Chris Kreider a góllövőlista élére lépett

A Rangers csatára mesterhármast lőtt és holtversenyben vezeti a statisztikát Alekszandr Ovecskinnel közösen.

A Philadelphia sima vereséget szenvedett Buffalóban, ezzel egymás után a 11. meccsét bukta el és mindösszesen egy találkozóra került a negatív franchise-rekordtól. A Flyers az első harmad közepén még fordítani tudott Rasmus Ristolainen és Claude Giroux révén, de ezután nem tudott pariban lenni a hazai csapattal, amely az egyaránt duplázó Tage Thompson, Jeff Skinner páros vezetésével zsinórban öt gólt szerezve eldöntötte a meccset. A hajrában Giroux lőtt még egyet, de ez már csak a kozmetikázásra volt elég. A Sabres legutóbb november 26-án tudott nyerni hazai környezetben, az azóta eltelt időszakban mind a kilenc mérkőzését elvesztette.

A Boston kétszer is hátrányba került a Winnipeg ellen, mégis nyert 3-2-re. A Bruins részéről először Oskar Steen egalizált az első harmadban, majd Charlie Coyle a másodikban. 2-2 után a befejező húsz perc csak egy találatot hozott, ezt David Pastrnak lőtte emberelőnyben. A szezon első két hónapjában tragikusan teljesítő Bruins egyre jobb teljesítményt mutat, amit bizonyít, hogy az utolsó 12 meccséből tízet megnyert.

A Colorado folytatta remek hazai sorozatát: az Avalanche a Montreal legyőzésével egymás után a 15. meccsét húzta be, amivel továbbnyújtotta a franchise-rekordot. A denveriek már a rendes játékidőben lezárhatták volna a meccset, de sikerült leadniuk a szépen felépített kétgólos előnyüket. A széria folytatásáról végül Gabriel Landeskog gondoskodott, aki a ráadás második percében állította a be a 3-2-es végeredményt.

A New Jersey gólzáporos meccsen verte 7-4-re a Carolinát, és ennek köszönhetően három zakó után szerzett ismét pontokat. A csapatok a mérkőzés derekáig nem sokat védekeztek, összesen nyolc gólt szereztek egyenlően elosztva. 4-4 után a Devils jobban koncentrált hátul, miközben elöl is eredményes tudott maradni. A meccs második felében a Jersey három gólt szerzett és egyet sem kapott, így végül 7-4-re nyert az összecsapást. A hazaiaknál Nathan Bastian kettőt vágott, Andreas Johnsson és Ryan Graves pedig három pontot tett a közösbe.

A hazai jégen játszó New York Rangers átaludta a mérkőzés első felét az Arizona ellen, de aztán maghoz tért és átgázolt a délnyugati alakulaton. Féltávnál még a Coyotes vezetett 3-1-re, de ezt követően a Rangers egymás után hatot rámolt be, amelyből az első ötöt tíz perc leforgása alatt szerezte. Jacob Trouba duplázott, Mika Zibanejad három gólpasszt osztott ki, Chris Kreider egy előkészítés mellett karrierje 5. tripláját szerezte. Kreider ebben a szezonban már 29 gólnál jár, amivel új egyéni rekordot állított fel és Ovecskinnel karöltve vezeti a góllövőlistát.

kreider panarin

A két fővárosi klub csatáját a Washington nyerte, miután kétgólos hátrányból fordítva a ráadásban tudott győzni az Ottawa ellen. A Senators az első két harmadban egyszer-egyszer volt eredményes, amire Alekszandr Ovecskin válaszolt egy duplával a harmadik felvonásban. A győztes gólt végül Nicklas Backström ütötte, aki korongot lopott és egy bravúros egyéni megoldást követően mattolta Matt Murrayt.

A Toronto győzött az UBS Arenában, ezzel lezárta a New York Islanders hármas sikersorozatát. A 3-1-re nyerő Maple Leafsben ezúttal Morgan Rielly és Petr Mrazek volt a kulcsember: a bekk egyet lőtt és volt egy előkészítése emberhátrányban, míg a kapus 27 lövést fogott. A Torontónak ezzel a mérkőzéssel véget ért a hatmeccses idegenbeli túrája: a Leafs ezekből a találkozókból hármat megnyert és összesen hét pontot gyűjtött.

A hazai pályán játszó Nashville esélyt sem adott a Detroitnak, gond nélkül győzött 4-1-re. A vasak között Juuse Saros 28 kísérletet hárított, Matt Duchene a négyből három találatban benne volt, kettőt maga lőtt, egyet pedig előkészített. A két játékos mellett a Nashville emberhátrányos egysége játszott kimagaslóan, miután kivédekezte a Red Wings mind az öt fórját.

A Tampa Bay óriási verést mért a saját közönsége előtt játszó San Joséra. A Lightning szűk negyed óra elteltével már négy gólnál járt, a végén pedig 7-1-es győzelemmel távozott a SAP Centerből. A mérkőzésen a bajnokcsapat 14 játékosa szerzett pontot, hatan kettőt is, akik közül Ross Colton volt az egyetlen, aki kétszer is a kapuba talált. A ketrec előtt Brian Elliott 27 lövést fogott és másfél hónap elteltével került ismét győzelem a neve mellé.

A Minnesota 24 óra alatt oda-vissza megverte a Chicagót. A Wild először a szeles városban győzött 5-1-re, majd a visszavágón hosszabbításban 4-3-ra diadalmaskodott az Xcel Energy Centerben. A Minnesota a rendes játékidőben végig szaladt az eredmény után. Először ledolgozta a kétgólos hátrányát, majd a Hawks újabb vezetőgólja után másodszor is egalizált, ezúttal Kevin Fiala révén két perccel a befejezés előtt. A hirtelen halálban mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek, ezekből csak Marcus Foligno használta ki a sajátját fél perccel a dudaszót megelőzően, ezzel megszerezve a pluszpontot a csapatának. A Minnesota az utolsó hat meccsén a megszerezhető 12 pontból 11-et begyűjtött.

Óriási küzdelem után az Edmonton nyerte a soros albertai rangadót és ezzel lezárta a hét mérkőzésre rúgó nyeretlenségi sorozatát. A végig óriási fölényben játszó Calgary 47-31-re vitte a kapura lövéseket, de csak az első harmadban tudta ezt a nyomást kamatoztatni. A Flames ugyanis hiába lőtt két gólt az első harmadban, a folytatásban képtelen volt tartani a 2+2-ig jutó Leon Draisaitlt. A német center vezetésével a második és a harmadik etapot 5-1-re nyerte az Edmonton, így 5-3-ra megnyerte a derbit. Draisaitl mellé Mikko Koskinen tudott felnőni, aki összesen 44 védéssel vette ki a részét a diadalból.

NHL: Colorado Avalanche - Edmonton Oilers