Brassóban indítja túráját a MAC HKB

Az újbudaiak a legutóbbi szezon döntőse ellen kezdik meg az erdélyi utazásukat.

Az elmaradó Gyergyói HK?UNI Győr ETO HC és Sportklub?DEAC mérkőzés miatt csak három találkozót játszanak az Erste Liga pénteki játéknapján. Egyedül a MAC HKB Újbuda tudott erdélyi túrára indulni, Kangyal Balázs csapata Brassóban lép először jégre. Az újbudaiak sikerélményt követően érkeznek a legutóbbi kiírás döntőséhez: kedden 4-2-re legyőzték az FTC-Telekomot a Tüskecsarnok-beli rangadón. A brassóiak 2022-ben még nem léptek jégre, sőt a decemberi nemzetközi szünet óta is csak egy Erste Liga-mérkőzést vívtak, ahol túlórában 4-3-ra kikaptak a Sportklubtól. A csapatoknak ez lesz az utolsó egymás elleni alapszakasz-mérkőzésük, novemberben Brassóban 4-1-re nyertek a hazaiak, míg decemberben 5-1-es MAC HKB-siker született Budapesten.

A hullámvölgybe került FTC-Telekom a DVTK Jegesmedvéket látja vendégül. A zöld-fehérek az ünnepek alatt a vártnál nehezebben verték a Dunaújvárosi Acélbikákat és a Titánokat, aztán 2022-ben előbb az UTE-tól hosszabbításban, aztán a MAC HKB-től rendes játékidőben kaptak ki. A győrieknek több sikerélmény jutott, a legutóbbi négy meccsükből hármat megnyertek ? az ETO, a Titánok és a DAB volt az áldozat ?, és Debrecenben is közel jártak a sikerhez, ám az utolsó percben két gólt kaptak és vereséget szenvedtek. A miskolciak a szezon eddigi két összecsapásukon megnehezítették a ferencvárosiak dolgát, csak 2-1-re és 5-1-re maradtak alul, utóbbi meccsen csak a harmadik harmadban nyílt ki az olló.

Az UTE ötmeccses diadalszériával a háta mögött utazik Székesfehérvárra. A lila-fehérek az elmúlt két hétben a DEAC-ot, az ETO-t, a MAC HKB-t, az FTC-Telekomot és a Dunaújvárosi Acélbikákat is legyőzték. Védelmük erejét jelzi, hogy a legutóbbi négy meccsen csak négy gólt kaptak. A Titánok hátsó alakzata kevésbé teljesített jól az elmúlt három összecsapáson: a DVTK Jegesmedvék és a DEAC 6-6, az FTC 5 gólt lőtt a székesfehérváriaknak. Mindezek ellenére az újpestieknek komolyan kell venniük ellenfelüket, ugyanis hiába győztek otthon 7-0-ra és 7-1-re ellenük ? előbbi találkozót a kupa keretein belül vívták ?, október 14-én a Titánok büntetőkkel 4-3-ra legyűrték Virág Csaba együttesét.