Metsola-shutouttal győzött a Szalavat Julajev

A baskírok a sikerükkel megelőzték az Ak Barszt és feljöttek a Keleti főcsoport 3. helyére.

Hétfőn egyetlen gól döntött az Avtomobiliszt?SZKA mérkőzésen. A mindent eldöntő találatot a szentpétervári Danyiil Pilenkov lőtte a mérkőzés közepén. Lars Johansson 21 védéssel ért el shutoutot.

A Szpartak háromszor vezetett Magnyitogorszkban, de a Metallurg csak kétszer tudott egyenlíteni. Oscar Dansk 45 lövésből 43-at védett, Emil Pettersson 1+1 ponttal zárt, Dmitrij Visnyevszkij 2 gólt lőtt.

A Szalavat Julajev legyűrte a Admiralt. A baskíroknál Markus Granlund, Sakari Manninen és Szergej Smeljov egyaránt 1+1 pontot gyűjtött.

A Trakor hosszabbításban verte a Kunlunt. A rendes játékidőben mindkét csapat 1-1 alkalommal vezetett, aztán a ráadásban Tomás Hyka belőtte a cseljabinszkiek győztes gólját.

A Jokerit lenullázta az Amurt. A finnek kapujában Janne Juvonen 18 védéssel zárt hibátlanul, míg a vendégek sikere nem a 41 lövésből 39-et hárító cseh kapuson, Patrik Bartosákon múlott.

A Szeversztal nyert a Vityaz ellen. A podolszkiak hiába szerezték meg a vezetést, a cserepoveciek többek között Kirill Pilipenko 2 góljával megnyerték a mérkőzést. A hazaiak kapujában a pályafutása első KHL-mérkőzésén védő 18 éves kapus, Tyimofej Koroljov 16 Vityaz-lövésből 15-öt védett.

A Dinamo Riga hiába vezetett sokáig az Avangard ellen, a címvédő a harmadik harmadban 4-szer is eredményes volt. Az omszkiak 64 másodperc alatt 3-szor is betaláltak a letteknek, az első két találatukat Arszenyij Gricjuk lőtte.

A Barisz győzött Kazanyban. Az Ak Barsz az 59. percben tudott csak betalálni Dmitrij Vorokov révén, ez arra volt elég, hogy elrontsa Joni Ortio shutoutját.

A Lokomotiv gyorsan eldöntötte a Szibir ellei mérkőzését. A jaroszlavliak már a 27. másodpercben megszerezték a vezetést, a 7. percben pedig megduplázták előnyüket, amit követően már nem segített a kapuscsere a vendégeken.

A CSZKA kétgólos hátrányból fordította meg a Dinamo elleni moszkvai rangadót. A kétszeres Gagarin Kupa-győztes kék-fehérek hiába vezettek 2-0-ra, a 2019-es bajnok kiharcolta a hosszabbítást, ahol Szergej Fjodorov egy bátor húzással lehívta a kapusát, játékosai pedig 4 a 3 ellen belőtték a győztes gólt.

Az egyetlen keddi mérkőzésen a Szalavat Julajev kapott gól nélkül verte a Szocsit. A baskírok kapujában Juha Metsola mind a 23 vendég lövést hárította. Az ufaiak a 2 nap alatt begyűjtött 4 pontjukkal megelőzték az Ak Barszt és immáron a Keleti főcsoport 3. helyén állnak.