A Jokerit legyőzte a Dinamo Moszkvát

Az oroszok a vereségük miatt visszacsúsztak a Nyugati főcsoport második helyére.

Kedden egyetlen mérkőzést rendeztek a KHL-ben, ahol a Kunlun a SZKA-t fogadta. A szentpéterváriak magabiztos sikernek örülhettek, már a 15. percben 3-0-ra vezettek, végül 5-1-re nyertek.

Szerdán az Ak Barsz csak büntetőkkel tudta verni az Amurt. A habarovszkiak hőse Jevgenyij Alikin volt, aki 65 perc alatt 54 védéssel segítette pontszerzéshez a csapatát.

A Traktor hosszabbításban gyűrte le a Lokomotivot. A jaroszlavliak előbb kétgólos, aztán egygólos hátrányból egyenlítettek, mindez végül egy pontot ért, miután a túlórában Lukás Sedlák a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést.

Szétlövés döntött Novoszibirszkben. A rendes játékidő 1-1 gólját követően a rávezetések során az ötödik kör döntött, ahol a Szpartaktól Tim Heed betalált Harri Säterinek, ellenben Gyenyisz Golubjev nem tudott egyenlíteni.

A Dinamo Riga hiába egyenlített kétgólos hátrányból Ufában, a Szalavat Julajev négy góllal meglépett, és a végéig megőrzött két találatot az előnyéből. A baskíroknál Philip Larsen és Danyil Alalikin 2 gólt lőtt, míg Markus Granlund 4 gólpasszt osztott ki.

A CSZKA csak hosszabbításban tudta verni a Nyeftyehimiket. A tatárok a második harmad végén Vjacseszlav Lescsenko révén megszerezték a vezetést, aztán a harmadik játékrész elején Mihail Grigorenko egyenlített. A túlóra lejárta előtt 7 másodperccel Lukas Wallmark belőtte a moszkvaiak győztes gólját.

A Metallurg kétszer is vezetett Kazahsztánban, mégis pont nélkül maradt a Barisz ellen. A kazahok győztes gólját a rutinos Roman Sztarcsenko szerezte az 54. percben.

A játéknap ötödik túlórás mérkőzését a Vityaz és a Dinamo Minszk játszotta. Az oroszok hiába vezettek 2-0-ra és 3-1-re is, végül a fehéroroszok nyertek Artyom Gyemkov győztes büntetőjével.

A Torpedo Damir Zsafjarov duplájának köszönhetően győzött Szocsiban. A hazaiak a 2. percben megszerezték a vezetést Kirill Petykov révén, aztán a második felvonásban Zsafjarov kétszer is eredményes volt, ami elég volt a Nyizsnyij Novgorod-iak sikeréhez.

A Jokerit magabiztos diadalt aratott a Dinamo Moszkva ellen. A finnek már 3-0-ra is vezettek, végül 5-1-re nyertek. A helsinkiek ezzel megelőzték a CSZKA-t és feljöttek a nyugati 3. helyre, míg a Dinamo a 2. helyen ragadt, nem tudta visszaelőzni a SZKA-t.

G.: Pedan ill. Panyukov, Kampfer
K.: Alikin (54/55) ill. Biljalov (28/29)

Traktor?Lokomotiv 4-3 h.
G.: Pulkkinen, Hyka, Sztasz, Sedlák ill. Anyiszimov (2), Boucher
K.: Will (21/24) ill. Iszajev (17/21)

Szibir?Szpartak 1-2 b.
G.: Golubjev ill. Visnyevszkij, Heed
K.: Säteri (21/22) ill. Kraszikov (23/24)

Szalavat Julajev?Dinamo Riga 6-4
G.: Larsen (2), Alalikin (2), Hartikainen, Tyihonov ill. Poirier (2), Jelisejevs, Zile
K.: Saricsenkov (20/24) ill. Vitols (7/11), 24:52-től Hudácek (10/12)

CSZKA?Nyeftyehimik 2-1 h.
G.: Grigorenko, Wallmark ill. Lescsenko
K.: Fedotov (31/32) ill. Szudnyicin (33/35)

Barisz?Metallurg 3-2
G.: Morrow, Jurco, Sztarcsenko ill. Csibiszov, Leipsic
K.: Ortio ill. Olkinuora

Vityaz?Dinamo Minszk 3-4 h.
G.: Arkalov, Kemiljainen, Ojamäki ill. Hudácek (2), Gyemkov, Gyemkov (győztes büntető)
K.: Szaprikin (46/49) ill. Rybár (20/23)

Szocsi?Torpedo 1-2
G.: Petykov ill. Zsafjarov (2)
K.: Hellberg (35/37) ill. Kocsetkov (22/23)

Jokerit?Dinamo Moszkva 5-1
G.: Schroeder, O’Neill, Anttila, Hännikäinen, Björninen ill. Lindberg
K.: Lindbäck ill. Bocsarov