UNI Győr ETO HC–DVTK Jegesmedvék 3-4

A miskolciak izgalmas mérkőzésen vágtak vissza a két hónappal ezelőtt Győrben elszenvedett 8-1-es vereségükért.

A találkozón bemutatkozott egy új játékos a hazaiaknál: Martin Lendák friss igazolásként szerepelhetett. A mérkőzés első harmadában Tóth és Kiss is sokáig hibátlanul védett, aztán az utolsó percben Turbucz vezetéshez juttatta egy videobírózás után megadott góllal az ETO-t. A második játékrész elején emberelőnybe került és egyenlített a DVTK, Ritó használta ki egy pontos lövéssel a fórt. A miskolciak hajtottak a fordításért, ez eredményre is vezetett: Galajda megindult, majd éles szögből betalált Tóth füle mellett. Két perccel később jött a győri válasz, Vas Márk lőtt nagy kapásgólt. Másfél perccel a harmad vége előtt 5 a 4 ellen Galanisz eredményes volt, amivel 3-2-re vezettek a Jegesmedvék. A 45. percben Páterka centerezésére Madácsi érkezett üresen és egyenlített. A záró felvonás közepén megint a DVTK ragadta magához a vezetést, Kiss Roland büntetett góllal egy eladott korongot. Nem sokkal később Szlama egyenlíthetett volna, de kapuvasat lőtt. A végjátékban Ladányi Balázs időt kért és lehozta a kapusát, hiába.

A DVTK Jegesmedvék 4-3-ra nyertek, sikerükkel 6 pontra megközelítették legyőzött ellenfelüket, kedden a Titánokat fogadják. A győriek ugyanúgy 28-án játszanak legközelebb, mégpedig az UTE-t fogadják.

etomis_DSC05316

fotó: UNI Győr ETO HC

A gyilkos ösztönt magunkba kell varázsolnunk

Vezetőedzői értékelések az ETO-DVTK meccsről.

Ladányi Balázs vezetőedző, Győr: „Az első két harmadban nem hoztuk azt a tempót, amit szerettünk volna, talán sok volt a 20 nap meccs nélkül. Utána a harmadik. harmadban egész jól ment, de minden gólunkra volt egy válasz, és a végén nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe. Eddig az volt a problémánk, hogy egy gólnál az utóbbi pár meccsen nem tudtunk többet lőni, ma többet sikerült, viszont az ellenfelet nem tudtuk kevesebben tartani. A gyilkos ösztönt magunkba kell varázsolnunk, mert anélkül nem fog menni és egyetlen dologban kell javulnunk: tökösebbnek kell lennünk. Ma sokat tettünk, hogy kijöjjünk a gödörből, de nem 60 percen át, és annál kevesebb sosem elég.”

Tokaji Viktor vezetőedző, DVTK: „Nagyon meg kellett küzdenünk, az ETO nem adta könnyen magát. Az első harmadban nem is voltunk olyan élesek, aztán a második harmadban rá tudtuk erőltetni játékunkat az ellenfélre, ennek köszönhető, hogy szereztünk három gólt. De mindig közel tudta tartani magát a Győr, ezért aztán elég kiélezett küzdelem volt, annak ellenére, hogy inkább az történt, amit mi szerettünk volna. Csak hangsúlyozni tudom, ezen a kis pályán, ami nagy előnye a hazai csapatnak, sikerült azt a játékot játszani, amit mi szerettünk volna. Végig nyílt volt a találkozó, a helyzetkihasználásunk lehetett volna valamivel jobb, és akkor talán egyszerűbb dolgunk van. Örülök a három pontnak, szeretnénk kicsit jobban felzárkózni a középmezőnyhöz. Tudtuk, hogy ez egy „6 pontos“ találkozó lesz, örülök az eredménynek.

UNI Győr ETO HC

3-4 (1-0, 1-3, 1-1)

DVTK Jegesmedvék

Erste Liga, Győr, 2021. dec. 23., csütörtök.
1-1 24:36 MIS PP Ritó Szirányi Kiss R.
1-2 30:30 MIS Galajda Mattyasovszky Kiss R.

Galajda megtalálta a helyet Tóth sisakja mellett

Egy tűpontos találat és további 6 gól az UNI Győr ETO HC–DVTK Jegesmedvék mérkőzésről.

VB 12:30 KORSLO INFO
VB 16:00 HUNJPN INFO
VB 19:30 ROMITA INFO