1000. mérkőzését játszotta Drew Doughty

A hátvéd ezzel az ötödik a Los Angeles örökranglistáján. J.T. Miller triplázott, dupla mérföldkőhöz ért Aleksander Barkov.

Az Anaheim saját magának nehezítette meg a győzelmet Montrealban. A Bell Centerben a Ducks az első felvonásban hármat lőtt, majd ezt a különbséget úgy is meg tudta tartani a második végére, hogy két gólt kapott. A befejező húsz percre 5-2-vel fordultak a csapatok és úgy nézett ki, a vendégek simán elviszik a pontokat. A Canadiens azonban feltámadt és hat perccel a befejezés előtt minimálisra csökkentette a különbséget. Egyenlítenie viszont már nem sikerült, maradt az 5-4 és az Anaheim sikere, amiből Trevor Zegras két góllal, Troy Terry három ponttal vette ki a részét.

A St. Louis esélyt sem adott a Calgarynak és sima 5-1-es győzelemmel abszolválta kettejük mérkőzését. A Bluesban Brandon Saad egy gólpassz mellett kettőt vágott, Ville Husso 28 lövést fogott. A finn hálóőr hetek óta bombaformában véd: januárban mind a hat mérkőzését megnyerte, a lövések 96,5%-ot hatástalanította és 1,11-es volt a kapottgól-átlaga.

A Vancouver is 5-1-re győzött, ám nem házigazdaként, hanem a Winnipeg otthonában. A Canada Life Centerben J.T. Miller és Spencer Martin játszották a főszerepet: a csatár mesterhármast lőtt és még előkészített egy találatot is, míg az újonc hálóőr 33 lövést fogott és első győzelmét szerezte az NHL-ben.

jt miller

A nap meglepetését a Seattle szállította a Pittsburgh otthonában aratott 2-1-es történelmi győzelemével. A PPG Paints Arenában 50 percig érintetlenek maradtak a hálók Tristan Jarry és Philipp Grubauer jóvoltából. A hosszú gólcsendet végül Jevgenyij Malkin törte meg, ám az orosz center találatára Jared McCann válaszolni tudott négy perccel a befejezés előtt. 1-1 után a túlóra 77. másodpercében Adam Larsson döntött, ami nemcsak a Penguins hatos győzelmi sorozatának a végét jelentette, hanem a Seattle történetének első hosszabbításos győzelmét.

A Florida Aleksander Barkov és Sam Bennett vezetésével győzött 4-1-re a Vegas ellen. A Golden Knights még megszerezte a vezetést délkeleten, de aztán érkezett a Panthers párosa és és lesimázta a meccset a hazaiaknak. Bennett kétszer köszönt be a Vegasnak, a kapitány egy gólpasszt adott és emberhátrányban volt eredményes. Ez utóbbi volt karrierje 200. gólja és 500. pontja.

A Carolina büntetőlövésekkel nyert Ottawában. A kanadai fővárosban minden játékrész döntetlenre végződött: az első felvonásban nem született gól, a másodikban és a harmadikban viszont egyszer-egyszer voltak eredményesek a csapatok. A rendes játékidővel ellentétben a rávezetések során már csak egy gól született, ezt Andrej Szvecsnyikov lőtte a második körben. A Hurricanes az újabb sikerével az ötödik meccsét nyerte meg az utolsó hatból.

Az Edmonton gyakorlatilag ugyanolyan forgatókönyv szerint győzte le a Nashville-t büntetőkkel, mint a Carolina az Ottawát. A különbség mindössze annyi volt, hogy Rogers Place-ben az első és a második harmad hozott egy-egy találatot, míg az utolsó 20 perc gól nélkül pörgött le. A párhuzam a rávezetések során is megmaradt: az egyetlen találatot Connor McDavid jegyezte a második párban.

A Tampa Bay egy teljesen kiegyenlített találkozón, egy késői góllal tudta két vállra fektetni a New Jerseyt. Az Amalie Arenában a hajráig két-két gól született Alex Killorn és Mathieu Joseph, valamint Damon Severson és Jack Hughes jóvoltából. A végjátékot viszont jobban bírta a rutinosabb erőkből álló bajnokcsapat, és Alex Killorn révén megszerezte a győztes találatot. A 3-2-re nyerő Bolts legjobbja a 31 lövést hárító Andrej Vasziljevszkij volt.

A Los Angeles a 3-2-s végeredmény ellenére könnyedén győzött a New York Islanders otthonában. A Kings kapujában ugyanis Cal Petersen remekelt: 23 lövést fogott és 58 percig hibátlanul védett, amivel nagyban hozzájárult a kaliforniaiak sikeréhez. A Kingsben Drew Doughty egy gólpasszal ünnepelte az 1000. mérkőzést, Quinton Byfield, a 2020-as draft 1/2-es választottja pedig karrierje első gólját lőtte a legjobbak között. Doughty az 1000 mérkőzéssel az ötödik Dustin Brown (1272), Anze Kopitar (1172), Dave Taylor (1111) és Luc Robitaille (1077).

A New York Rangers hiába vezetett bő négy perc után már kettővel Columbusban, végül 5-3-ra kikapott és pont nélkül távozott a Nationwide Arenából. A Jackets a fordítást a Boone Jenner, Zach Werenski párosnak és a két kapus közötti különbségnek köszönhette. A Columbis kapitánya 2+2-vel zárt az összecsapást, a hátvéd neve mellé pedig három előkészítés került. A vasak között Joonas Korpisalo nem kezdett jól, de végül 33 védéssel zárta az estét. Ezzel szemben a másik oldalon Alekszandr Georgijev az első hét lövésből hármat kapott és a találkozót igen gyenge, 14/18-as mutatóval zárta.