FTC-Telekom–DVTK Jegesmedvék 3-2

A ferencvárosiak büntetőkkel legyőzték a miskolciakat, így megszerezték első 2022-es sikerüket.

Mindkét oldalon a 30-as számú, fordított alapállású kapus kapott lehetőséget: a ferencvárosiaknál november 19-e óta először Nagy Kristóf, a miskolciaknál Kiss Bence állt a vasak között. A zöld-fehéreknél visszatért Kulmala, ellenben nem számíthattak Tóth Adriánra, Kógerre és Tamminenre. A Jegesmedvéknél nem játszott Lövei, Pecsét, Kamarási és Farkas Márton, viszont jégre lépett Farkas Olivér. A vendégek a 14. percben megszerezték a vezetést, miután Vojtkó üresen érkezve pontosan lőtt a kapunak szemből. Nem sokra rá Doetzel magas bottal való játékért 2+2 perces büntetést kapott, a dupla fór első felét Kulmalára kijátszva kihasználták a hazaiak. A második harmad elején már vezettek a hazaiak, Kulmala becselezte magát a miskolci kapu elé és újra betalált korábbi csapatának. Ezt követően a miskolciak hajtottak az egyenlítésért, az 50. percben Doetzel hatalmas kapuvasat lőtt. Az egalizálás nem sokra rá eljött: Wehrs gyakorlatilag 5 a 3 ellen talált be, mert Nagy Gergő még nem ért vissza a büntetőpadról védekezni. A rendes játékidő hajrájában mindkét csapat próbálta döntésre vinni a meccset, sikertelenül. A hosszabbítás egy-egy nagy kapusbravúrral kezdődött, a két hálóőr megoldotta, hogy büntetők döntsenek. A rávezetéseknél csak a hazaiak találtak be Nagy Gergő és Somogyi révén, így behúzták a szétlövést.

Az FTC-Telekom büntetőkkel 3-2-re nyert, egy hét múlva erdélyi túrára indul. A DVTK Jegesmedvék vasárnap a Titánokhoz utaznak.

ftcmis_20220107SMIC3364

fotó: FTC-Telekom

Félig tele van a pohár

Így látták az edzők az FTC–DVTK találkozót.

Fodor Szabolcs vezetőedző, FTC-Telekom: „Nagyon fontos volt, hogy két vesztes meccs után tudtunk végre győzni. Két harmadig nagyon jól játszottunk. Meglehetett volna a meccs hamarabb, nagyobb különbséget is ki tudtunk volna dolgozni. Voltak helyzeteink hozzá az első két harmadban, talán le is zárhattuk volna a meccset, sokkal többet lőttünk kapura, sokkal több helyzetünk volt, sokkal többet birtokoltuk a korongot az első 40 percben. Aztán a harmadik harmadban szétesett a játékunk, össze-vissza rohangáltunk, nem azt játszottuk, amit kell. De bízom abban, hogy ez azért lehet, mert egy picit fáradtabbak vagyunk. Nagyon erőltetett menetben vagyunk, annak közepén volt sok sérültünk meg betegünk. nem tudtunk négy sorral játszani, nagyon sok jégidejük volt a srácoknak, és ez lehet, hogy egy picit visszaütött az utolsó 20 percben. Ha tényleg így van, akkor örülünk, mert most van két napjuk, hogy pihenjenek. Szóval remélem, hogy csak a fáradtságról van szó, és akkor majd újult erővel tudunk készülni az erdélyi túrára.”

Tokaji Viktor vezetőedző, DVTK Jegesmedvék: „Mindenképpen félig tele van a pohár. Elég szűkös a keretünk, és nem voltunk túl elkényeztetve ebből a szempontból. Az volt a tervünk, hogy minél közelebb tartsuk magunkat a Fradihoz eredményben, illetve játékban, és akkor majd meglátjuk, hogy az mire lesz elég. Az idő majd nekünk fog ebben az esetben dolgozni és legyünk türelmesek. Ezt sikerült be is tartani, ennek az eredménye vagy a jutalma az egy pont. A büntetőlövésekben jobb volt a Ferencváros.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 2022. jan. 7., péntek.
Nagy K.: 93,8% (Arany)
Kiss B.: 94,6% (Praták)