Roman Josi a Nashville legjobb előkészítője

A Predators kapitánya a 357. gólpasszát adta, amivel megdöntötte David Legwand franchise-rekordját. Megállíthatatlanul zuhan a Philadelphia és az Edmonton.

A Colorado könnyedén győzött Los Angelesben 4-1-re, ezzel a 10. győzelmét szerezte a legutóbbi 11 mérkőzésén. Az Avalanche-t ezúttal is a Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon’ páros vette a vállára, akik két-két pontot tettek a táblára. A páros mellé Darcy Kuemper tudott felnőni, aki összesen 40 védéssel vette ki a részét a sikerből.

A Vegas a hosszabbításban gyűrte le a Montrealt és ezzel véget vetett a hármas nyeretlenségi sorozatának. A T-Mobile Arenában minden játékrészben mindkét fél egyszer-egyszer volt eredményes, így a döntés a hosszabbításra maradt, ahol Shea Theodore találata zárta le az összecsapást. A 4-3-ra nyerő Vegasban William Karlsson és Jonathan Marchessault vitte a prímet, mindkét csatár egy-egy góllal és gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A Dallas kétszer is kétgólos hátárnyban volt Buffalóban, de ennek ellenére is nyert a rendes játékidőben a fantasztikus emberelőnyös játékának köszönhetően. A Sabres bő hat perc után már 2-0-ra vezetett, de ezután képtelen volt tartani a Stars speciális alakulatát, amely öt lehetőségből négyet gólra váltott és végül 5-4-re győzött a KeyBank Centerben. A vendégeknél a Jason Robertson, Tyler Seguin, Jason Klimberg hármas játszott kiemelkedően. A trió 4 gólt és összesen 10 pontot hozott össze, amiből 9 született létszámfölényes szituációban.

Továbbra is szabadesésében van a szezont remekül kezdő Edmonton, hiszen zsinórban a hetedik vereségét gyűjtötte be és ebből kifolyólag már nem áll rájátszást jelentő helyen. Az Oilers ezúttal hazai pályán kapott egy óriási pofont, ugyanis a Florida hatot lőtt, miközben McDavidék képtelenek voltak bevenni az összesen 40 védést bemutató Szergej Bobrovszkij kapuját. A Florida mezőnyjátékosai közül Aleksander Barkov és Sam Reinhart játszott kiemelkedően, előbbi kettőt lőtt és adott egy gólpasszt, utóbbi három találatot készített elő. A Panthers 40 mérkőzésen 165 ólt szerzett, ez az 1993/94-es szezontól számítva az ötödik legjobb eredmény a Pittsburgh Penguins (194, 1995/96), a Detroit Red Wings (183, 1993-94), a Tampa Bay Lightning (168, 2018/19) és az Ottawa Senators (167, 2005/06) mögött.

barkov

Még az Edmontontól is rosszabb sorozatban van a Philadelphia, amely 2-1-re kapott ki hazai pályán a Columbustól és ezzel egymás után a 10. vereségét gyűjtötte be. A Blue Jackets a második és a harmadik harmadban is eredményes tudott lenni, miközben Elvis Merzlikins remekelt a vasak között. A lett kapus ketrecét a Philly a hajrában bevette ugyan Gerry Mayhew révén, de ez csak arra volt elég, hogy beállítsa a végeredményt. A Flyers ebben a szezonban másodszor bukott el zsinórban 10 meccset, legutóbb a Colorado volt képes ilyen produktumra a 2010/11-es idényben.

A Nashville 5-2-re verte a Winnipeget, ezzel lezárta a négyes nyeretlenségi sorozatát. A Predators gyorsan megalapozta a sikerét, ugyanis már az első szünetre háromgólos előnnyel mehetett pihenni. A második és a harmadik harmadban kiegyenlített játék folyt a Bridgestone Arenában, amit jól mutat, hogy mindkét felvonás 1-1-re végződött. A Predatorsban Juuse Saros 26 lövést védett, Roman Josi pedig két találatot készített elő. A svájci bekk a két gólpasszal már 357-nél jár karrierje során, amivel megdöntötte David Legwand franchise-rekordját.

A Boston egy utolsó perces góllal verte a Washingtont 4-3-ra. A TD Gardenben a Bruins elképesztő fölényben játszva 33-17-re nyerte a kapura lövéseket, ám ennek ellenére az első két játékrész 1-1-re végződött, és úgy nézett ki, hogy a harmadik is így zárul. Érkezett azonban Charlie McAvoy, aki 45 másodperccel a vége előtt emberelőnyben megszerezte a Boston győztes gólját.

A Seattle nyert a San José ellen, ezzel másfél hónap után tudott ismét két egymást követő találkozót behúzni. A Climate Pledge Arenában a Sharks szerzett vezetést, de a Kraken fordított az NHL-ben először duplázó Carson Soucy és a karrierje 100. gólját szerző Calle Jarnkrok révén. Kétgólos hazai vezetést követően a Sharks nagyon rákapcsolt, de Timo Meier révén csak egy gólt tudott szerezni, így 3-2 után már nem változott az eredmény.

A Pittsburgh majdnem elszórakozta a sima győzelmet az Ottawa ellen. Dominik Simon korai góljára Drake Batherson még válaszolt, a Penguins viszont ezután magasabb fokozatba kapcsolt, zsinórban négy gólt szerzett és 5-1-es vezetés mellett mehetett a második pihenőre. A Pens a biztos előny tudatában nagyon kiengedett az utolsó 20 percben, a Senators ennek köszönhetően minimálisra csökkentette a különbséget, de Jake Guentzel egy üres kapuba lőtt góllal bebiztosította a hazaiak sikerét és beállította a 6-4-es végeredményt.