Titánok–MAC HKB Újbuda 6-4

A székesfehérvári farmcsapat két végjátékban elszenvedett vereség után legyőzte az újbudaiakat.

A Titánoknál jégre lépett Molnár Gergő és Szabó Péter, ellenben Dézsi Barnabás nem szerepelt. A MAC HKB-nál visszatért Tóth Richárd, Dóczi, Klíma és Macaulay, míg Tóth Péter, Weidemann, Varga és az eltiltott Izacky hiányzott. A mérkőzés első perceiben a Titánok veszélyeztettek, ez eredményre is vezetett: egy lendületes ellentámadás végén Dudkin lőtt pontosan a vasak találkozásához. A nyitó harmad közepén már kettővel vezettek a hazaiak, miután Fekete lövésébe nem ért bele Keceli-Mészáros, ez pedig megtréfálta Bálizst. A játékrész végén szépített a MAC HKB Dansereau révén, ám hiába: Lundin és 3 az 1 elleni ellentámadás végén nem passzolt, lőtt, aztán Dolinar is nagy gólt szerzett, így 4-1-es Titánok-előnnyel vonultak szünetre a felek.

A második harmadtól már Farkas állt az újbudai vasak között. A 23. percben Csollák egy pontos lövéssel 4-2-re módosította az állást, a meccs felénél pedig Stevens volt eredményes a vendégek részéről. A MAC HKB hajtott az egyenlítésért, de nem jött össze: Krasnican közelről meglőtte az 5. hazai gólt. A játékrész végén elszabadultak az indulatok, Nagy Ákos és Tóth Gergely akaszkodtak össze, utóbbi a verekedésért kiszabott ötperces pihenője mellé 2+2 perces büntetést is kapott.

A harmadik harmadra áthúzódott négyperces fór java, de a Titánok nem tudták növelni az előnyüket. A fővárosiak éltek a következő 5 a 4 elleni lehetőségükkel Macaulay révén. Az újbudaiak megint egyetlen lépésre kerültek az egyenlítéstől, nyomtak is, a hazaiak időt kértek, hogy rendezzék a soraikat. A végjátékban a MAC HKB emberelőnyben támadhatott a hosszabbításért, ám Lundin kiugrott és 6-4-re módosította az állást. A legvégén Farkas lekorcsolyázott, hiába.

A Titánok 6-4-re nyertek, ezzel megelőzték a Dunaújvárosi Acélbikákat, akikkel hétfőn nagyon fontos rangadót vívnak hazai jégen. A MAC HKB egy hét múlva a Sportklubot fogadja.

titmac_SAE_7827

fotó: Soós Attila/Titánok

Komolyan felhívtuk magunkra a figyelmet

Mestermérleg a Titánok–MAC HKB mérkőzésről.

Anatoli Bogdanov vezetőedző, Titánok: „Az első harmadban jól hokiztunk, erős volt a támadójátékunk. Okosan mozgattuk a korongot és hatékonyak is voltunk. Első alkalommal lőttünk négy gólt az első harmadban, szóval komolyan felhívtuk magunkra a figyelmet. A második harmadban kicsit kiengedtünk, ami azért lehetett, mert nem vagyunk hozzászokva, hogy vezetünk egy harmad játék után. Esélyt adtunk az ellenfélnek a felzárkózásra, és élt is vele. Jött pár rosszul játszott emberhátrány, majd a harmadik harmadban egy kicsit passzívnak éreztem a fiúkat, ezért is kértem időt. A végén össze is szedtük magunkat, az utolsó hátrányt szépen kivédekeztük. Ahogyan már említettem, ez a mi rájátszásunk, és jönnek sorban a fontos meccsek. Tetszett a teljesítményünk, de tudunk jobban is játszani.”

Kangyal Balázs vezetőedző, MAC HKB: „Az első harmadban látott 10 perces kihagyásunk a vereség oka. Helyenként egészen jól is játszottunk. Voltak olyan 10 percek, ahol az ellenfél nem tudott kijönni a harmadából, hatvanat lőttünk kapura. Vannak ilyen meccsek és nyilván akkor van értelme, ha a megfelelő konzekvenciát le lehet vonni és tanulni.”

Erste Liga, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 245 néző. Játékvezetők: Nagy, Nagy, Árkovics, Sábián.
Horváth: 92,9% (Belomojev)
Bálizs: 60,0% (Farkas R.: 85,7%)