Nyolcat lőtt a Toronto a Coloradónak

A Maple Leafs góljaiból Auston Matthews hármat vállalt magára. Quinn Hughes négy gólpasszt adott, Joonas Donskoi történelmi találatot szerzett.

A Rangers a Philadelphia legyőzésével folytatta jó sorozatát. A kiváló formában lévő New York-iak a két-két pontig jutó Kaapo Kakko, Artyemij Panarin csatárpáros és a 33 lövést hárító Igor Sesztyorkin vezetésével győztek kényelmesen 4-1-re. A Rangers zsinórban hatodszor nyert saját közönsége előtt és összességében a nyolcadik meccsét nyerte a legutóbbi kilencből, a Flyers ezzel szemben egymás után a hetedik vereségét gyűjtötte be és a rossz sorozat miatt 50% alá esett a mérlege.

A Toronto nem kímélte a Coloradót és a mesterhármast szerző Auston Matthews vezetésével egy nyolcassal küldte haza ellenfelét. A Scotiabank Arenában az 1000. idegenbeli alapszakasz-mérkőzését játszó Avalanche a mérkőzés derekáig bírta a hazaiak tempóját, 3-2 után viszont a Maple Leafs magasabb fokozatba kapcsolt és zsinórban öt gólt ütve állva hagyta a vendégeket. A végjátékban Nazem Kadri második gólja már csak az eredmény kozmetikázására volt elég. A karrierje negyedik tripláját szerző Matthews mellett a szintén három-három ponttal záró John Tavares, Michael Bunting páros játszott kiemelkedően.

A Vancouver izgalommentes mérkőzésen győzött 6-2-re Ottawában, és másfél hónap elteltével, ebben a szezonban mindössze másodszor tudott két egymást követő mérkőzést megnyerni. A meccs egyértelmű hőse Quinn Hughes volt, aki hátvéd létére négy találatot készített elő. Quinn előtt négy bekknek sikerült legalább négy gólpasszt adnia: Dennis Kearnsnek, Garth Butchernek, Claire Alexandernek és annak a Jeff Brownnak, aki öttel tartja a franchise-rekordot.

quinn hughes

A Seattle fennállása során először kényszerült büntetőpárbajra, ezt azonban elvesztette az egymás után negyedik győzelmét ünneplő Detroit otthonában. A Caesars Arenában teljesen kiegyenlített játék folyt, minden játékrész döntetlenre végződött, így 3-3 után jöhettek a rávezetések. A hazaiak részéről Dylan Larkin szerzett vezetést, amire Joonas Donskoi válaszolt, megszerezve a Kraken első gólját a büntetőlövések során. A párbaj végül a negyedik párban dőlt el, amikor Adam Erne góljára Alex Wennberg nem tudott válaszolni.

Az Anaheim 11 gólos meccsen győzte le a Vegast. A Honda Centerben 25 percig érintetlenek maradtak a hálók, ezután viszont beindult a góleső: 12 perc alatt öt gól született, amiből négyet a Ducks lőtt. 4-1-es hazai vezetés után a Knights elkezdte a felzárkózást, de egyszer sem tudta egy gól alá csökkenteni a különbséget: a vége 6-5-ös hazai győzelem lett. A hazaiaknál Trevor Zegras és Sonny Milano járt az élen a pontgyártásban, mindketten három-három assziszttal zártak.

Az Edmonton a harmadik harmadban mutatott játékával nyerte meg a meccset a Pittsburgh ellen. A Penguins az első és a második játékrészben még egyenlíteni tudott, a befejező húsz percben viszont nem tudott reagálni az Oilers három találatára. A hazaiaknál Zach Hyman duplázott, Connor McDavid pedig négy pontot tett a táblára és Leon Draisaitl után ő is elérte a negyvenes határt.