FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda 5-2

A zöld-fehérek az 1+3 pontos Juhani Tamminen vezetésével győztek a matinémérkőzésen.

Az FTC-Telekomnál Nagy Gergő és McFadden visszatért, ellenben Komáromy nem öltött szerelést. A MAC HKB-ba visszatért Djumic és Varga, valamint debütált Ravasz. A mérkőzés első harmada a fegyelmezett védekezésről és játékról szólt, aztán az FTC-Telekom 7 másodperc alatt gólra váltotta az első emberelőnyt: a korongjáratás végén Nagy Gergő talált be Farkas kapujába. A második játékrész elején Stevens palánkra lökte Nagy Gergőt, a ferencvárosi csapatkapitány sikerrel megverekedett a revansért, mindketten 5-5 percet pihenhettek. A 26. percben Tamminen egy jó passzt követően gólt lőtt, de mindeközben Dóczi eltörte a hátán a botját, a felelőtlen MAC HKB-játékos végleges fegyelmit kapott. Az ötperces fór nem hozott találatot, ellenben 5 az 5 ellen Pavuk lőtt nagy gólt takarásból. A 39. percben Izacky kapu mögüli passzából Molnár szépített, másfél percre rá pedig Gooch pontos lövése után egygólosra olvadt az FTC előnye. A harmadik felvonásban egy kivédekezett hazai emberhátrány után Fowlie 4-2-re módosította az állást, aztán másfél percre rá emberelőnyben Tamminen passzát Nagy Gergő lőtte be kapásból.

Az FTC-Telekom 5-2-re nyert, a nemzetközi szünet után Győrbe utazik. A MAC HKB a válogatott hét után erdélyi túrára indul.

ftcmac-FTC-MAC002

fotó: Tumbász Hédi/FTC-Telekom

Le kalappal a srácok előtt

Így látták a vezetőedzők az FTC-Telekom–MAC HKB Újbuda rangadót.

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC Telekom: ”Le kalappal a srácok előtt, mert 55-56 percig nagyon jól játszottunk. Ott volt a 3-0, talán picit ott egy kicsit kiengedtünk és gyors gólt lőtt a MAC, visszajött a meccsbe. Utána viszont nagyon jól reagáltunk, a harmadik harmadban tényleg úgy jöttünk ki, hogy itt nem adunk senkinek esélyt, ezt a meccset ma behúzzuk. Így is történt, minden egyes cserében utána. Megérdemeltük ezt a győzelmet.”

Kangyal Balázs, vezetőedző, MAC HKB Újbuda: “Nem játszottunk olyan rosszul, inkább sok olyan hibát csináltunk, amit egy ilyen kaliberű csapat azonnal ki is használ. Ha összességében nézem a 60 percet, akkor teljesen megérdemelten nyert a Fradi. Ma nem tudtuk azt a szintet hozni végig, ami szükséges lett volna, ahhoz, hogy mondjuk pontot vagy pontokat szerezzünk. A 16 éves Ravasz Csanád kimondottan jól megállta a helyét, Farkas Roli, aki még nincs 20, ismét bizonyította, hogy a korosztályának az egyik legjobbja. Van jövőkép. Összességében elégedett kell, hogy legyek.”

Erste Liga, Tüskecsarnok, 1209 néző. Játékvezetők: Kókai, Kókai, Kocsány, Muzsik.
Arany: 93,9% (Nagy K.)
Farkas R.: 88,9% (Bálizs)
Karmeniemi, Boros, Fowlie, Tóth A., Nagy G.