Négygólos hátrányból fordított a Metallurg

A Dinamo Minszk hiába vezetett 4-0-ra, csak egyetlen pontot szerzett Magnyitogorszkban.

Kedden a Barisz Linden Vey vezetésével gyűrte le büntetőkkel a Dinamo Minszket. A kazahok honosított játékosa előbb vezetéshez juttatta a csapatát, aztán a túlórában a rávezetésével eldöntötte a mérkőzést.

A Torpedo egygólos mérkőzésen győzött Ufában. A találkozó egyetlen gólját Damir Zsafjarov lőtte a 49. percben, míg Pjotr Kocsetkov mind a 36 Szalavat Julajev-lövést védte.

A SZKA 8-at lőtt a Nyeftyehimik otthonában. A szentpéterváriak nem kímélték a nyizsnyekamszkiakat, Kirill Marcsenko és Andrej Kuzmenko egyaránt 2-2 gólt lőtt, Nyikita Guszev pedig 1+3 ponttal emelkedett ki.

A Dinamo Riga hiába vezetett kétszer is, pont nélkül maradt Kazanyban. Az Ak Barsznál Jordan Weal és Danyiil Taraszov egyaránt 1+1 pontig jutott, Tyimur Biljalov 31 védéssel zárt.

Szerdán az Amur lenullázta az Avtomobilisztot. A habarovszkiak hőse Jevgenyij Alikin volt, aki mind a 36 jekatyerinburgi lövést hárította. A kapuson kívül az 1+1 pontot szerző Szergej Tyerescsenko érdemel említést.

A másik távol-keleti együttes, az Admiral is sikernek örülhetett. A vlagyivosztokiak a címvédő Avangardot verték büntetőkkel, a rendes játékidő 1-1 gólját követően a szétlövés 6. körében Vjacseszlav Usenyin betalált, ellenben az omszkiaktól Arszenyij Gricjuk nem.

A Szocsi egy 58. percben lőtt góllal győzött a Szibir csarnokában. Úgy tűnt, hosszabbítás dönt a mérkőzésen, ám 57:07-nél Vaszilij Glotov belőtte a vendégek győztes találatát.

Hosszabbításra került sor a Lokomotiv?Jokerit mérkőzésen. A finnen Temu Turunen góljával megszerezték a vezetést, de 3 és fél perc múlva Artyom Anyiszimov egyenlített. A túlórát Alekszandr Jeleszin döntötte el a szezonbeli első találatával.

A Szeverszal lenullázta a CSZKA-t. A cserepoveciek kapujában Vlagyiszlav Podjapolszkij remekelt, mind a 21 moszkvai próbálkozást hárította, míg Vlagyiszlav Kodola 1+1 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Négygólos hátrányból mentett pontot a Traktor. A cseljabinszkiek 5-1-es hátrányban voltak a Dinamo Moszkva otthonában, innen jöttek vissza 5-5-re. Egy újabb gólváltást követően hosszabbításra került sor, ahol Andrej Mironov a kétszeres KHL-bajnok javára döntötte el a mérkőzést a 2013-as döntőbeli ellenfelével szemben. A meccsen úgy született 13 gól, hogy mindegyiket más-más játékos szerezte.

Csütörtökön a Barisz legyőzte a Torpedót. A kazahok kapujában Nyikita Bojarkin remekelt, 44-ből 42 lövést védett, valamint Jakob Lilja 2 gólt lőtt, Erik Martinsson 2 gólpasszt jegyzett.

A Dinamo Minszk hiába vezetett 4-0-ra, mindez 1 pontot ért a Metallurg otthonában. A fehéroroszok két harmad után 4 góllal vezettek, ám a rendes játékidő végére a magnyitogorszkiak kiegyenlítettek. A gól nélküli túlóra után a büntetőknél az oroszoktól Szemjon Koseljev és Josh Curry is betalált, míg Vaszilij Kosecskin mindegyik fehérorosz próbálkozást védte.

Szintén szétlövést döntött Ufában. A Vityaz rávezetésekkel gyűrte le a Szalavat Julajevet, pedig a hazaiak kétszer is vezettek a rendes játékidőben. A vendégek kapujában Ilja Jezsov 41 védést mutatott be.

