Feltörölték a jeget a bajnokkal

A Tampa Bay a Floridától kapott kilencet. Jonathan Huberdeau 5 pontot szerzett, a Vancouver először szenvedett vereséget Bruce Boudreu vezetésével.

Felix Sandström 43 védéssel mutatkozott be az NHL-ben a Philadelphia színeiben, de ez is csak egy pontra volt elég a Flyersnek a San José vendégeként. A SAP Centerben a Philly a nyitó és a záró harmadot egyformán 1-0-ra nyerte, a középsőt viszont a házigazda Sharks 2-0-ra. 60 perc játék után így jöhetett a túlóra, amit Tomas Hertl zárt le a fél perccel a befejezés előtt. Logan Couture 13. emberhátrányos gólját lőtte a San José mezében, ezzel befogta a negyedik helyen álló Jeff Friesent. A képzeletbeli dobogó első három helyén Patrick Marleau (17), Marco Sturm (14) és Owen Nolan (14) osztozik.

Antti Raanta és a speciális csapategységek szállították a Carolina győzelmét a Montreal ellen. A finn hálóőr 26 védéssel nullázta el a Canadienst, míg a Hurricanes négy góljából hármat lőtt az emberelőnyös, egyet pedig az emberhátrányos szekció. Teuvo Teravainen mindkét egységben eredményes volt, Jacob Slavin három gólpasszt adott.

Kiütéses sikerrel zárta a naptári évet a Florida. A Tampa Bay elleni állami rangadón a Panthers minden harmadot 3-1-re nyert, így a meccset összességében 9-3-mal húzta be. A hazaiak két perc játék után ütötték az elsőt, szűk negyed óra elteltével már hárommal mentek és ezt követően sem vették le a lábukat a gázpedálról. Jonathan Huberdeau 5 pontot szerzett, Anthony Duclair duplázott és megszerezte karrierje 100. gólját. A Florida több mint 24 éve nem lőtt kilencet, legutóbb 1997. november 26-án tudott ennyit lőni, amikor 10-5-re verte a Bostont.

Anthony-Duclair

A legutóbb december 11-én jégre lépő Columbus egy Nashville elleni sikerrel tért vissza az NHL körforgásába. A hazai pályán játszó Blue Jacketsnek nem volt könnyű dolga, hiszen kétszer is hátrányba került. Másodszor bő hat perccel a vége előtt egyenlítettek a hazaiak Alexandre Texier révén, amivel kiharcolták a hosszabbítást. A plusz öt perc nem hozott változást, így jöhettek a rávezetések, ahol a francia csatár ismét főszereplővé lépett elő: akárcsak Gustav Nyquist, ő is értékesítette a kísérletét, amivel megszerezte a Columbus a győzelmet.

A kovidlistáról lekerülő Mathew Barzal, Szemjon Varlamov páros vezette sima győzelemre a New York Islanderst a Buffalo ellen. A 4-1-re végződött összecsapáson a csatár egy gólt lőtt és kettőt előkészített, az orosz hálóőr pedig 36 lövést hatástalanított. A New York a legutóbbi 10 hazai mérkőzését kivétel nélkül megnyerte a Buffalo ellen.

A Seattle?Calgary meccsen a vendégek jobban bírták a hajrát, ez pedig győzelmet ért a kanadai gárdának. A Climate Pledge Arenában felváltva potyogtak a gólok 3-3-ig. Alig több mint három perccel a befejezés előtt aztán felgyorsultak az események: 43 másodperc alatt 3 gól született. Andrew Mangiapane találatára Jared McCann még válaszolt, de ezt követően Matthew Tkachuk ismét előnyhöz juttatta a Flamest. 5-4 után már nem tudott egyenlíteni a Kraken, sőt Noah Hanifin egy üres kapuba lőtt góllal lezárta a meccset. A vendégeknél Johnny Gaudreau és a már említett Tkachuk egyaránt három pontot szerzett, és ugyanennyivel zárt az a Marc Giordano is, aki 15 évet húzott le a Calgaryban és először játszott egykori csapata ellen.

Hét győzelmet követően a Vancouver először szenvedett vereséget Bruce Boudreu irányítása alatt. A Canucks a Los Angeles vendége volt, ahol a rendes játékidő egy-egy gólt hozott Brendan Lemieux és Bo Horvat révén. A rávezetések során Horvat ismét eredményes volt, de ez kevésnek bizonyult, mert a Kings Viktor Arvidsson góljával az ötödik körben megszerezte a plusz pontot.