A Metallurg győzött Podolszkban

A magnyitogorszkiak a sikerükkel megerősítették első helyüket a KHL-tabella élén.

Az Admiral büntetőkkel verte a Nyeftyehimiket. A rendes játékidő 2-2 gólját követően a szétlövés során csak a vlagyivosztokiak találtak be, így otthon tartották a pluszpontot.

A Lokomotiv elvitte a pontokat az Amur csarnokából. A jaroszlavliaknál Gyenyisz Alekszejev 1+2, Reid Boucher 1+1 ponttal emelkedett ki.

A Szibir hiába egyenlített kétgólos hátrányból, a SZKA rendes játékidőben behúzta a mérkőzést. A találkozó győztes gólját Mihail Vorobjov lőtte a 49. percben.

A Szalavat Julajev már az első harmadban eldöntötte az Avtomobiliszt elleni mérkőzését. A jekatyerinburgiaknak a 18. percben kapust kellett cserélniük, miután Vlagyimir Galkin 8 lövésből 4 gólt kapott.

A Traktor a légiósai vezetésével verte a Bariszt. A cseljabinszkieknél Lukás Sedlák 2 gólt lőtt, míg Nick Bailen 3 gólpasszt osztott ki.

A Szeversztal hosszabbításban gyűrte le az Ak Barszt. A mérkőzést az a David Dumbadze döntötte el a túlóra 5. percében, aki a rendes játékidőben az első gólt lőtte.

A Metallurg a mérkőzés hajrájában tudott a Vityaz fölé kerekedni. A hazaiak kétgólos hátrányból egyenlítettek, ám az 51. percben Philippe Maillet újra vezetéshez juttatta a magnyitogorszkiakat, aztán a végjátékban Andrej Csibiszov egy üres kapus góllal bebiztosította a vendégek sikerét.

A Dinamo Moszkva legyőzte a Torpedót. A fővárosiaknál öt játékos is 2-2 ponttal zárt, közülük a 2 gólt szerző Vagyim Sipacsov érdemel említést.

A Szpartak elvitte a pontokat Szocsiból. A moszkvaiak a mérkőzés felénél 3-0-ra vezettek, ezt követően a hazaiak a 48. percben 26 másodperc alatt felzárkóztak 3-2-re, ám egyenlíteni már nem tudtak.