A játéknap harmadik büntetős meccsén Nyizsnyekamszkban vívták. A Nyeftyehimik rávezetésekkel verte a Dinamo Rigát. A lettek mindkét gólját Rudolf Cerveny lőtte, aki a szétlövésben is értékesítette a büntetőjét, ám a tatároktól ketten is eredményesek voltak.

Hosszabbítás döntött a háromszoros Gagarin Kupa-győztes Ak Barsz és a kétszeres bajnok SZKA rangadóján. A rendes játékidő 3-3 gólját követően Nyikita Guszev találatával a szentpéterváriak szerezték meg a pluszpontot.

A Szpartak kétgólos hátrányból fordított a Kunlun ellen. Az oroszok még az első harmad egyenlítettek, aztán a második felvonásban megléptek ellenfelüktől. Jori Lehterä 1+3 ponttal, Alekszandr Hohlacsov és Alekszandr Nyikisin 2-2 góllal emelkedett ki a Szpartakból.

KHL, 2021. november 23.:

Barisz?Dinamo Minszk 3-2 b.
G.: Vey, Mihajlisz, Vey (győztes büntető) ill. Szapego, Graovac
K.: Bojarkin (19/21) ill. Rybár (26/28)

Szalavat Julajev?Torpedo 0-1
G.: ? ill. Zsafjarov
K.: Metsola (34/35) ill. Kocsetkov (36/36)

Nyeftyehimik?SZKA 2-8
G.: Popov, Hafizov ill. Marcsenko (2), Kuzmenko (2), Grjaznov, Burdaszov, Guszev, Bardakov
K.: Szudnyicin (23/30), 47:51-től Tuohimaa (2/3) ill. Nyikolajev (17/19)

Ak Barsz?Dinamo Riga 4-2
G.: Weal, Taraszov, Zaripov, Voronkov ill. Meija, Darzins
K.: Biljalov (31/33) ill. Hudácek (27/31)

2021. november 24.:

Amur?Avtomobiliszt 3-0
G.: Fajzullin, Butuzov, Tyerescsenko ill. ?
K.: Alikin (36/36) ill. Sikin (26/29)

Admiral?Avangard 2-1 b.
G.: Obigyin, Vj. Usenyin ill. Cehlarík
K.: Szerebrjakov (45/46) ill. Gyemcsenko (23/24)

Szibir?Szocsi 1-2
G.: Sarov ill. Bakos, Glotov
K.: Säteri (26/28) ill. Tretyak (29/30)

Lokomotiv?Jokerit 2-1 h.
G.: Anyiszimov, Jeleszin ill. Turunen
K.: Pasquale (28/29) ill. Lindbäck (33/35)

Szeversztal?CSZKA 3-0
G.: Kodola, Liska, Moiszejev ill. ?
K.: Podjapolszkij (21/21) ill. Fedotov (16/19)

Dinamo Moszkva?Traktor 7-6 h.
G.: Muranov, Sipacsov, Jakimov, Belov, Galijev, Zajcev, Mironov ill. Sztasz, Pulkkinen, Kalinyin, Osznovin, Tyertisnij, Karpuhin
K.: Bocsarov (19/25) ill. Will (20/24), 27:45-től Garipov (21/24)

2021. november 25.:

Barisz?Torpedo 4-2
G.: Lilja (2), Kunik, Vey ill. Mihejev, Pajgin
K.: Bojarkin (42/44) ill. Tyihomirov (10/13), 25:24-től Kocsetov (16/17)

Metallurg?Dinamo Minszk 5-4 b.
G.: Leipsic, Koseljev, Maillet, Zernov, Curry (győztes büntető) ill. Szuvorov, Gyemkov, Almqvist, Graovac
K.: Olkinuora (5/8), 24:52-től Kosecskin (15/16) ill. Rybár (29/33)

Szalavat Julajev?Vityaz 2-3 b.
G.: Tyihonov, Kagyejkin ill. Ojamäki, Arkalov, Ojamäki (győztes büntető)
K.: Saricsenkov (24/26) ill. Jezsov (41/43)

Nyeftyehimik?Dinamo Riga 3-2 b.
G.: Hajrullin, Csiviljov, Mityakin (győztes büntető) ill. Cerveny (2)
K.: Szudnyicin (28/30) ill. Mattsson (32/34)

Ak Barsz?SZKA 3-4 h.