A Columbus vendégként ütötte ki a Carolinát

A Blue Jackets egy hatost rámolt be, miközben gólt sem kapott. David Pastrnak triplázott, Jeff Skinner, Dustin Brown és Chris Kreider is mérföldkőhöz ért.

A nap legnagyobb meglepetését a Columbus szolgáltatta, amely kiütéssel győzött a Carolina otthonában. A Blue Jackets az első két harmadban még csak egy-egy gólt szerzett, a harmadik elején viszont 67 másodperc alatt ütött még hármat, amihez a játékrész végén hozzácsapott még egyet. A 6-0-ra nyerő Columbusban Jegor Csinahov kettőt vágott, Elvis Merzlikins pedig 31 védéssel szerzett shutoutot.

Nem a várt eredmény született a Bridgestone Arenában sem, ahol Central-divíziót vezető Nashville az egy hónapja nyeretlen Buffalótól szenvedett vereséget. A liga egyik leggyengébb alakulatának 4-1-es győzelméhez Aaron Dell 29 védéssel, Jeff Skinner pedig egy duplával járult hozzá. A szebb napokat is megélt, korábbi Calder-trófea győztes játékos második góljával megszerezte karrierje 500. pontját, amire 807 mérkőzésre volt szüksége.

A 11 napos szünet után jégre lépő New York Islanders egy New Jersey elleni győzelemmel tért vissza a jégre. A UBS Arenában a nyitó és a zárófelvonás egy-egy gólt hozott mind a két oldalon, a középsőt viszont a New York-iak nyerték az idén először eredményes Adam Pelech jóvoltából. Az Isles kapujában Ilja Szorokin 30 védéssel vette ki a részét a sikerből.

A mesterhármast szerző David Pastrnak és a szezonban először jégre lépő Tuukka Rask vezette 3-2-es győzelemre a Bostont a Philadelphia ellen. A Bruins az első felvonásban kettőt lőtt a cseh csatár révén, amire a Flyers a mérkőzés derekán válaszolt Cam Atkinson és Joel Farabee révén. A második harmad vége előtt Pastrnak ismét vezetéshez juttatta a csapatát, ám hiába volt még 23 perc a meccsből, az eredmény már nem változott az utolsó dudaszóig. Pastrnak a 11. tripláját szerezte a klub színeiben, ezzel a negyedik helyen áll az örökranglistán Phil Esposito (26), Cam Neely (14) és Johnny Bucyk (12) mögött.

pastrnak

Az Ottawa ugyanolyan forgatókönyv szerint nyert a Calgary ellen, mint a Buffalo a Carolina otthonában. Akárcsak a Sabres a Senators is 4-1-re győzött vendégként, miközben Nick Paul személyében a fővárosi gárdának is volt egy kétgólos játékosa. Matt Murray 27 lövést védett és ebben szezonban először állt győztes mérkőzésen a vasak között. A Calgary egymás után a negyedik vereségébe futott bele.

A Winnipeg minden harmadban lőtt egyet a Detroitnak, Connor Hellebuyck lehúzta a rolót, ennyi pedig elég is volt a Jetsnek ahhoz, hogy elhozza a pontokat a Little Caesars Arenából. A három találatból kettőt Andrew Copp vállalt magára, Hellebuyck pedig 33 védéssel szerzett shutoutot. A Detroit a legutóbbi hét mérkőzéséből hatot elvesztett, így a mérlege negatívba fordult és már nem áll rájátszást jelentő helyen.

A Los Angeles a harmadik harmadban nyújtott kiváló játékának köszönhetően múlta felül a Pittsburghöt. A befejező játékrész elején még 2-2 volt az állás az crypto.com Arenában, de ezt követően a Kings négyet rámolt be, amiből az első hármat másfél perc leforgása alatt szerezte. A 6-2-es sikerből Anze Kopitar és az újonc Sean Durzi egyaránt három ponttal vette ki a részét, míg a két egységgel záró Dustin Brown átlépte a 700 pontos határt.

A St. Louis két késői góllal múlta felül a zsinórban nyolcadik mérkőzését elvesztő Seattle-t. A Kraken még az első felvonásban szerzett vezetést Alex Wennberg találatával, a Blues azonban a befejező etapban fordítani tudott Robert Thomas és Pavel Bucsnyevics révén és 2-1-re győzött. A St. Louis egymás után a 13. hazai mérkőzésen szerzett pontot, amely a harmadik legjobb a klub történetében. A franchise-rekord 21 összecsapás, amit a klub a 2011/12-es szezonban állított fel.

A játéknap egyetlen hosszabbítását a Chicago nyerte a Montreal ellen. Az Original Six-találkozón a nyitó és a záró harmadban a Hawks egy-egy gólt szerzett, míg a középső etap a Canadiensé volt két góllal. 2-2 után jöhetett a hirtelen halál, amit Philipp Kurashev zárt le a harmadik percben. Az egymás után harmadszor nyerő Hawksban Marc-Andre Fleury 27 lövést védett, Patrick Kane pedig végett vetett a 14 mérkőzésen át húzódó góltalanságának.

Bruce Boudreau regnálása alatt a Vancouver először szenvedett vereséget két egymást követő mérkőzésen. A Canucks a Tampa Bay vendége volt, amely az első és a harmadik játékrészt egyaránt 2-1-re nyerte. A középső húsz percben érintetlenek maradtak a kapuk, így a bajnok 4-2-vel húzta be a meccset. A Lightningban a mezőnyjátékosok között nem akadt kimagasló egyéni teljesítményt, a vasak között viszont Andrej Vasziljevszkij kitett magáért, hiszen 24 védéssel járult hozzá a sikerhez.

San Joséban ismételte magát a történelem. A Rangers másfél hónappal ezelőtt Igor Sesztyorkin shutoutjával nyert hazai környezetben a Sharks ellen 1-0-ra, most ugyanezt tette vendégként a SAP Centerben, annyi különbséggel, hogy három gólt szerzett. A 37 lövést hárító orosz kapus mellett Chris Kreider és Braden Schneider emelkedett ki. A veterán csatár duplázott és megszerezte karrierje 200. gólját, míg a bekk góllal mutatkozott be élete első NHL-mérkőzésén, ami korábban csak hat hátvédnek sikerült a Rangers történetében.