak a harmadik harmadra. Úgy érzem, az utolsó játékrészben tudtunk karaktert mutatni és visszaharcoltuk magunkat a mérkőzésbe. Ehhez persze kellett, hogy Zoli a legmélyebb pillanatainkban is tartson minket, óriási védésekkel segítette megint a csapatot. A legfrusztrálóbb mégis az, hogy ha tudunk így játszani, mint az utolsó harmadban, akkor azt az első perctől kezdve ki kell hozni magunkból.”

Kangyal Balázs vezetőedző MAC HKB Újbuda: „A srácoknak azt mondtam az öltözőben, hogy ez a meccs olyan volt, mint egy mini playoff. Ez jó lehetőséget ad arra, hogy felkészüljünk másféle feladatokra. A rájátszásban az a fontos, hogy egy adott meccset megnyerj, mindegy, hogy milyen áron, így is álltunk hozzá a mérkőzéshez. A vége felé, főleg az utolsó harmadban, valamit elvesztettünk, főleg azt, hogy kell egy ilyen helyzetet menedzselni, de mégis sikerült nyerni, ami itt Debrecenben nem egyszerű. Ez által sikerült bekerülni egyenes ágon a rájátszásba, amiért nagyon büszke vagyok a srácokra és gratulálok nekik.”

Erste Liga, Debreceni Jégcsarnok, 222 néző. Játékvezetők: Salánki, Salánki, Balla, Szabó.
Hetényi: 92,1% (Gönczi)
Bálizs: 95,8% (Farkas)