DVTK Jegesmedvék–Corona Brassó 5-1

A miskolciak a mesterhármast szerző Kevin Elgestal vezérletével legyőzték a legutóbbi szezonban döntős együttest.

A DVTK Jegesmedvéknél az előző Erste Liga-meccshez képest hiányzott Hyvarinen, ellenben visszatért Parnham, Pecsét és Illés. A brassóiaknál Machala helyett Hunt lépett jégre. A miskolciak kihasználták a meccs első emberelőnyét, Wehrs lövésébe Elgestal ért bele finoman. A nyitó harmad folytatásában még kétszer támadhattak 5 a 4 ellen a hazaiak, a 18. percben Elgestal közelről meglőtte önmaga és a Jegesmedvék második gólját. A játékrész végén Elgestal majdnem mesterhármasig jutott. A tripla a második felvonás 17. másodpercében összejött egy kijátszott akció végén. Két percre rá Hajnik is eredményes volt, a negyedik miskolci találat után Tőke helyére Polc érkezett a brassói kapuba. Nem sokkal később Valchar a támadó harmadba érve lőtt, meglepte Duscheket, így szépítettek a vendégek. A mérkőzés felénél Seto emberelőnyben kapuvasat lőtt. A záró játékrészben Hajnik betört a brassói kapu elé és egy sikeres fonáklövéssel 5-1-re módosította az állást.

A DVTK Jegesmedvék 5-1-re nyertek, vasárnap a Sportklubot fogadják. A brassóiak pénteken Debrecenben lépnek jégre.

misbra_DSC_0037

fotó: DVTK Jegesmedvék

Végig kontrolláltuk a mérkőzést

Vezetőedzői értékelések a DVTK–Brassó meccsről.

Tokaji Viktor vezetőedző, DVTK: „Tudtuk azt, hogy nehéz lesz a Brassó ellen. Fizikális és kemény hokit játszanak. Felkészített minket rájátszásra, amikor tényleg mindent bele kell adni. Ez volt az üzenet a mérkőzés előtt, hogy vegyük fel a kesztyűt és azt a játékot folytassuk, amit játszottunk a Ferencváros ellen. Három harmadon keresztül kontrolláltuk a mérkőzést, nyilván az, hogy vezetést tudtunk szerezni, nagy segítség volt. Kontrollálni tudtuk érzelmileg, mentálisan és fizikálisan az egész mérkőzést és mindösszesen egy kiállítás volt részünkről. Voltak nehezebb periódusok, amiket sikerült megoldanunk. Egy olyan csapatot tudtunk itthon megverni, ami nem csak érzelmileg, de pontok tekintetében is nagyon fontos.”

Strenk Hunor másodedző, Brassó: „A problémáink már igazából a korongbedobást megelőzőleg elkezdődtek. Az tudva lévő, hogy van egy pár hiányzónk, de nem szeretném erre fogni a vereséget. Az előző két mérkőzés sem úgy sikerült, ahogy elterveztük. A két erdélyi rangadó fejben leépített minket, és próbáltunk ezen túl lendülni, de nem sikerült. A Miskolc jól jött ki, ránk jöttek egyből, az eredményes emberelőnyüknek köszönhetően kétgólos előnyre tettek szert. Ezt követően futottunk az eredmény után.”

Erste Liga, Miskolci Jégcsarnok, 590 néző. Játékvezetők: Soós, Soós, Pálkövi, Muzsik.
3
Csernyuk, Bors, Gajdó B., Molnár Zs., Vasile A.
Illés, Farkas M., Ritó, Szabad, Pecsét
4
Ráduly, Buda G., Vasile N. R., Szőcs, Gajdó T.

Így jutott mesterhármasig Elgestal

A svéd csatár triplája, Hajnik duplája, valamint Valchar becsületgólja a DVTK–Brassó meccsről videón.

NVB 20:25 HUNAUT INFO